211 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 12.05.16, 21:41 @hayretya Nr.: 21 Antworten

Allah Büyük..!
dayi suan yapilan yatirimlarin büyük cogunlugu yap islet devret modeliyle yapiliyo,,,neden ülkede böylesine yatirimlar yapiliyo,cünkü zenginler bankada parasini bekletip paradan para kazanmak yerine yatirima yöneldi faizlerin düsmesi en önemli etken...borcumuz olsun  sorun yok dünyanin ilk 3 sirasina bak hangi ülkelerin ne kadar borcu var..abd birinci sirada almanya 3  sirada borc artiyosa gelirinde artiyo......simdi ekonomiz süpermi iyimi hayir sanayi üretimi artmadan bir yere varamayiz,,ama sen bir yerden bir rakam alirsan buda olmaz bir sey artiyosa diger seylerde yerinde durmuyo onlarda artiyo...
0

Beitrag gepostet am 12.05.16, 22:25 @pusu_vadi Nr.: 22 Antworten

Allah Büyük..!
Amerika ,Almanya  ihracatta dünya,da ilk siralarda,biz kacinci siradayiz? ve bizde alinan  özel sirketlerin garantörü Devlet,Amerika,yi bilmem ama Almanya,da  drvlet hic bir özel sirkete kefil olmaz mesela.ücüncü köprüye devlet garantisi var mesela günde bilmem kac bin dolar,lik gecis olmazsa  devlet isletmeci sirkete  para ödemek zorunda buda  para yine halkin cebinden cikacak demektir

-----
Bizde Sevgiliye Karanfil almasini bilirdik,Ac idik yedik Ka
0

Beitrag gepostet am 12.05.16, 22:36 @hayretya Nr.: 23 Antworten

Allah Büyük..!
ben isterimki bu yatirimlari direkt devlet yapsin,suan kötünün iyisini yapiyoz,bunun sorumlusuda akp den önceki hükümetler...adamlar misal 5 milyar dolar para baglamissa devlette garanti vermek zorundadir tabiki bu yatirimi adamlar babasinin hayrina yapmiyo veya zarar yapmak icin yapmaz,,herseyin bir hesabi kitabi var,,,ben ülkeye yapilan hizmetlere bakarim,,
0

Beitrag gepostet am 13.05.16, 01:03 @onercan Nr.: 24 Antworten

Allah Büyük..!
senin önce benim ülkemi yönetene saygin olacak,sonra burda saygidan bahsedecen....türkiyenin kaderini degistiriyoz,yeni bir türkiye yaratiyoz...biliyorum bazi seyler ezber bozuyo akp yle ama alisacaksiniz yeniliklere,aa biz buna böyle alismistik neden degisti demeye,,ama bunlar sizin zihniyetindeki kisilerde algilanmasi biraz zaman alacak ,,erdoganla yeni bir türkiye var oluyo bu büyük lideri tarih yüzyillarca yazacak,,,
0

Beitrag gepostet am 13.05.16, 01:38 @meleks Nr.: 25 Antworten

Allah Büyük..!
nedir bu yüzde 50 nin sirri demissin güzel soru...bu olumsuz örnekleri dahada cogaltabiliriz,ne yapalim simdi erdogan gitse bu sorunlar bitecekmi? veya erdogandan önce bu sorunlar yokmuydu? sana söyle cevap verim..bir olayin olusumu gelisimi bide bitimi vardir...eger olaylara bu yönden bakarsan cözümü rahat bulursun...siz sorunlar bir anda bitsin diyonuz,,ama bunun dogumu ve gelisimini unutuyonuz....erdogan cok büyük lider her türlü soruna nasil yaklasacagini cok iyi biliyo ve bunlari bitirmenin yolunuda,,suan bu sorunlarin bitirme asamasindayiz biraz sabir edin bekleyin ...kilictaroglu bos konusuyo suan zaten uygulanan yöntem baskanlik tir türkiyedeki..birileri gitsin günaydin desin kilictarogluna
0

Beitrag gepostet am 13.05.16, 01:58 @meleks Nr.: 26 Antworten

Allah Büyük..!
tüm sorularini cevapladim aslinda...ben dedimki davutoglunun istifasiyla birlikte erdogan baskanlik sistemine gecirmistir , cumhurbaskani olarakta akp yi ve ülkeyi yöneten tek yetkilidir..bunun resmiyette olmasi fark etmez anlatmak istedigim suanki yönetim zaten basknalik sistemidir, resmiyetteki baskanlik sisteminde halk karar verecek,,simdi reforanduma giderse halk evet derse kilictaroglu ne yapacak...
0

