72 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 29.05.17, 16:16 @xburcu Nr.: 21 Antworten

Hoşgeldin Ya Şehr_i Ramazan..:h:
öncelikle yazisma üslübun takdire seyan bu konuda seni tebrik ediyorum...iyi niyetli allah adina yapilan hic bir ibadete bir söz söylenemez,ama ebu bekirin elinden sarab icip nasil suszlugum gidecek orasini sorgularim iste...yaptigimiz namazlarin  ALLAH katinda rizasi olsun o günahlarimi af etsin  ...soru sorulim sorgulayalim akla mantiga kurana allaha uymayan seylerin dogrulugunu arajtiralim
0

Beitrag gepostet am 29.05.17, 16:47 @xburcu Nr.: 22 Antworten

bakara.123..kimsenin kimse hakinda bir sey ödemiyecegi,hic kimseden fidye alinmayacagi,kimseye sefaatin yarar saglamayacagi ve hic kimsenin hic bir tarafdan yardim görmeyecegi günden sakinin..... ahiret gününü cok net anlatan bir ayett demi.....kuranin türkcesini okuyup bazi seyleri daha rahat anlayabiliriz,,bakin anlamadan arabca okumak bize bir fayda saglamaz önemli olan anlamak...bende size tsk ederim hayirli günler
0

Beitrag gepostet am 29.05.17, 20:58 @xburcu Nr.: 23 Antworten

le ilehe illallahü vahdeüle şerikele lehül mülkü velehül hamdü yuhyi veyümitü  vehüve ala kulli şey in gadiiir 
“Allah’dan başka ilâh yoktur, O birdir ve dengi, ortağı yoktur. Mülk O’nundur ve hamd O’nadır. Diriltir ve öldürür. Kendisi ölümsüz hayat sahibidir. Hayır O’nun elindedir ve O herşeye muktedirdir güzel açıklamışsın  emeğin için tşklr burcum
0

Beitrag gepostet am 29.05.17, 21:08 @xburcu Nr.: 24 Antworten

ilk aklıma gelen şey bu oldu  sık söylediğim  şeydir bu  paylaşayım dedim rica
0

Beitrag gepostet am 30.05.17, 14:33 @xburcu Nr.: 25 Antworten

slm yine ben geldim bugün yirttik abi su 5 maddeyi bana versinler yeter....maun süresi.4. iste ( su ) Namaz kilanlarin vay haline..maun süresi.5...ki onlar, namazlarinda yanilgidadirlar.....maun süresi yetim süresi olarakta bilinir,yetimlerin hakinin korunup gözetilmesi esastir,yoksula sahip cikmak esasdir,ve namazi gösteris icin kilanlara bir uyaridir....burdan sunu anliyorum namaz kilmak tek basina yetersiz yaptigimiz ibadetlerin anlam bulmasi icin yapmamiz gereken seyler var...
0

Beitrag gepostet am 30.05.17, 15:21 @xburcu Nr.: 26 Antworten

bakin burcu hanim ben size kuran ayetleri disinda herhangi bir sey sunmuyorum,,,olaya sabit fikirli bakmayin,siz burda EBU D DERDA dan biseyler gönderdiniz bu o kisinin kendi görüsüdür ,allahin sözü degildir peygamberimizin sözü degildir,ha benim icin dini hükümde degildir....bu konudalarda paylasimlar kuranla uyuyorsa bas göz üstüne dogru fikir yürütmüsler derim.....sirat köprüsünden yildirim gibi gecmek ebu bekirle cennetle müjdelenmek varsa bu gecede  hayatin diger yillari ne olacak bu kadar kolaymi  cennete gitmek sizce ???..KURAN a uymayan paylasimlara tepkimi rencide olarak algilamayin..son sözü kelimeyi sehadet olanin cennete girecegini kim söyledi??? allahin kudreti gücü kimi bagislar kimi bagislamaz ayri konu ama böyle bir seyi söylemek dinle dalga gecmektir...
0

Beitrag gepostet am 30.05.17, 15:36 @xburcu Nr.: 27 Antworten

hadis sünneti kabul ediyorum,sunu seninde cok iyi bilmen gerekirki,ortalikta dolasan gercek disi cok hadis var...su cokmu zor geliyor ben anlamiyorum bir hadisin kurandaki yeri nedir...celiski varmi yokmu bakip görmekten neden korkuyoruz veya neden anlamak istemiyoruz,,bir söze karsi söylenmis kuran ayeti varken neden kabul etmekte zorlaniyoruz...ayet allahin sözüdür..son sunuda yazim baskada yazmiyacam ( NASILSA BU GECE CENNETTLE MÜJDELENIYOM)...önceden bir islam alimi bir kaynaga ulasmak icin 3 ay 6 ay at deve sirtinda yolculuk yapiyormus,simdi google amcamiz dünyanin tüm kaynaklarini saniyesinde bize sunuyor...saygilar iyi günler ters anlasilmadim umarim diyecem ama birazdaha yazarsam kovarsin beni ))))
0

Beitrag gepostet am 30.05.17, 16:05 @xburcu Nr.: 28 Antworten

soru sormadan tartisma yapmadan fikir alisverisi olmadan sabit noktada kaliriz...dün eski diyanet baskani ali bardakoglu öyle aciklamalar yaptiki helal olsun ..keske bunlari görevdeyken yapsaydi uygulamaya alsaydi... vaktiniz oldugunda bir göz atmanizi tavsiye ederim
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 06:53 @xburcu Nr.: 29 Antworten

