31 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 26.05.17, 14:38 @xburcu Nr.: 1 Antworten

Hoşgeldin Ya Şehr_i Ramazan..:h:
slm burcu can sunu süylemek istiyorum insanlarin ve toplumun inanci ahlaki kendine ayitir onada saygi duymak lazim o mu bize misafir bizmi ona misafiriz bilinmiz ama hosgeldin bizmi ona misafiriz bilinmez bizler onu bas taci ederiz o bizleri bas taci eder seven kim sevilen kim sevgili ramazan hosgeldin hosbulduk herkesin 11 ayin sevgili ramazani serifiniz mübarek olsun
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 18:50 @xburcu Nr.: 2 Antworten

hoşgeldin ramazan ile ilgili görsel sonucu
-----
az şeye sahip olanın köleligide az olur yaşasın asil yoksull
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 18:52 @xburcu Nr.: 3 Antworten

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi Olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize Merhamet dileyelim, Hayırlı Ramazanlar. Allah'u Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin… Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun…
-----
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 19:01 @mehriban Nr.: 4 Antworten

Rabbim gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte af diliyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de affeyle. Ramazan ayınız hayırlı uğurlu olsun…
-----
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 19:15 @xburcu Nr.: 5 Antworten

rica ederim ne demek günün anlam ve önemini anlatan bu güzel paylaşımda benimde bi katkım olsun istedim senin gibi yüregi güzel bi bayanın böylesine güzel  bi form acması beni cok sevindirdi turkbasedeki  arkadaşlarında iştirak ve katılımlarıyla mübarek ramazan ayının anlatan güzel resim ve cümleri okumak isteriz şimdiden herkese teşekkürler
-----
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 19:48 @xburcu Nr.: 6 Antworten

herkezin ramazanını kutlarım iyik varsın burcum cok güzel yazmışın ama ben fazşla yazamıyorum rabbim kalbine göre versin
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 22:43 @xburcu Nr.: 7 Antworten

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi Olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize Merhamet dileyelim, Hayırlı Ramazanlar. Allah'u Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin… Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 22:46 @xburcu Nr.: 8 Antworten

Hoşgeldin Ramazan mesajları bu adreste! - İşte en güzel 2017 resimli Ramazan ayı kutlama mesajları
0

Beitrag gepostet am 26.05.17, 22:50 @mertcan12 Nr.: 9 Antworten

0

Beitrag gepostet am 27.05.17, 10:49 @xburcu Nr.: 10 Antworten

burcum güzel yorumun icin sag ol var ol ve sana güzel gün dilerim
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 27.05.17, 12:25 @xburcu Nr.: 11 Antworten

Selam canım benim ramazan ayının hayırlara vesile olmasını  dilerim canım gönlünde ne varsa gerçekleşir ibnşallah  Bu 11 ayın sultanı olan ramazan ayında herkesin nazik kibar bir birine duyduğu saygının keşke diğer aylarda da devam etmesini çok isterdim  dinimizin bütünlüğü sadaece bu aydan ibaret olmadığını bilmeleri çok önemli aslında çok güzel bir konu seçtiğn için de teşekkür ederim cnm benim   ramazanın bütün islam alaemine hayırlı olsun canım
0

Beitrag gepostet am 27.05.17, 12:36 @xburcu Nr.: 12 Antworten

Allah oruc tutani kabul etsin

Allah tutmayani affetsin

herkez kendine gün gelecek her insan kendi vicdanindan sorgulunacak

Sevgi Saygilarimla hayirli ramazanlar

0

Beitrag gepostet am 27.05.17, 13:59 @xburcu Nr.: 13 Antworten

Ben teşekkür ederim canım benim  bu güzel konuyu banada sunduğun için bitanem herşey gönlünce olsun tatlım
0

Beitrag gepostet am 27.05.17, 20:19 @xburcu Nr.: 14 Antworten

sabır ve merhamet ayı Ramazan tüm insanlığa hayırlara vesile olsun inşAllah.

-----
kurşuna gerek yok bakışlarım varya..!
0

Beitrag gepostet am 28.05.17, 10:59 @xburcu Nr.: 15 Antworten

Amin

0

Beitrag gepostet am 28.05.17, 12:09 @xburcu Nr.: 16 Antworten

Ramazan ayı “ayların efendisi”dir
“Ayların efendisi Ramazan ayıdır. Hürmet bakımından en büyükleri ise Zilhicce’dir” Beyhaki)
Ramazan ayı “ümmetin ayı”dır

“Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ümmetimin ayıdır” Ebu’l-Feth bin el-Favaris)
“Şüphesiz ki, Ramazan ayı ümmetimin ayıdır. İçlerinden hastalananlar olur, onu ziyaret ederler. Bir Müslüman yalan söylemeden ve gıybet yapmadan oruç tutar, iftarını helal rızıkla yapar, farzları gözetip karanlıkta yatsı ve sabah namazına (camilere) giderse yılanın derisini değiştirip çıktığı gibi günahlardan kurtulup çıkar.” Ramazan ayında “cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır”