Beitrag gepostet am 13.05.16, 02:09 @meleks Nr.: 27 Antworten

Allah Büyük..!
^peki sen bana sunu cevapla ben akp yi birakacam olumsuzsa cevabin..erdogan bu alevilere ne yapmiski nefert ediyolar,,erdogan bu kürtlere ne yapmiski nefret ediyo,,,,benim bildigim gereken haklari eksik olan yasal uygulamalari tamamlamis,cözüm süreciyle o daglarda piknik yapilsin diyerek af cikarmis,sifan perperle iboyla diyarbakirda konser vermis kardeslik türküleri söylemisler,,ne yapmis da erdogan bunlara bu kutuplasma olmus söylermisin ??  en son cem evleri cami gibi statüye alindi devlet karsilayacak herseyini...bizim bilmedigimiz kötü biseylermi yaptidada bir kutuplasma var..
0

Beitrag gepostet am 13.05.16, 18:14 @bizimel Nr.: 28 Antworten

Allah Büyük..!
15 yıldır yapamazsınız dediğiniz herşeyi gözüne soka soka yaptık.sanada iyi günler...
-----
kurşuna gerek yok bakışlarım varya..!
0

Beitrag gepostet am 14.05.16, 03:11 @onercan Nr.: 29 Antworten

Allah Büyük..!
^yazdiklarinda o kadar mantik hatasi varki...1..bizim saygimiz devleti yönetenlere her zaman demissin nedir bu isyanin firyadin saygini takin o zaman,bizimde saygimiz var diye feryat figan etmiyeceksin...2..diger yazinda saygidan bahseden sen... bana  saygiyi öretmeye kalkarsan benimde sana sayigidan bahsetmem dogal degilmi nedir bu ikilemm sendeki..3....neyi gördün hangi kaynak demissinde ,,söyledikleriminin yanlisligini ispatliyacaksin böyle bos bos konusmakla olmuyo..biz 14 yildir neyin ne oldugunu cok iyi görüyoz bir insanin KÖR olmasi gerek bunlari görmemek icin...4..kimse milletin üstünde degildir demissin ..o zaman milletin iradesine saygi duyacaksinnnn...5 zikr edeceksen peygamberimize et demissin,biz erdogani sizin gibilere yedirmeyiz bu vatana gelmis yüzyilin lideridir kiymetini biliriz...6..alevi kardeslerimiz ne diyecek demissin,,alevilere yönelik bir tane olumsuz sey yazabilirmisin akp döneminde.............özetlersek kardes sen bos bos yaziyosun ben incelik olsun diye cevanini verdim....
0

Beitrag gepostet am 14.05.16, 20:07 @pusu_vadi Nr.: 30 Antworten

Allah Büyük..!
Evet hizmetleri ödenemeyecek durumda  Cok ihtiyacimiz vardi zaten bin besyüz odali saraya,ha birde 800 milyar dolarin faizini hic düsündünmü sen  evet  cok büyük yatirimlar yapiliyor,birilerine sahane peskes cekiliyor memleketimin kaynaklari,helede akp gidince,hesap o zaman  cikacak milletin sirtina..gerci  neden  bosuna  yaziyorumki ya herkes safini belirlemis zaten ))

-----
0

Beitrag gepostet am 17.05.16, 17:19 @onercan Nr.: 31 Antworten

Allah Büyük..!
Valla birileri Devleti yönetiyor diye saygi duyacak deyilim saymamda,saygi falan duymamda.Onlar benim(yani bizim)icin ordalar,eger bir gün farkina varirda bizi bu halk secti der halka hizmet etmeye baslarlarsa saygi duyulur. Yoksa vergilerle,sözüm ona karsiligi olmayan yine halkin sirtina yüklenerek yatirimlarla canimiza okuyan kendi saltanati icin memlekete her gün sehit verdirenler saygim olmaz olamaz.Alman,ya Cumhur baskani uzuz kredi aldi diye alassagi ettiler,bizimkiler birak krediyi memlekette satmadik devlet mali birakmadi, ve zengin oldular kaynagi belli deyil zenginliklerinin,simdi  yatirim yapiyorlar diye baslar yine millet,bi almanya,ya birde Türkiye,ye bakalim  yatirim nasil oluyormus  anlarizda anlayacak beyin gerek )))

-----
0

Beitrag gepostet am 17.05.16, 18:36 @sesleni Nr.: 32 Antworten

Allah Büyük..!
Bak simdi Hükümete haksizlik ettmissin Gözüm, olurmu öyle bi hesap AKP,Müslüman bi parti yedirirmi öyle yetim, hakki falan
Adamlar halkin yararina  yatirim yapiyor adamlar cok Vatansever böyle uydurmalar yazmayalim lütfen.