5.ci gün gelmis bakalim bugün ne var menüde..günahlar ( hmm gecen 80 yillik günahlarim affoldu   saka bir yana kuranda kabirden bahseden cok ayet var ama kabir ezabiyla ilgili hic bir ayet yok...kabir azabini savunanlarin en yakin ayeti firavuna sabah aksam sunulan ates var. ama ordada kiyamet gününden bahseder....bu konuyla ilgili türkiyede hemen hemen tüm ilahiyet prof lari kabir azabi yok diyor...bir kac tane rivayetci hikayeci var onlarda var diyor...eee benden bu kadar arajtirmasi sana kalmis varmi yokmu ??
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 13:14 @xburcu Nr.: 30 Antworten

selam burcu..hür özgür irade derim
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 13:19 @xburcu Nr.: 31 Antworten

şükür buldum...D
D
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 13:28 @xburcu Nr.: 32 Antworten

BEN GELDİM DEMİŞMİYDİM

0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 13:33 @xburcu Nr.: 33 Antworten

sen nasıl gülücük yolluyorsun
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 14:29 @xburcu Nr.: 34 Antworten

2:184 -(Size farz kılınan oruç, sayılı günlerdedir. İçinizden hasta olan veya yolculukta bulunan ise, diğer günlerde, tutamadığı günler sayısınca tutar. Ona dayanıp kalacaklar üzerine de bir yoksulu doyuracak kadar fidye gerekir. Her kim de hayrına fidyeyi artırırsa, hakkında daha hayırlıdır. Bununla beraber, eğer bilirseniz, oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.....
0

Beitrag gepostet am 31.05.17, 14:33 @pusu_vadi Nr.: 35 Antworten

kuranda bulunan bir kac oruc ayetinden biridir bu...burda gördügümüz yine yoksulu doyurmak ve yardim sever olmaya tesvik vardir...
0

Beitrag gepostet am 08.06.17, 19:29 @xburcu Nr.: 36 Antworten

slm burcu hanim bir soru sorabilirmiyim... ilk on günlük  ibadetlerden dolayi günahlarimiz zaten affoldu,cenntelede mücdelenen hadislere sahit olduk ,,sirat köprsündende yildirim gibi de  gectik,,simdi bu itifak yapmasak olmazmi ???
0

Beitrag gepostet am 09.06.17, 03:33 @xburcu Nr.: 37 Antworten

yaptiginiz suclamalarin hic birini kabul etmiyorum,cünkü ben insanlarin kutsallarina asla dil uzatmam...konu islami degerlerse bir durun demisiniz,ha iste bende bu konuda bu yüzden yorum yapma geregi duydum...islami degerleri insanlarin ne hale getirdigini görüyorum,allahin sözü peygamberin sözü olmayan seyleri dinimize koymuslar..her taraf hurafe uydurma rivayetlerle dolmus...kusura bakmayin benim dini anlayisim bir tutam sakal bir sarsafdan ibaret degil....benim burda size gönderdigim her bir yazi icin belkide 10 hocadan görüs almisimdir,kurani boyutunu incelemisimdir...sizler her yaziyi her görüsü din diye kabul etmeye devam edin....bir gün eger dinini gercek anlamda arajtirma geregi duyarsan bana verdigin bu tepkiden dolayi pisman olursun pusu vadi dogruyu göstermek icin ugrasmis dersin....size hayirli ramazanlar umarim allah yaptiginiz ibadetleri kabul eder....
0

Beitrag gepostet am 13.06.17, 23:13 @xburcu Nr.: 38 Antworten

rabim kabul eylesin bacim tüm  okuyanlardan allah razi olsun cüzümlerini kabul eylesin rabim
0

Beitrag gepostet am 13.06.17, 23:26 @xburcu Nr.: 39 Antworten

BAKARA SÛRESİ

Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. (Bakara Sûresi 183)

Oruç, sayılı günlerdedir. Sizden kim hasta, ya da yolculukta olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutar. Oruca gücü yetmeyenler ise bir yoksul doyumu fidye verir. Bununla birlikte, gönülden kim bir iyilik yaparsa (mesela fidyeyi fazla verirse) o kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır. (Bakara Sûresi 184)

(O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa, onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah, size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah’ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir. (Bakara Sûresi 185)

0

Beitrag gepostet am 13.06.17, 23:27 @xburcu Nr.: 40 Antworten

Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helâl kılındı. Onlar, size örtüdürler, siz de onlara örtüsünüz. Allah, (Ramazan gecelerinde hanımlarınıza yaklaşarak) kendinize zulmetmekte olduğunuzu bildi de tövbenizi kabul edip sizi affetti. Artık eşlerinize yaklaşın ve Allah’ın sizin için yazıp takdir etmiş olduğu şeyi arayın. Şafağın aydınlığı gecenin karanlığından ayırt edilinceye (tan yeri ağarıncaya) kadar yiyin, için. Sonra da akşama kadar orucu tam tutun. Bununla birlikte siz mescitlerde itikâfta iken eşlerinize yaklaşmayın. Bunlar, Allah’ın koyduğu sınırlardır. Bu sınırlara yaklaşmayın. Allah, kendine karşı gelmekten sakınsınlar diye, âyetlerini insanlara böylece açıklar. (Bakara Sûresi 186)
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!