35 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 12.03.17, 17:55 @frankfurterr Nr.: 41 Antworten

Referendum icin EVET

Düsüncelerine katiliyorum,seni gönülden destekliyorum,hak Insallah her zaman dogrunun yanindadir,oyumuz evettir güclü Türkiye olabilmek icin,güzel düsüncenden dolayi tsk ediyorum.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:05 @mertt-cann Nr.: 42 Antworten

Referendum icin EVET

Bizim ufak hatalarimizda demokrasiyi önümüze koyarlar,kendileri hata yaptiginda her zaman normaldir, hedef tabiki 2023, yazdigim gibi o zamana gelene kadar her basarimizda bize engel olacaklardir, bu ülkerin icinde Avusturyada vardir,Avusturya icin inadina evet, konun icerigine almaya unutmusum  Yar ve yardimcimiz olsun.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:06 @creative Nr.: 43 Antworten

Referendum icin EVET

Konuya destegin den dolayi cok tsk ediyorum düsüncen ve fikrin fikrimdir,güzel yüregine saglik.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:12 @by-ferdi Nr.: 44 Antworten

Referendum icin EVET

Cok güzel her seyi ile tartisabildigimizi, sizin abartiginizi düsünüyorum, siz tahminimce cok hayira odaklandiginizdan bazi seylerde aklinizi karistiriyor.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:15 @babey Nr.: 45 Antworten

Referendum icin EVET

Sadece Almanyayi ve Hollandayi degil,bir cok Ülkeleri kiniyorum.

Sonuda cok güzel olacak diye düsünüyorum.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:24 @kader2 Nr.: 46 Antworten

Referendum icin EVET

Bende cok severim yaslilari,katilim icin tskler.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:52 @_kitty_ Nr.: 47 Antworten

Referendum icin EVET
Yahu avrupa Türkiye'nin evetini hayırını neynesin Allahım ya   yahu üçüncü köprü yapılır almanya karşı çıkıyor dediler  sanki frankfurt londra arası köprüyü tercih etmeyip bizim üçüncü köprüden geçecekler 

gerçi istanbulun bir ucundan bir ucuna bomboş olmasına karşın kimse o köprüden geçmiyor ama

Üçüncü havalimanı yapılır almanlar istemiyomuş, yahu  insanlar frankfurt, berlin yada avrupadaki başka havalimanı yerine neden istanbula insin ? frankfurta inince avrupanın göbeği heryere bir saat mesafede   İstanbula inince ne olacak kadıköye bile normal şartlarda 4 saatte gider ? Yani yok alman istemediği falan..

Tıpkııııııı bu evet hayır meselesi gibi.  haçlıymış   hey allahım duyanda suriye'ye gireceğiz mısırıda iktiradı değiştireceğiz mavi marmara için one minute diyeceğiz diyen Almanya sanır
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 18:54 @_kitty_ Nr.: 48 Antworten

Referendum icin EVET
_kitty_   İsrail, Rusya, Suriye, Mısır ve barzani'yide kınıyormusun ?  Hani zamanında kınadıydan kınamalarını geri alman gerekiyorda
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:00 @cokfena Nr.: 49 Antworten

Referendum icin EVET

Evet ciktiginda neden özür dilesinler, dahada cok üzüleceklerdir, gayeleri evet cikartmamak degilmi,politikada her sey olabilir, adi ile politikadir, yeri geldiginde evet dedigine hayirda diyebilirsin, yoksa politika politika olmaz, yapilan islerin yanlisada vardir dogrusuda, dörtdörtlük insan yoktur, yanlislarla dogrular ögrenilir,yanlis dönüsü olmayana denir.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:06 @_kitty_ Nr.: 50 Antworten

Referendum icin EVET
Yahu neden üzülecekler yada özür dileyecekler ki daha çok sevinirler. Sonuçta birilerinin dediği gibi hayır diyenler PKK'lı terörist fetöcü ?  Eee o zaman ülkenin yarısı gidecek ? Bundan daha büyük sevinç olmaz onlar düşmansa..

Eee birde şu var bu tavrın evet oylarını artırdığı her kesim tarafından biliniyorda herşeyi hesaplayan bilen almanya bunu bilmiyor mu ? hani Evet çıkmaması için uğraşıyorlarsa  hiç bu diyologlara girmezlerdi değil mi? Bak senin oyunu bile değiştirmiş.

Hayır birde evet çıkınca ne olacak bir konu açıp yazsana bu avrupayı titretecek ne olacak ?  Türkiye'de muhalif olan herkes tutuklanabiliyor, suriye bizim topraklarımız olmamasına rağmen asker gönderiliyor, eğitim sistemi zaten rezil durumda, istenilen orman satılıyor kesiliyor, her ay yüzmilyonlarca dolar verilen zararına köprüler yapılıyor, barzani gelip pkk bayrağını göndere çektiriyor ? Allah aşkına ne değişecek evet olunca ?

