154 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 14.05.21, 19:17 Nr.: 1 Antworten

günümüzden bugüne israilogullari
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 19:18 @pusu_vadi Nr.: 2 Antworten

yahudilerin tarihini filistin olaylarini anlamak icin tarihe isik tutan kisa öz bir anlatim olmus ben begendim
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 22:57 @pusu_vadi Nr.: 3 Antworten

fisitinlilerin isi zor allah yardimcilari olsun,görünürdede filistinliler icin bir isik  bir umut yok gibi,normal olarak kudüs tarafsiz bölge ilan edilip tarafsiz yönetime verilmeli,yoksam daha cok kan akar.halihazirda israille basedebilecek bir ülkede yok.dünyada ne kadar hiristiyan ülke varsa israilin akasinda, hatta kendilerine müslüman denilen ülkelerin bile yarisindan fazlasi israilin yaninda.

0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 22:59 @-solyanim Nr.: 4 Antworten

Bende ayni fikirdeyim,,kudüsun tarafsiz bölge ilan edilip bm tarafindan korunmasi gerekir,,
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:02 @pusu_vadi Nr.: 5 Antworten

bm yede güvenilmez,
bm de, abd rusya cin fransa ingiltere nin piyonu.
filistinliler kimi isterlerse onlarin garantörü o ülke olmali.
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:11 @karakutu Nr.: 6 Antworten

yazdiklarina katiliyorum,
dogrulari söyleyince bazi arkadaslar kiziyorlar,
batililarin osmanli zamaninda kuramadiklari israili,osmanliyi araplarida yanlarina alarak yiktilar ve israili  kurdular,
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:17 @karakutu Nr.: 7 Antworten

Ben yahudilerede kizmiyom,,onlarda tarihte cok cekti sürgün hayati yasadilar,,baris icinde yasamalari icin mescidi aksa kesinlikle bm tarafindan korunmali,,
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:28 @karakutu Nr.: 8 Antworten

osmanlinin yikilmasinin en büyük sebelerinden birincisi osmanliya karsi batililarla birlikde osmanliya karsi ayaklandirilan kendilerini müslüman sanan ülkelerdir,simcik karacahillere sorsan osmanliyi atatürk yikti derler,sanki osmanlidan atatürk e ülke veye toprak kaldiydi,atatürk kurtulus savasini baslatmasaydi simdiki türkiye topraklarinin  yüzde 10 bile kalmamisti.
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:35 @karakutu Nr.: 9 Antworten

Ben yahudilerin atalarinin o topraklarda dogdugu icin hakki olduguna inaniyor,,dünyada en cok zülm gören irk olmustur,,dünya ezmistir bu halki,,Fakat akillari ticari kapasiteleri sayesinde önemli yerlerde olmuslardir..5 arab birlesti saldirdi silselerdiya tarihtenn
0

Beitrag gepostet am 14.05.21, 23:52 @karakutu Nr.: 10 Antworten

surda bir anlasalim yahudiler nerde tarih sahnesindeydi o topraklarda demi,atalari soylari peygamberlerin atasi bile bu soydan gelirmi gelir,,,halkin lanetlenmesine gelince burda eksik bilginiz var,,gecende bahseettim allah bir dönem ceza vermis sonra affetmistir 10 maddelik ahit vermistir,,ayrica onlar icin kutsal toprak adanmis topraklardir,,,

dünyada bu adamlar her daim sürgün yedi,neden??? 
nedeni yine dinlere cikar ,,osmanliya gücü yetmeyen yahudileri ezmistir,,osmanlida güc kaybedince oda vurgunu yemistir,,,

dünyada para kontrolü bunlardaysa entrika cikar karalama bitmez,,ben olayin burasinda degilim,,osmanliya avrupa ne diyordu barbar türkler,simdi onlarin dedikleriylemi öyle oluyoruz yoksa tarihi yasantimizlami

o topraklarda yahudilerinde hakki vardir,,ama asiriya gidiyorlar burda elestiri yaparim her kesmin fanatikleri var yahudilerinde filistinlilerinde,,

katil israil diyoruz evet hamasin attigi 200 füze israilin can kayiplarini konusmuyoruz demi,,

baris icinde yasamalri icin dünyanin bu bölgeye el atmasi lazim,,nedeni 3 dinin kutsal taraflari ayni mekanda olmaz mutlaka taskinlik cikar cikmayada devam edecektir,,

