113 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 14.01.23, 14:11 Nr.: 1 Antworten

ben eski türkiyemi çok özledim
eskiden emekli olanlar ev  artanada araba alırken bu güne bakıyorumda emeklilere asgari ücretten az maaaş veriliyor düğünlerde bilezik takarken bizler  çeyrek altın alamaz olmuşuz bunu bu hale kim getirdi  durum ortada maaşlar eridi cebe girmeden  gecen sene  bir ekmeği  bir liraya alıyırduk şimdi 5 lira olmuş   cıkıpta kimse masal anlatmasın tarım bitmi,ş ciftlilik bitmiş üretim yok dışarıya bağımlı olmuşuz bu gün vermesinler gıdamızı  bakın ükle aclıktan kılırmazmı  son durum bundan ibaret üretim yapan fabrikalarımız satıldı bir kio şekeri 5 liraya alırdık şimdi 25 lira olmuşsa kimse cıkıpta  ucuyoruz demesin  ağlanacak halimize bakıp seyrediyorız sadece  secimi, dar bekliyorz  bu devranda elbet dönecekt,r   allahın izniyle 

0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 00:18 @kalp_acisi_ Nr.: 2 Antworten

izleyin özleminiz bir  nebzede olsa  giderir belki...

Dip Not;
Bir ekmegi dörde bölerek ülkemizi kurtaran sehitlerimize hakarettir,, sogan  patatesi bahane etmek...

-----
Kalp neyle doluysa,, dudaklardan o dökülür.’..
0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 00:40 @emine_ Nr.: 3 Antworten

ALLAH  rizasi icin bunu izleyin.. ! özlenen adalet bumu...

-----
0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 04:27 @kalp_acisi_ Nr.: 4 Antworten

allah türkiye yasayanlarin yardimcisi olsun,,inan bu sene pahaliliga yuro dayandiramadik,,fiyatlarin cogu avrupa fiyatlarindan yüksek,,A dan Z ye 350 yuro denk gelen asgari ücretle insanlar nasil geciniyor onuda anlamis degilim,,

bir kilo peynir 150 tl olmus mutfak tüpü 320 tl olmus her sey almis basini gidiyor ucuruma dogru..

devletin icini bosalttilar bunlar gitsede gelen hicbir hükmet bu durumu düzeltemez gecmis olsun-- 

0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 20:21 @berlin09 Nr.: 5 Antworten

Cok guzel tespıtlerın rahmetlı ugurmumcuda bunları soylemıstı 1980 lerde allah rahmet eylesın
 bukadar cahıl olunurmu İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.  Demıs hunkar haci bektasveli ne yapsalar elınde kalıyor herseylerı yalana dayalı 

-----
Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey di
0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 20:23 @emine_ Nr.: 6 Antworten

emıne hanım hadı bıze ınanmıyorsun rahmetlı erbakanadamı ınanmıyorsun

-----
Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey di
0

Beitrag gepostet am 15.01.23, 20:41 @demir_45_ Nr.: 7 Antworten

Ben insanlarin dedilerine   degil   gördüklerime  inaniyorum.. 80 ler   90  da  Almanyadan Türkiyeye gidince   neden derdim neden ,, bizim ülkemiz almanya gibi degil,,, neden yollar camur  cukur,,, neden cöpler alinmiyor,, neden sular akmiyor,, neden ikide bir elektirik kesiliyor neden hastaneler  kirli  carsafli  gibi  gibi ...   dolayisi ile 80 yildan sonra yapilanlari yapani  desteklemem  cok normal,, 

20 li yaslari anlarim eskiyi bilmiyorlar,,  eski Türkiye 80 yil eski kaldi,, bunun aksini  iddia etmek   akla zarar...

-----
0

Beitrag gepostet am 16.01.23, 08:58 @kalp_acisi_ Nr.: 8 Antworten

bu cahil cühela kesimine birşey anlatamazsın  yorma kendini bunlar şimdi başlar eskiden tüp ku-yruğu vardı 3 gün yağ kuyruğunda bekledim diye yol yoktu buzdolabı yoktu çamaşır makinesi yoktu ambulans yoktu diuye devam ederler eskiden zaten yaşamıyorduk akp sayes,inde müslüman olduk camilerimiz yapıldı namaz kılmaya başladık eskiden aç açık dolanıyorduk işte
0

Beitrag gepostet am 24.01.23, 09:10 @emine_ Nr.: 9 Antworten

6 masami kurturacak bunlari emine biri daği gösterir diğeri kayaliklari sanki 80 yıllar cok iyimiş biz iyi biliyorduk o günleri kokmuş zeytin bulamiyorlardi şehirdekiler köylerden erzah gelmese nefestleri kokuyordu.Ama atmakta üzerlerine yok hiç bir lider sayin erdoģan kadar bu ülkeye calişmadi.
0

Beitrag gepostet am 24.01.23, 20:05 @kuzeykoray Nr.: 10 Antworten

Aynen  öyle  ,, Almanyadan  akrabalara giden  paralar kömür  parasi,,,  hasta  ameliyat parasi,, dügün  yapma  paralari   vesaire  simdi  almanyadan gelenleri begenmiyorlar  harbi  harbi...