-----
0

Beitrag gepostet am 17.05.16, 19:48 @sesleni Nr.: 33 Antworten

Allah Büyük..!
verdigin rakamlari iyi SALLAMISIN yine,,köprü yap islet deveret le yapiliyo,yani yapan sirket 20 yil isletecek...bu köprünün toplam maliyeti 9 milyar dolar olup uzunlugu 426 km dir,,,devletin verdigi garanti arac sayisi chp milletvekilide genseru vermistir  bu konuyla ilgili 70.bindir..ufak bir hesaplamayla yatirici firma yaklasik 10 yil pesin yatirdigi parayi cikarmak icin ugrasacak..diger 10 yilda kar edecek...9 milyar dolari bu adamlar bankaya faize yatirsa 20 yil sonunda bu para ne kadar olur bir hesaplatin...bide bu yatirimi hesaplayin aradaki farki göreceksin....devlet garantisi  yüksek maliyetli projeler sonunda isletmelere garanti vermek zorundadirki yatirimlar olsun........devletimze milletimize hayirli olsun
0

Beitrag gepostet am 17.05.16, 21:07 @davut-bey Nr.: 34 Antworten

Allah Büyük..!
osmanlı padişahları 7 düvele kök söktürmüş. yoksa senin Türklüğünden Ecdadımızdan şüphenmi var?
sağı solu karıştrımayın arkadaş. forumun konusu ne siz nerelere çekmişsiniz.yani biraz anlayış.

-----
0

Beitrag gepostet am 17.05.16, 22:44 @ademalicli Nr.: 35 Antworten

Allah Büyük..!
Secimle geldi 23milyon 600 bin oy aldi,darbeyle gitti...
Hic ama hic direnmedi...
Saraya cagrildi ve istifa et denildi(anayasaya aykiri olarak)...O da tamam dedi..
Tamam da yazik degilmi o kadar akp.li secmenin oyuna....hani milli iradeye saygi ne oldu???
Simdi düsük profilli aday araniyor,Omurgasizlar siraya girmis  en düsük profilli benim ...beni sec" diyor. Padisah emretti  hepsi biyik birakti...
Diger taraftan sehitlerimiz var 23 nisan kutlamalarini yasaklayalim denildi,8 sehidimiz varken nikah kutlamasi yapildi...Oysa bizim geleneklerimde komsuda cenaze varken dügün yapilmaz kutlama yapilmaz..komsu degil bu sehit..sehit...
Ey AKP secmeni kardesim...yapilanlari tek tarafli havuz medyasindan takip etme,okudugunu duydugunu ve gördügünü  akil süzgecinden gecir öyle yerlestir beynine..
Eger sana ters gelmesse muhalefetin de kanallarini izle medyasini takip et..Unutma ki
ayni gemideyiz batarsak hep beraber batacagiz...

-----
Gel,dedi bana,Gör,dedi bana,Öl,dedi,bana.Geldim,gördüm,Öldüm
0

Beitrag gepostet am 18.05.16, 01:09 @hayretya Nr.: 36 Antworten

Allah Büyük..!
 inanki öyle güzel yazdinki burada cok kisinin agzindan birkac hakikati  hakikatlari dile getirdin  

NO 7 yazi

-----
insan olabilmek bir sanattir
0

Beitrag gepostet am 28.05.16, 10:06 @xate Nr.: 37 Antworten

Allah Büyük..!
sen çokmu biliyon herşeyi?

-----
0

Beitrag gepostet am 30.05.16, 16:33 @pusu_vadi Nr.: 38 Antworten

Allah Büyük..!
Ne köprüymüs beee,,Sanki Ankara-Sivas yolunu bu köprüyle birbirine bagliyorsun Ufak atsaydin diyorum.
Deniz üzerindeki
uzunluğu 1408 metre toplam uzunluğu ise 2 bin 164 metre olan Yavuz
Sultan Selim Köprüsü'nün toplam maliyeti ise 4,5 milyar lira..

Deniz üzerindeki
uzunluğu 1408 metre toplam uzunluğu ise 2 bin 164 metre olan Yavuz
Sultan Selim Köprüsü'nün toplam maliyeti ise 4,5 milyar lira..
Deniz üzerindeki uzunlugu 1408 metre toplam uzunlugu 2 kusur Km. Yapilan yatirim 4,5 milyar dolar. Yapilan yatirim devlet garantili kredi.sirket parayi cebinden ödeyip yaptirmiyor yani  yapan sirketlere her halukarda kiyak geciliyor.Günde bilmem kac arac gecmezse ki o fiyatlarla simdiden belli zaten o miktarda arabanin gecmesi. hem borca yapiliyor hem paranin hepsi yinede millete yikiliyor iki kez ödüyor millet yani (yatirim 9 milyar derken onu kasdettin sanirim?   )

-----
0

Beitrag gepostet am 30.05.16, 16:35 @hayretya Nr.: 39 Antworten

Allah Büyük..!
O miktarda arabanin günlük gecmeyeceyi simdiden biliniyor  zatan olacakti

-----
0

Beitrag gepostet am 30.05.16, 16:39 @ademalicli Nr.: 40 Antworten

Allah Büyük..!
Benim Türklüyümle sorunum yokda, Senin  Cb,nin ve hayirli olsun yeni emir eri türk deyil maalesef,az arastirirsan bulursun türk kökenli olmadiklarini...

-----
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Allah Büyük..!