Ramazan’ın ilk gecesi olunca şeytanlar ve cinlerin isyan edenleri kösteklenir. Cehennemin kapıları kapatılır. Hiçbir kapısı açık bırakılmaz. Cennetin kapıları açılır ve hiç biri kapalı bırakılmaz. “Ramazan ayının ilk gecesi olunca Allah (cc) yarattıklarına rahmet nazarıyla bakar. Hangi kula Allah (cc) rahmet nazarıyla bakarsa, ona ebedi olarak azap etmez. Ramazan ayının her gününde cehenneme gitmeyi hak eden bir milyon kişiyi Allah (cc) cehennemden kurtarır. Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi olunca bir ayda cehennemden kurtardığı kadarını daha kurtarır. Bayram gecesi olunca melekler dalgalanır ve Cebbar olan Allah (cc) hiçbir kimsenin vasfedemeyeceği şekilde nuru ile tecelli eder ve ertesi gün bayram yapacak olan meleklere şöyle seslenir:
"Ey melekler topluluğu! İşini tam yapan işçinin ücreti nedir?" Melekler:
"Ücreti tam verilir." derler. Bunun üzerine Allah (cc) :
"Sizi şahit tutuyorum ki, onların hepsini bağışladım.”
0

Beitrag gepostet am 28.05.17, 12:32 @xburcu Nr.: 17 Antworten

Oruçlunun susması tesbih, uykusu ibadet, duası makbul, ameli de çok sevaptır." Oruçlunun ağız kokusunu miski  kokusundan daha güzeldir.Musa aleyhisselam turi Sinada Allah Taala ile görüşeceğiz zaman Allahta tealahazretlerı onu oruçlu olarak gelmesini söyledi musa peygamber Allah'ın tecelli edip görüşeceğim o ağacın yanına gelmeden önce ağzı kokmasın diye musa aleyhisselam dişlerini misvakladı.bunun üzerine Allahu Taala hazretleri ya musa bugün git yarın gel yeniden oruç tut gel bilmez misin ki benim için en güzel koku oruçlunun ağız kokusu dur.yaptığımız her işin karşılığını elbet alacağız fakat oruç tutanın karşılığını Allah Taala kendisi verecektir bizzat kendisi verecektir. eğer oruc,oruç  tutan kişiyi kötülüklerden alıkoymıyorsa kötü söz söylemekten alıp koymuyorsa yalan söylemekten alıkoymıyorsa zaten Allah'tealanın senin yapmış olduğun oruca ihtiyacı yoktur oruç nefsi temizlemek içindır
0

Beitrag gepostet am 28.05.17, 23:50 @xburcu Nr.: 18 Antworten

her keze hayirli ramazanlar,tutanlara allah kolaylik versin...bu sarab bizim bildigimiz sarabmi
0

Beitrag gepostet am 29.05.17, 01:05 @xburcu Nr.: 19 Antworten

Gönül ister ki her ɑy böylesine ɑşk dolu, ibɑdet dolu geçsin. On bir ɑyın sultɑnı rɑmɑzɑnı şerife bir kere dɑhɑ nɑil olmɑk kısmet oldu. Bu ɑyı en iyi şekilde değerlendirmeli, dinimizin gerekliliği olɑn ve nefsimizi törpülemek için bize fırsɑt sunulɑn orucumuzu en iyi şekilde tutmɑyɑ gɑyret edelim. Rɑmɑzɑnı.

Gönüllerin merhɑmet dolduğu, en kɑtı yüreklerin bile imɑn ɑteşiyle işindiği, sevgi ve sɑygının esɑs olduğu, büyüklerin sɑbırlı küçüklerin vefɑkâr olduğu bu ɑy Müslümɑn âlemine bɑhsedilmiş en güzel hediyelerden biridir. Rɑmɑzɑn ɑyını ibɑdet içinde geçirmenizi diler, rɑmɑzɑn ɑyının bütün milletimiz için hɑyırlɑrɑ vesile olmɑsını dilerim. Mübɑrek rɑmɑzɑn ɑyınız kutlu olsun  burcu bacım sanada katkılarindan ve yorumlarından dolayi teşekür ederim

0

Beitrag gepostet am 29.05.17, 15:26 @xburcu Nr.: 20 Antworten

umarim bir gün iyi niyetle kirmadan dökmeden islam toplumu bir araya gelir ve allahin dinini ne hale getirdiklerini tartisirlar...islamda kuranda yeri olmayan  seyleri bizlere din diye yutturdular ayristilar birbirimize düsürdüler...sunu cok net sekilde söylüyorum bugün islamiyetin en büyük düsmani müslümanlardir,ve allah tarafindan hak ettikleri cezayi 50 küsür müslüman ülke fazlasiyla yasamaktadir...eger biz kendimize dönüp bakmassak bu durum dahada vahim duruma gelecek diye korkuyorum...konunu dagitmak istemiyorum bunu 3 GECE  yazina atfen yazdim,bu yazin kurana uymuyor....keske artik bu dini 1000 yillik alimlerin yorumlarindan kurtarsak,dogruysa dorulari alalim,yanlislari ayristiralim...ama bizim dini eksenimizi rivayetcilerin sünnetcilerin tarikat liderlerinin ellerine biraktilar...zor bir durum biliyorum bu konuda bisey söyleyen olunca sen o kadar islam aliminden dahami iyi biliyon diyip cikilan bir ortamdayiz...
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!