138 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 10.07.17, 12:18 @kendisi Nr.: 21 Antworten

Adalet yürüyüsü

yüre be kemal

baska isin yok zaten

0

Beitrag gepostet am 10.07.17, 14:43 @kendisi Nr.: 22 Antworten

Adalet yürüyüsü
slm arkadas gayet duyarli forum acmisin benim demek isedigim su hangi ülke olursa olsun adalet vardir adaletsiz ülke yoktur ne yaziki bu son dönemlerde türkiyde ne adalet var ne insan haklari var adalet demek hakli haksizi bilmektir calisirsin karsiligini alamasin hakini aradimi isinden olursun insanlar sustukca hic bir seye sahip olamaz birlik beraberlik herseyi yener yeterki insanlar tolum bir olsun herseyin üstünde gelir bu adalet mitingi hayirli ugurlu olsun insanhala herkesin bir konusma haki olur  hakini savuna bilir hakini alir
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 10.07.17, 14:53 @kendisi Nr.: 23 Antworten

Adalet yürüyüsü
herseyin hayirlisi olsun insahlah herkes adaletine kavusur 
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 10.07.17, 18:16 @kezban_- Nr.: 24 Antworten

Adalet yürüyüsü
evet valiligin aciklamasini okudum bana cokkomik geldi,saniyorum valinin gözleri sas milyondan fazla insan vardi..erdoganda daha önce 1 mayis icin söyle demisti neden kadiköy maltepede iki milyonluk alan var orada kutlasinlar,alan hinca hinc doluyken sizce sayi ne kadardi..?
0

Beitrag gepostet am 10.07.17, 19:00 @kurtbeyi Nr.: 25 Antworten

Adalet yürüyüsü
merhaba kurtbey bana göre ankaradan baslayan ve maltepede milyon kisinin katilimiyla muhtesem bir final oldu..ayni zamanda gercekten en demokratik en masum yürüyüslerinden birisi oldu..
Demissinki hdp ye gelmeyin deseydi daha fazlakatilim olurdu,bu yaklasim bana dogru gelmiyor cünkü adalet istiyen herkesin katilma özgürlügü var,hdp ye katilma demek ayri bir adaletsizlik olur..
Ayni zamanda aslinda tr de en fazla madur olan partilerden birisi hdp dir bir yandan devlet baskisi bir yandan dagin pkk nin baskisi,bir yandan apo onun icin hdp yi bu ücgeni hesaba katarak degerlendirmek gerekiyor..
Devlet güclenmesini istemiyor dag pkk de güclenmesini istemiyor cünkü onlarin önene gececegini dusunuyorlar bu nedenle hdp nin isi cok kolay degil
0

Beitrag gepostet am 11.07.17, 20:29 @nilo84 Nr.: 26 Antworten

Adalet yürüyüsü
merhaba nilo bilmiyorum tarihi nasil okuyorsunuz? demokrasi meselesini getirip türbanla  endeslemek ne kadar dogru bilmiyorum...sadece sunu ifade edeyim cumhuriyetin kurulusundan bugune kadar devlet tarafindan en cok baski altina alinan biziz partilerimiz isimlerimiz sürekli yasaklandi,70 darbesinde idam sehpalarinda bizler idam edildik bizler cezaevlerine doldurulduk..
80 darbesi yine bize karsi yaoildi bizi silindir gibi ezdiler,onlarca idam yüzlerce ölüm,onlarca insan iskencede katledildi binlerce kisi cezaevlerinde hitler almanyasindan daha vahsi kosullarda yasatildik..90 lar yine bize gözyasi cezaevleri,ikibinler yine bize yasak bize sürgün,bize öteki muamelesi,biz sol tek istedigimiz esit özgür demokratik bir ülke istememiz..
Bizim ülkemizde islamci kesim sadece durumu kullaniyor ben hic onlara haksizlik yapmadi demiyorum tabiikide onlarada haksizlik yapildi..
Turbanin yasaklanmasi vb chp ile ilgisi yok bu devletin resmi anlayisidir türban sorunu vb yasanirken chp iktidarda degildiki son son 55 yildir bu ülkeyi sag ve muhafazakar hükümetler yönetiyor.
Bence tarihi incelerken biraz objektiv olun..tekrar söylüyorum ben asla chp masum demiyorum
0