0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:27 @cokfena Nr.: 51 Antworten

Referendum icin EVET

Benim evet oyumu hic bir zaman degistiremeceklerdir, tam tersine dahada pekislestireceklerdir, Almanya baslatmistir bu kargasayi, görüyormusun dünden beri sessizliklerini koruyorlar, giklari cikmiyor, lafin kisasi evet oyu ciktiginda karisilarinda dim dik bir Türkiye duracaktir, istedikleri gibi at,inek  oynatamayacaklardir,Türkiyenin saglam durusu bunlarin her yönden zayifligini,ve zayiflatacaktir,tüm korkulari Türkiyenin  müslüman aleminin basina gecip güclü olmasidir.

Farkindaysan Abirligi dagilmak üzere,dagildigindada gücsüzdürler.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:37 @bizimel Nr.: 52 Antworten

Referendum icin EVET

Türk milleti tabiki umurlarinda degildir,ellerinden gelse bir kasik su ile bogarlar,umurlarinda olan bizim Türkiyemizdir, yani Memleketimiz, neden Memlekitimiz, verimlilileri sayilmayacak kadar güzelikleridir,yazdigim gibide ayni zamanda Müslümanlarin önderi olup zamanla onlari karsimiza almamizdir.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:44 @_kitty_ Nr.: 53 Antworten

Referendum icin EVET
Almanya başlatmadı Türkiye başlattı  almanya susuyor çünkü   senin o delikanlı dediğin hiçkimse artık almanyaya gitmeye kalkışmıyor hollanda isviçre gibi ülkeleri deniyorlar  Eğer tersi bir durum varsa söyle son bir haftadır almanyaya laf eden bir siyasetçi varmı ? 

Yani geçmişte nasıl fetöcüler kandırıp oyunu değiştirmişse şimdide başkaları kandırıyor. 

Gelelim islam aleminin  yahu duyanda üniversitenin tarih bölümünden mezun oldun sanır. Şu anda katar ve suudi arabistan dışında bizi hazeden yok ne başı ne abiliği ? Türkiye'deki suriyeliler bile nefret ediyor bir çılgınlık yapsada bizi avrupaya yollasın diye dua ediyorlar. Avrupa kapıları kapoanana kadar her suriyeli Avrupaya kaçıyordu.. 

Daha geçen yıl Barzani'ye it köpek derken şimdi geldi diye PKK bağrağı dikilmedimi yahu ? Aaa işe bak tam bu kriz varken ve oy kaybederken birden avrupa birliği krizi çıkarıldı.  Daha PKK bayrağı dikilmesine engel olamıyorken ne demek islamin abisiymiş.. Yahu az okuyun okuyun tarih okuyun halife bile bu araplara liderlik edemiyor. Arap dediğin insanlar halifeyi katletmiş çocuklarının kelleleriyle top oynamışlar.. 

Bırak islamın liderliğini ülkemizin yarısını terörist, pkk'lı ilan ediliyor..

Birde sen bir annesindir belkide anne anne şimdi kız çocuklarına tecavüz edenle evlendirme yasasını referandumdan sonra geçireceğiz dedikler şimdi bir bayan bir anne olarak vicdanın o zaman sızlamayacfak mı ?  O zaman ohhh  hollandaya karşı evet çıkardık mı diyeceksin ? 

Avrupa birliği dağılsa ne olacak ?  Türkiye'nin en büyük ihracat yaptığı ülke avrupa birliği yani en büyük pazar.. Hani az çok ekomoni biliyorsan bu Türkiye'nin ekomonisini ekliyelecek

Tam tersi ne olur almanya gibi üretimin kalbi yıkılır mı hayır ? En fazla biraz ekonomik krize girer o zamanda ilk önce o sorun çıkaran müslümanları sınırdışı eder ve ekonomisi düzelir. Olan portekiz, yunanistan gibi ülkelere olur ki oda yine Türkiye'yi etkiler.

Sen şimdi söyledinya   sanırsın Almanya mercedesi üretiyorsa bizde bmw üretiyoruz rekabet var.. 

böyle okumadan mantık kullanmadan oy verirsen zaten sakın hayır verme ben  bu kadar okudum okumadanda veriliyormuş deyip kendimden utanırım.

0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 19:54 @cokfena Nr.: 54 Antworten

Referendum icin EVET
sen buranin almanya nin cakcakligina mi soyundun ? gevurlarin poposunu iyi yalayin ... baska ba bi halta yaramazsiniz zaten ... almanya türkiye nin evet veya hayirliyla tabiki ilgilenir ... cünkü eskisi gibi türkiye deki hükümetine hükedemiyecek ... eskiden gücsüz koalisyonlar dönemlerinde istediklerini yaptirabiliyorlardi .... yapmazlarsa iki bakan cektirip hükümet düsebiliyordu ... ama yeni sistemde böye bisey söz konusu olamayacak türkiye yi kontrol altinda tuttamayacaklar ... 

