63 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 26.01.23, 11:35 @pusu_vadi Nr.: 21 Antworten

ben eski türkiyemi çok özledim
2019 da eyt icin ne demisti secim kaybetme pahasina eyt cikarmam demisti konuslarini ac dinle,,
2.5 milyon insani erken emekli edip ülkeyi batirmak ,,kaynak nerde kaynakk????

2019 yeterli bütce yoktu ,,  dedigi gibi ,,,,,secimi kaybetme pahasinada yapmadi...

80 yil yapilmayanlar nasil 20 yilda yapildiysa.. 

gecen 3 - 4  yilda  2,5 milyon  emekliyi ödeyecek duruma  gelmis demektir....

Her secim öncesi  batti ,, satti  dediginiz  ülkemiz  her  gecen gün  hizla büyüyor... 

Batti  bitti  sloganlariniz  baydiii artik...

-----
Kalp neyle doluysa,, dudaklardan o dökülür.’..
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 11:50 @pirana06 Nr.: 22 Antworten

Gel gör bakalim avrupada devlet neler veriyormuş atmakta üstünüze yok almayada o yüzden kışin islami kuruluşlar disarda kalan insanlara çorba aş ekmek dağitiyor.sizin gibilerin beyni sadece cumhurbaskanizi ve ilerlemede olan ülkenizi kötülemeye calişir.batiramadiniz gittiniz 20 yildir
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 11:55 @kuzeykoray Nr.: 23 Antworten

yav ne atacam benim abimö amcalarım sülalem almanyada yaşıyor lahmacun birde atıyor diyor dağıtabilir çorba nolmuş yani benim abim en az 15 senedir çalışmıyor karısı ve 2 çocuğuna alman devleti bakıyor işte
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:03 @pirana06 Nr.: 24 Antworten

• SSK EYT Şartları
  1.  Kadınlar: 5 bin prim günü, 20 yıl hizmet süresi
  2. Erkekler: 5 bin prim günü, 25 yıl hizmet süresi
  • BAĞKUR EYT Şartları
  1. Kadınlar: 7 bin 200 prim günü, 20 yıl hizmet süresi
  2. Erkekler: 9 bin prim günü, 25 yıl hizmet süresi
  3. Kanun, 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigorta girişi yapılanlar için geçerlidir.
18 -  20  yasinda  ise baslayan ,,kadin  38 yasinda emekli....
,,  ,,   ,,    ,,        ,,     ,,             Erkek  43  yasinda  emekli ...  

bizzat  yakinlarim bu yaslarda emekli oluyorlar....

Gelelim  avrupaya   haklisiniz  geliri  yetmeyene  devlet  yardim ediyor,,  

peki calisanin  maasinin  yüzde kaci kesiliyor,, Örnek  bekar   bir gencimiz  brüt  4000  euro  eline gecen  net 1800 -  2000  euro  ...

Devletten yardim alan icin  almanya  cennet olabilir,,  esim  iki oglum ve ben devlete  ödüyoruz emekli yasini görürmüyüz ömrümüz yetermi bilemeyiz... Kendi  isi olanlardan  % 60  kesiliyor   biliyorsunuz  degilmi   

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:13 @berlin09 Nr.: 25 Antworten

Banami seslendin
-----
Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey di
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:17 @emine_ Nr.: 26 Antworten

2019 kaynak yoktu simdi nasil oldu yillarca bu para nerden ödenecek onuda söyleyin,,güney kore gibi samsung u bulup yüzmillarca dolar parami kazaniyoruz,yüksek teknoloji ürünmü icat edip satiyoruz,,benim bilmedigim biseyler varsa yazin,,hazineden karsiliksiz para basmakla olmuyor bu isler...

nasil gelmisiz bu duruma merak ediyorum cidden 3 yilda?

merkezde 128 milyar dolar yok döviz rezevlerin minusta

para bulmak icin 4 parmak gitti mursi sisi karisti birbirine,,

sudilerden para almak icin tekrar barismak icin ayaklarina gittiler, simdide esad esed herneye onunla görüsme derdindeler..