Beitrag gepostet am 11.07.17, 20:36 @nilo84 Nr.: 27 Antworten

Adalet yürüyüsü
kisi olarak siyasal islama karsi olan birisiyim yani dinin siyasallasmasina karsi olan birisiyim..
Hani su meshur 28 subat varsa bütün kesimlerin islamcilarinda karsisinda esas durusta durdugu biat ettigi 28 subat darbesine karsi biz 70 kisiyle sultanahmet meydaninda miting yaptik..motosu söyleydi ne refah yol ne haziol ne darbe ne seriat...
0

Beitrag gepostet am 11.07.17, 20:55 @nilo84 Nr.: 28 Antworten

Adalet yürüyüsü
pardon 70 kisiyle mitin yazmisim dogru 70 bin kisiyle miting yaptik
0

Beitrag gepostet am 11.07.17, 21:09 @nilo84 Nr.: 29 Antworten

Adalet yürüyüsü
Nilo...
Atatürk,ün annesi ve esi türbali degil,basörtülüydü...Türban bize ait degildir..türbanla basörtüsünü karistirmayiniz...
Benim de anam bas örtüsü takiyor,ama hic türban taktigini görmedim.

-----
Gel,dedi bana,Gör,dedi bana,Öl,dedi,bana.Geldim,gördüm,Öldüm
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 07:16 @ciddi66 Nr.: 30 Antworten

Adalet yürüyüsü
İşinize gelmiyor olabilir bazı yorumlar şahsen benimde sizin yaptığınız yorum hosuna gitmedi "Alp olmasaydı Türkiye elden gitmişti, burası terörist dolmuş" bana da bu çok saçma geldi zaten gitmiş tek bir adamın yönettiği ülkede demokrasi den söz etmek  çok çelişkili. Adalet sadece partiler icin değildir adalet herkes icin olmalı sayın Erdoğan'ı çok seviyor olabilirsiniz eyvallah mesele de bu değil zaten ama kimseye terörist diyemezsiniz bu ap açık hakaret olur. Hak hukuk adalet her insan içindir bunu kavramanızı tavsiye ederim o zaman bu yürüyüşün  Akp ye karşı bir eylem olmadığını anlarsınız
-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 17:33 @nilo84 Nr.: 31 Antworten

Adalet yürüyüsü
nemi etcez saniyorum diktatörlüge teslim olmayacagiz,gecmiste nasil butun haksizliklara adaletsizliklere,esitsizliklere darbelere karsi mücadele ettiysek mücadelemiz yine devam edecek yeryüzü askin yüzü oluncaya kadar..
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 17:42 @isabella Nr.: 32 Antworten

Adalet yürüyüsü
sevgili isabella ben bu tür yorumlari artik ciddiye bile almiyorum  yada siradan insanin böyle söylemesi anormal gelmiyor..
Cünkü bu ülkenin en tepesindeki siyasetciler en masum hak arama adalet aramay yöntemlerini bile törörle iliskilendiryorlar aslinda kendileride cokiyi biliyorlar bunlar terör ile uzaktan yakindan bir ilgisi olmadigini ama toplumsal manipülasyon,bunun üzerinden masum taleplerin mesrulugunu ortadan kalmak istiyorlar..Akp li bir yönetici diyorki fasizm sokakta hak arar ya hic tarihi bilgisi yok yada bilerek carpitiyor..dünya tarihine baktiginda heryerde kitleler fasizme karsi sokakga cikarlar mücadele ederler hakkini ararlar,cünkü fasizm kendisi gibi dusunmeyen herkesi dusman olarak görür..
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 18:04 @nilo84 Nr.: 33 Antworten