o bir giramlik aklinla 3 köprüyü kücümsemeye calisiyorsun ama o 3 köprü nün üzerinden tren geciyor bu tren ipek yollu yani bakü tiflis kars tren yollu ile baglanacak ... bu ne demek biliyormusun ? tabiki bilmiyorsun bilsen böyle bos bos konusmazsin ... asyadan cinden hisdistandan gelecek mallar su an denizden yolluyla  3 ayda gelirken bu güzergah sayesinde  bir hafta icinde avrupaya ulasacak demektir ... 

ha bi de su yine o kirt aklinla kücümsemeye calistigin 3  havalimani varya ... iste o 3cü havalimani dünyanin aktarma merkezi olacak 6 tane büyük pistiyle hertürlü büyüklügde ucagin inis kalkisina uygun sekilde ... ne demek aktarma merkezi ? mesela türhavayollari su an 370 destinasyona ucus yapiyor ... bukadar noktaya hergün türk yolculari ucmuyor isin esprisi de burda  Olay o ülkelere gidecek tüm insanları İstanbul’a toplayıp gidecekleri ülkelere dağıtmak. Bu doğrudan bir gelir üstüne bu tarz durumlarda yolcular İstanbul’da da 1-2 gün konaklamak isteyebiliyor ya da İstanbul transfer merkezi olunca bu doğrudan kongre turizmini etkileyebiliyor. Dünya’da ki herkesin tek uçakla ulaşabileceği bir yer oluyor İstanbul. 

frankfurt avrupanin göbegi olmasi önemli degil türkiye asya avrupa afrika kitasinin tam merkezinde ... arada daglar kadar fark var .... 

ayrica suriye ye de girdik cerablusdan girdik dabik dan gectim el bab dan ciktik ... mümbici de elden gecirecez hic tasalanma
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:00 @creative Nr.: 55 Antworten

Referendum icin EVET

Nr.78 katilimindaki yorumun icin tskler
umarim cok fena icin güzel bir aciklama olmustur.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:05 @_kitty_ Nr.: 56 Antworten

Referendum icin EVET
mrh kitty söyle demissin bu yapilanlardan dolayi avrupayi lastetmisin evet demek gerekiyor,,sence mesele bu kada basitmi?neden biraz genis bakmak istemiyorsunuz tamda akp bunu istiyordu avrupa ulkeleriyle gerilim politikalari gelistirip bunun uzerinden topumu kutuplastirmak ve evet cephesini yükseltmek,hollandada bu meseleyi bir secim malzemesi olarak kullaniyor cunku carsamba gunu secim var,almanyada bunu secim malzemesi olarak kullaniyor aslinda üc ülkeninde temel yaklasimlari ayni oy oy oy...almanya ve hollandayin tavrini asla onaylamiyorum siddetle karsi cikiyorum ama sunuda göürün tr de hayir kampanyalari yürüten genceler nerdeyse hergün engellemelerle karsi karsiya kaliyorlar gözaltina aliniyorlar,,,hep söylerim demokrasi kültürüne sahip cikalim her insana her toplama mutlaka birgün gerekecektir
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:23 @kendisi Nr.: 57 Antworten

Referendum icin EVET

Anlayamadigim bu evetcilerin hepsimi bu kadar dar görüsteler,hayircilar genis bakabiliyorlar bu konuya, birde ben hayircilarin herhangi bir engelle karsilastiklarini duymadim su ana kadar, varmi arkadaslar duydugunuz böyle bir olay Türkiyede? tabiki olmamalida, herkes görüsünü savuna bilmeli diye düsünüyorum.
Secim malzemesi olarakta kullaniliyor olabilirler buna bir sey diyemiycem,iste politika budur,cok sey söyleniyorya hani Türkiye yönetimi hakkinda,yok söyle dedi ama,böyle dedi ama,isinin yürümesi ve Memleketin istikrari icin gereken her zaman ön plandadir.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:36 @_kitty_ Nr.: 58 Antworten

Referendum icin EVET
Nasil evetleri engeliorlar.bu konusmalara gidecek olan 400-500kisi ve hepsi örgütlenmis akpliler.
Zaten bunlar evet oyu kullanacaklar.
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:36 @_kitty_ Nr.: 59 Antworten

Referendum icin EVET
tamda daha genis bakmak gerekiyor derken olan bitenlere tek pencereden bakmadan birazda empati kurarak bakarsak birbirimizi daha iyi anlariz..diyorsunki ben hayircilarin engellendigini duymadim sana 50 tane video gönderirim görürsünüz hayir propagandasi yapiyorlar ve nasil yaka paca gözaltina aliniyorlar yada khk lar bahane edilerek yok burda bildiri dagitamazsiniz burda konusma yapamazsiniz daha gecen gün yüzlerde hayirci ögretim uyeleri görevlerinden alindilar aslinda cok ciddi baskilar var..deminde ifade ettim tabiiki hollanda ve almanyanin tavrini dogru bulmuyorum konusmak demokratik bir haktir
0

Beitrag gepostet am 12.03.17, 23:40 @61kafdagi Nr.: 60 Antworten

Referendum icin EVET

Engeller büyüdükce evetimizde büyük olacaktir,güzel tahmin
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Referendum icin EVET