Yeminle  bizden daha iyi yasiyorlar,, burda  merdivenlerimizi biz siliyoruz türkiyedekilerin kapicisi  kapicisininda  arabasi  )  ,, ayda iki kez temizlikci gelir  ,, temizlikcinin kollari bilezik dolu  yetmedi zavalli biz gurbetciler gidiyoruz ,,yerlilerden otelde yer  yok tatil yapamiyoruz,,,  restoranlar ful dolu ,,kafeler  öyle ,,  en komigide  alis verise giden yok  getir  var,, bizde  oda  yok    aclar ,, ekonomi bitmis mis ...  Bu  ac olanlar bizdenmi kaciyorki göremiyoruz   ....

-----
0

Beitrag gepostet am 24.01.23, 21:51 @emine_ Nr.: 11 Antworten

Aynen öyle Emine hanim gurbetcilerden zavallimi var kole gibi caliş 67 ye kadar onlarda 43 yasinda emekli oluyorlar hala o yasta ağliyorlar.ağlamasi gereken Avrupadakiler aldiklari emekli parasi kiralarina yermiyor avrupada bunlar neyin hesabini yapiyor.
0

Beitrag gepostet am 25.01.23, 22:03 @pirana06 Nr.: 12 Antworten

))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))9
0

Beitrag gepostet am 25.01.23, 22:08 @pirana06 Nr.: 13 Antworten

))))1968 yılında annemin merdaneli çamaşır makinasına elimi kaptırmıştım.hala izlerini taşıyorum şimdi  öylemi otomatik makina ile tek düğmeye basyoruz,çalıştırıyorz..elektirik faturası yüklü gelsede önemli değil...
0

Beitrag gepostet am 25.01.23, 22:16 @kuzeykoray Nr.: 14 Antworten

tv izlemediğiniz belli btürkiyede 43 yaşında emekli olunmuyor olunsa da emekli maşları yokkk
0

Beitrag gepostet am 25.01.23, 22:34 @kardelen__34 Nr.: 15 Antworten

43 yasinda emekli olan yokmu eminmisin dolu benim bildiğim işyerleri kapanipta erken yaslarda demekki olan.hadi diyelim 50.burdakiler be yapsin 67 yasinda emekli oluyorlar emekli paralari kiralarina yetmiyor coğunluğunun sadece türkiyedemi Avrupada daha bervat bakin fransaya 64 yasa cikacak diye taş üstünde taş birakmiyorlar Almanyadakilerde koyun gibi sesini bile cikarmiyor dünyanin heryerine genelleme bakin türkiyenin ve yönetenlerin kiymetini o zaman anlarsiniz
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 00:59 @kuzeykoray Nr.: 16 Antworten

2019 da eyt icin ne demisti secim kaybetme pahasina eyt cikarmam demisti konuslarini ac dinle,,
2.5 milyon insani erken emekli edip ülkeyi batirmak ,,kaynak nerde kaynakk????

secimi kaybedecegini anlayinca eyt cikardilar bir ülke böyle batirilirr..
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 02:08 @pusu_vadi Nr.: 17 Antworten

paralar ödeniyormu ödeniyor ona bak övdüğünüz ülkede bile yani Avrupada yoktur.insanlar emekliyi görmeden%80 ötmüyor.bumu insanlik haklari yerlere göklere sığdiramadiniz Avrupada Emekli oluncada bir ev kirasi 1300 euraya almanyada acindan geberirsin şimdi yalanmi
0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 03:50 @kuzeykoray Nr.: 18 Antworten

benim bacım almanyada  hiç öyle demiyor siz bence a haberi fazla izliyorsunuz  bir hafta önce bacım  turkıyeye geldi bu ne olmuş böyle fiyatları görünce dudagı ucukladı   ülke yangın yerine dmnmüş a haberdede izle güllük gülüstanlık   neyin  kafasını yaşıyorsunuz bilmem

0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 03:52 @berlin09 Nr.: 19 Antworten

80leri bilirim tabikide yaşım 63 olacak  80 yılında evlendim  nikimede gelince onu yargılamak size kalmamış

0

Beitrag gepostet am 26.01.23, 07:40 @kardelen__34 Nr.: 20 Antworten

bunlarda nerde o akıl devlet resmi açıklama yaptı eyt lilerin yaş ortalaması 49,9 diye hala 43 diye tutturmuşlar kaç kişi çıkar ki işyte öyle eyt li adamlar resmi açıklama yaptılar işte ortalama 50 yaş diye şimdi ise 65 emekli yaşı . zaten eyt li durumu öncden ihlal edilen bir hukuksal haktı.avrupada emekli maaşle-rı düşük kira ödeyemiyor diyen ezberciler bile var avrupada devlet onlara para veriyor yetmezse kira elektrik su doğalgaz yiyecek içecek bütün ihtiyaçlarını karşılıyor hatta çalışmayanların bile bütün ev kira yiyecek içecek kreş çocuk paraları ödüyor mutfak masraflarına kadar ama bizim nankörler hala nakörlük edip doydukları yeri kötülüyorlar
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!