Adalet yürüyüsü
Asil sorun basörtüsü veya türban degil,ayrica inancindan dolayi örtünenlere sözümüz yok..
Ancak türbani bayrakmis gibi tasiyip inancli vatandaslari bazi siyasi amaclar icin ikna etme sorunudur.Yoksa öküz altinda buzagi aradigim yok.
Herkes giyim tarzinda özgürdür.Zübeyde hanim sunu giymis latife hanim bunu giymisse, biz de ayni sekilde giyinelim diye bir kural yok...o günkü giyimle bu günkü giyim tarzinin degismesi gayet normaldir,Tipki sizin isinize gelmeyen düsüncelere pess demeniz gibi...
Her türbanliya veya her carsafliyi dini bütün bir müslüman olarak görmek te yanlistir,zira din ve inanc bir vicdan meselesidir.Kimin dindar kimin olmadigini ancak yüce rabbim bilir.
Ben sadece basörtüsü ile türbanin ayri seyler oldugunu belirterek bir yanlisinizi düzeltmek istedim.Atatürk,ün annesi de türbanliydi...demek her örtüyü ve her sali türban olarak görmektir.
Basörtülüydü demek gerekirdi.

-----
Gel,dedi bana,Gör,dedi bana,Öl,dedi,bana.Geldim,gördüm,Öldüm
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 22:41 @kendisi Nr.: 34 Antworten

Adalet yürüyüsü
Beyfendi çoğul yazdığı icin bende yazma gereksimi duydum kusura bakma  yorum yapmak aslında çok  kolay görünüldüğü üzere, benim gıcık olduğum anlamadıkları bir konuda gereksiz sözler sarf edip hatta hakaret içerikli olması, merakla da cevap bekliyorum.  Tutturmuşlar bir sokakta hak aranmaz diye dünya tarih bilgisi sıfır dediğin gibi. Şimdi bende yol yaptılar ifadelerine zamanında konrad adenauer öncülüğündeki otobanları hitler ben icat ettim ben yaptım deyip birsürü yollar yaptı desem de terorist olurum dimi? Hoş herkese ayni şekilde eşit adalet isteyincede öyle oluyor. Bu arada yazdıklarını okuyunca nedense aklıma rahmetli Kemal Sunal'ın Faşo ağa filmi geldi  
-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 22:51 @gulam Nr.: 35 Antworten

Adalet yürüyüsü
Hayaller hayatlar gulam bu gidişle çok zor benim umudum yok  keşke gözler tok olsaydida Buna gerek kalmasaydı 
-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 12.07.17, 22:59 @gulam Nr.: 36 Antworten

Adalet yürüyüsü
Maalesef öyle söyleyince de suçlu oluyoruz
-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 14.07.17, 21:29 @kendisi Nr.: 37 Antworten

Adalet yürüyüsü

0

Beitrag gepostet am 22.07.17, 09:46 @kendisi Nr.: 38 Antworten

Adalet yürüyüsü
Ben yuruyusun ulkemiz demokrasisine adalete katki sunduguna inaniyorum
0

Beitrag gepostet am 24.07.17, 00:12 @__elif__ Nr.: 39 Antworten

Adalet yürüyüsü
Neyin adaleti bu, suçlular icin adalet mi arıyor. Zaten adalet bunu gerektirdiği icin şuan tutuklular..15 temmuza sahip çıkmayan, şehidimiz icin yürümeyen Kemal bey, nasıl bir adalet peşinde..
0

Beitrag gepostet am 07.10.17, 01:34 @kendisi Nr.: 40 Antworten

Adalet yürüyüsü
Adalet yürüyüşüne engel olmak isteyenler,bunlar terörist diyenler oldu
Hatta konaklama yapılacak yerlere tezek döktüler
Terörist diyen Melih Gökçek görevden alındı
Tezek döktüren belediye Başkan'ı audinin tadını çıkaramadan görevinden alındı.

Şimdi belki anlamışlardır bir gün adaletin kendilerinede lazım olacağını

-----
"KIYAMET GELSEDE KOPSAK"
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Adalet yürüyüsü