0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 00:00 @karakutu Nr.: 11 Antworten

israilogullari tammiyle davalarinda haksiz degildir diyorum,,
5 arab ülkesi yok etmek tarihten silmek icin topraklarina girmistir,beceremeyip eline yüzlerine bulastirmis,,az kalsin kendi topraklarida gidiyordu,,,
sebebi bize kötü lanse edilmelerinin sebebi dinsel acidan bakmamizdir olaya..

8 milyon yahudi tüm dünyaya meydan okuyup parayi  ve tüm önemli sirketleri yönetiyorsa ben bu halka düsman degil saygi duyarim ayrica..
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 00:07 @karakutu Nr.: 12 Antworten

ayrica müslüman ülkelerinin bunlara düsman olmasinida anlamiyorum,,ayni kökenleri dinleri inan bana hemen hemen ayni,,ac oku tevrati ac oku kurani benzerligine sasiracaksin,,peygamberler ayni bölge kitaplar ayni bölge,,ayni irk,,neden bu adamlara düsmaniz arkadas buray anlamkta zorlaniyom
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 00:12 @pusu_vadi Nr.: 13 Antworten

hitleri kinamayalim diyorum suan müslümanlarin eline ver gücsüz bir israili muhammedin ordulari geldi diye tas üstünde tas bas üstünde bas birakmazlar yok ederler adamlari yalanmi
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 12:31 @karakutu Nr.: 14 Antworten

koray bu chattin en entrasant adami bir bakiyorsun cocuk resmi bir bakiyorsun,orta yas,bir bakiyorsun dede ,,ani degiskenlikler yapiyor,,yahhu yahu diye diye yaslandiya adam,
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 12:35 @karakutu Nr.: 15 Antworten

bende fikir var sana göre sacma gelsede bir fikir koyuyoruz ortaya,korayda form adina ne var 0 tek yaptigi birisi ona kizarsa kizan kisinin sevmedigi kisilere abii ablaa dünür diye cevresinde dolanmak,,sen korayin hic bir konu üzerine yorum yaptigini gördünmü?? tek yaptigi millete laf göndermek
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 12:43 @karakutu Nr.: 16 Antworten

bura hepimize yeter ,,bizim kimseyle  sorunumuz yok,,bir kac kisi var bilincli ortaligi karistiran onlarida cizdim zaten,,
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 14:13 @nick- Nr.: 17 Antworten

40 dakkalik bir videyoya tarih sigdirmislar,tüm önemli konularida anlatmis,,eger filistin Israel sorunu üzerine yorum yapcaksak bu bilgiler cok önemli...
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 14:34 @nick- Nr.: 18 Antworten

hz ibrahim peygamberligin ilk atasi kabul ediliyor,,dinlerin temeli o bölgede sekillenip olusuyor,,
hz muhammede gelene kadar sürec tevratta zaten mevcut,,keza isanin hayati öyle,,kuranin yarisindan fazlasi israilogullarinin anlatimiyla gecer,,kütüge bakarsak soy gelisimine zaten soylarida ayni köke dayaniyor,,dolasiyla hz muhammedin o bölgede olan kutsallari gecmisisi hice saymasini beklemek mantiksiz olur,,
zaten islamin geldigi dönemdede insanlar dinsiz degildiki yaygin sekilde yahudilik ve hiristiyanlik yasaniyordu,,kendisinin peygamberligini kabul etmeyenlerle savaslari oldu,,o bölgenin insanlarina din anlatirken gecmis dönemin olaylarini hice sayamazdi,,o yüzden yapmistir
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 17:05 @nick- Nr.: 19 Antworten

israille savasmanin ugrasmanin mümkünü yok,,en fazla yapacaklari sey amasaya oturmak olur,
0

Beitrag gepostet am 15.05.21, 17:21 @nick- Nr.: 20 Antworten

parami var millette icmeye bulamiyorlar coca yi birde yeremi döksünler
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!