117 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 21.09.22, 21:32 Nr.: 1 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
Merhabalar saniyorum bir cogunuz yazacakmarima katilacaksiniz.
uzaktan tr yi izleken 12 eylul askeri dabesinin hukukunu görüyoruz,akp iktidaa gelirken demokrasi insan haklari,hukuk,ve gecmis yanlislarla hesaplasacagini iddia edeek bu manipulasyonlala iktidara oturdu.
 Bugun yasananlar 12 eylul fasist rejimi aratmiyor hatta katmerlisi yasaniyor.
Bugun caglayan adliyesinda yasananlari izleyeniniz oldumu?oada ctesi annelerinin mahkemeleri vardi bu annele sadece istediklei cocuklarinin akabetini ögrenmek kimisin oglu idam edildi mezari belli degil,kimisi jitem tarafindan kaybedilmis,bazilari faile mechullere kurban gidilmis kisacasi devletten cocuklainin akabetini devletten istiyorla buda en temel insan hakkidir.
 Bugun mahkemeye gidenlee polisin yaptigi muamele kabul edilemek ödp eski genel baskani simdi sol pati pm uyusi arkadasim alper tas a polisin muamelesi kabul edilemez sürükleyerek ters kelepce yapilarak gözaltina aliniyor.
Bu akp fasiz minin son dönenmelerdeki rutin uygulamalari,bir aaya gelip hak arayan bes kisiye 100 ce polis coplarla saldiriyor.ama islamcilara hesey her miting serbest ve bu miting ayni zamanda  bir kesime karsi irkci söylemlerle yapiyor.
 Iktidarin aylardir agzindan dusumedigi diyarbakir annelir annede ctesi annelri anne degilmi?anneler arasinda acila arasinda bile ayristirma yapiliyor.
  Tamda bunun adi katmerli fasizm dir,fasizm dunyanin her  tarafinda sunu iyi bilir sokaklaa kimseyi cikarmayacaksiniz cikan hekese mudahale edeceksin,basini yandas yapacaksin kendi trollerini olusturacaksin,kendi medyani olusturacaksin vb bunlai adi AKP
0

Beitrag gepostet am 21.09.22, 21:35 @gelenekci Nr.: 2 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
not klavyede sorun oldugu icin bazi harfler basilmamis saniyorum meramim anlasilmistir
0

Beitrag gepostet am 22.09.22, 19:28 @gelenekci Nr.: 3 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
Bu arada konun ile alakasi yok gelenekci ama özelden yazamadim sana, ülke filtresinden dolayi. Ben mod veya yönetici falan degilim burada, ne yazik ki yardimci olamayacagim sana. 

Kararsizesmer veya alster burada ki görevli üyelerden iki tanesi, onlara danis bir de dilersen.

-----
31 cesit hobisi olan adam elbette ki heryere burnunu sokar
0

Beitrag gepostet am 24.09.22, 08:59 @gelenekci Nr.: 4 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
Yazını okudum. Öncelikle burda, dünyaya soldan bakan, lafını eğip-bükmeden söyleyebilen insanların da olduğunu görmek güzel. Yazdıklarının altına imzamı atmakla birlikte küçük bir kaç ek yapmak isterim. Anlattıkların elbette AKP iktidarının bugün itibarıyla geldiği yere gösteriyor. 20 yılda buraya nasıl geldiler, bu yolun taşlarını kimlerle nasıl döşediler bunları ikimizde biliyoruz. Benim asıl söylemek istediğim bugün olup bitenlerde MHP ve müttefikleri rolü. Burdan baktığımızda, bu iktidarın bir AKP-MHP organize suç örgütü olduğu  ve bu kombinasyonun ideolojik-politik muhtevasınin da İslamo-Faşizm olduğu gerçeği. Her ne kadar Sedat Peker ifşalari bu Türkiye tarihinin gördüğü en büyük organize suç örgütünü sarsıyor gibi görünse de, bütün bu olup biteni geniş kitlelerin yeterince sahiplenip ses cikar(ta)maması ve kitleleri orgutleyebilecek güçlü bir solun olmaması bu zulmün sahiplerinin ömrünü uzatacak gibi görünüyor.
0

Beitrag gepostet am 24.09.22, 14:07 @gelenekci Nr.: 5 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
Ah cumartesi anneleri… haftalarca, aylarca, yıllarca bir noktada buluşup oturdular öylece, sadece evlatlarından bir haber almak istediler… hiç niye ne için sorgulamadan sadece nerde olduklarını öğrenmekti amaçları… bir yanlış mı yapmışlardı evlatları söylensin istediler… bari gidebilecekleri bir mezarları olsa da  acılarını öyle avutabilselerdi kendilerini diye ağladılar ama yok o bile fazla geldi joplandılar, gazlandılar, tutuklandılar… daha çok davalar açılacak, sonuç çıkmayacak, hakimler savcılar belki taraf tutacak yada tutmayacak atanacak… her ne olduysa oldu bir annenin evladının akıbetini öğrenmek onun hakkı, bir çocuğu dünyaya getirirsin, ona kendi bildiğin doğruları öğretirsin belki ama o çocuğunda  her zaman kendine göre bir karakteri oluşur yanlış yola sapsa bile bir anne evladını silemez, yok sayamaz, saydıramaz!!!  

Teşekkürler gelenekci 

-----
memento mori - memento vivere..
0

Beitrag gepostet am 24.09.22, 15:32 @isabella Nr.: 6 Antworten

Dabe hukuku ve AKP
merh isabella yorumun  icin tsk ederim.
 Benim en cok karsi ciktigim anneler arasinda bile ayyrim yapilmasi iktidar cenahinin medyasinda hergun diyarbakir anneleri isleniyor sanki onlar anne digerleri dusman..
seninde belirttigin gibi sadece cocuklarinin kemiklerini bulmak ve bir mezarinin olmasini istiyorlar.
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Dabe hukuku ve AKP