neymis düzgün giden sey ülkede hele bir söyleyin,,,

0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:20 @emine_ Nr.: 27 Antworten

türkiyede 18 yaşında ,işe başlayıp ta 25 yıl kesintisiz çalışan sayısı 1000 de biri geçmez eyt lilerin yaş ortalaması 49,9 bunu bakan bizzat açıkladı yani devletin açıkladığı resmi rakam hala tutturmuşunuz 43 de 43 diye ezberletmişler birşeyi papağan gibi tekrarlıyorsunuz
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:27 @pusu_vadi Nr.: 28 Antworten

Ülkemizde   hersey  yolunda ,, kimse  ac  degil  ,,acikta  degil  ,,emeklisinden  duluna,, yaslisindan  engellisine herkes sizden ,,bizden iyi yasiyor,,,  Devlet  babamiz  yani sayin Erdogan ve onun gibiler  Ülkemizin basinda  oldugu  süre basimizda ,, gönlümüz rahat.. 

Siz  ve sizin gibilerin rahatsizligina  care yok    Yine diyorum  Türkiye  eski Türkiye degil...

Eskiyi özleyenler  ne  deniyrdu,,  gecti Bor un pazari  ,, sür  arabani  Nigdeye  )))))

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:36 @emine_ Nr.: 29 Antworten

eski türkiye degilse göster bana,,bos boss ucuyoz kaciyoz demekle olmaz,,ekonomi nasil? kaynak varmi?

neden misal dünya birincisiyiz enflasyonda yüzde 80 ile bunun bir sebebi olmali demi

uyutuldugunuzu ne zaman anliyacaksiniz..

tek yolu bir dönem daha secilsin,karsiliksiz para basmakla borclanmakla nere kadar gidilir görecegiz,,
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:38 @emine_ Nr.: 30 Antworten

ülkemizde her şey yolunda mı? tv kanallarını izleyin derim..eve 3 maaş giriyor daha önce rahat geziyorduk hafttada bir gün dışarıda yiyorduk...şimdi ise sadece karın doyuruyoruz...dışarıdan 1 simit çay içmeye çekinir olduk..her şeyi kısıtladığımız halde ayı zor getiyoruz..sadece yaşamak için yaşıyoruz..((((
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:47 @pirana06 Nr.: 31 Antworten

1000  de  1  olan ne hikmetse  hepsi yakin cevremde olanlar  sansmi    diyelim... 
Benim sinirlerim bozuluyor  yakinlarimi emekli  olduklarini görünce...  76-- 77  dogumlu kisiler  emekliyim diyor ,, biz  gelmisiz  50 yasiina   15... 18 sene daha  calisicazki emekli olalim...

Simdi diyeceksiniz,,  diyosunuz ,, diyorlarda,, neden  cok begendiginiz sevdiginiz ülkenize dönmüyorsunuz...  

Kimi  ithal  gelin,, kimi ithal damat olarak gelmis  avrupaya,,, neden ihtiyac durumu  aksi  halde kim neden   ailesini,, esini ,,dostunu birakip gurbete gelsinki....

kari koca calismislar bu arada  cocuklar dünyaya gelmis hayat mücadelesi  caba  derken imkanlarin olusmus bir sekilde dönecek duruma gelmissin hasret  özlem  cekerek ...

Ülkende  iyi  eskisi gibi cukur yolllar ,, virane hasteneler  yok ...

Dönelim diyorsun  cocuklarin engel,, burda  büyümüsler  ana dilleri  almanca  ingilizce olmus ,, avrupa yasalarini kurallarini biliyor  ve  dönmek istemiyorlar burayi  Vatan bilmisler... 

Yillari  ana baba kardes  hasretiyle gecmis gurbetcilerin kiminin babasi  kiminin annesi ahiretine göc etmis,,, 

Simdide  evlatlari  birakip ,,  hasretlerine birde  evlat  torun hasretimi  ekleyelim.... 

Birazcik  empati yeterli anlamak icin...

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:48 @emine_ Nr.: 32 Antworten

Hayat size güzel yaşiyorsunuz bu hayati millet aç diyorum sen hala gül gülastanlik diyorsun yazık Türk imsanina yazik ülke olmuş mafya babası dolmuş milletin cebinde para yok ama dindariz madem dindariz nasil olurda dünyada 3 üncü rüşvet ve hızreizlikda birinciyiz anlatirmisin
-----
Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey di
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 12:58 @pusu_vadi Nr.: 33 Antworten

80 yil Atam izindeyiz deyip   tatil yapanlara soracasin nedenini ,, Almanya  mercedesi  BMW leri üretirken  20 yil öncesine kadar  Türkiye  Türklerindir  ya sev ya  terk et diyenlere,,  Kürdüm,, Lazim  ;; Aleviyim  dedirtmeyenlere soracaksin... Basimda  örtü var  diye okula,,  meclise ,, Devlet  dairelerine  sokmayanlara  sor...

20  yilda bu kadar olduk   Cok sükür,,  bugün  Kimse  aslini saklamak zorunda  kalmiyor,, 

isteyen  carsaf giyiyor  isteyen mini  etek  kimse   bu kilikla burada oilamazsin demiyor...

kokmus  hastanelerimiz yok cukur yollarimiz yok ülkemizin  her  ilinde  ilcasinde dahi  hava alanlari  var ,, yasam kalitesi yüksek  artik....  her imkana sahibiz 

20  yildada bukadar olduysak ,,bir  20 yilda da  dünyada  ilk  siralarda oluruz  evvelALLAH....

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:01 @kardelen__34 Nr.: 34 Antworten

Yemin edin  en sevdiginizin basina ,, cevrenizde 3 maas  alip  karnini zor doyuran insan olduguna  

ve  adres verin yardim  edicem  söz... gercekten ac kaliyorlarsa....

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:05 @emine_ Nr.: 35 Antworten

Siz sanirim uzun zamandir türkiyeye gitmediniz,,bir Restauranta gidin 4 kisi 1 milyar hesap ödeyinn,,gerci gitsenizde para yetistiremesiniz,,en iyisi burdan ucuyozz Demeye devamm
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:07 @demir_45_ Nr.: 36 Antworten

Demirr   ben iyi yasiyorum  evet  4 kisi  calisyoruz,,, 4 maas giriyor  evimize .. 

Ac  acikta dediginiz  insan gösterin,,  yardim edelim o imkana sahibiz cok sükür....

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:13 @pusu_vadi Nr.: 37 Antworten

1 bucuk ay  oldu  döneli Türkiyeden,,, Restorana gittim bos masa  bulamadim...  eylence  sektörleri  full dolu  ne konusuyosunuz... 

Ben yilda   en  az  3-  4 kez Türkiyeye gidiyorum,, gitmeyen sizssinizki  sanal Fox  haberlerdeki gbi saniyosunuz  Türkiyeyi...

-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:13 @emine_ Nr.: 38 Antworten

sizinle medeni şekilde yazışma olmaz...tşk eerim ilerde ailem yardım ihtiyacımı karşılarım bana yapmak istediğiniz yardımı hayır kurumlarına yapın..sanalda yazıştığım tanımadığım kişiye yardım edecek kadar düşmedimmm..benimm  sevdiklerim öğrencilerimm sağolsunn hal hatır sorarlarr....
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:19 @kardelen__34 Nr.: 39 Antworten

Pardon medeni  derken,,   ne demek istediniz; yazdiginizi,, sonrada  yazilani iyi okudunuzmu ki  bu kaniya vardiniz...
-----
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 13:22 @pusu_vadi Nr.: 40 Antworten

biraz mantik,biraz düsünme,,her seyin cözümü tartismasi icin yeterli olacak,,ama inanin sinirlarini zorluyorsunuz,,restorantlarin dolu olmasi hayat pahaliginin alim gücünün gecim SIKINTISI olmadiginin üstünü örtmez...

türkiye zengin kesim durumu iyi olan 5_10 milyon arasi insan var bunlarin yasam durumlarini örnek gösterip 70 milyonun SIKINTILARINI örtbas edemesiniz,,

neyse umarim erdogan tekrrar secilir bunu kalbden söylüyom,,ülkeyi ölye bir batirdilarki gelecek hükümet bu enkazdan kalkamaz,,,

0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!