107 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 14.03.21, 18:03 Nr.: 1 Antworten

Aynı sen gibiyim
Aynı senin gibiyim, o kadar çok hayalim var ki kendim için, yaşam için...mesela kötü alışkanlıklarımdan kurtulup yeni alışkanlıklara yönelmek,  topluma bir faydam olmasını, hayallerimi gerçekleştirmek ve hepsini yaşamıma dahil etmek istiyorum.. 
aynı senin gibiyim, bir çok yol katettim... bu serüvende bir çok kez  isteklerime ulaşamadım. Tekrar denedim, değişik yollara başvurdum, strateji değiştirdim, kendimden ödün verdim, düşüncelerimi değiştirdim yine de yapamadım ve sonunda her insanın yaptığı gibi o anki durumuma yada yaşadıklarıma yordum bunu, belkide kolayıma geldi bahanelere sığınmak.... 
Geriye baktığımda aslında her şeyin  sorumluluğu bendeydi, isteklerin olmayışı, hayallerin gerçekleşmemesi.... başkalarının ne der düşüncesi daha ağır bastı sanki, ama en önemli faktör ne biliyor musunuz? ben kendimle nasıl konuştum... 
Düz hesaba girdim ve bir çok olayda kendimle iyi konuşmadığımı fark ettim. Yapamayacağım dedim mesela, bir hayalim vardı ve sadece “kızım zaten yapamazsın” diyerek umutsuzluğa kapıldım ve ne oldu? Tâbi ki yapamadım! 
Sonrasında daha ağır hesaplara yöneldim, aslında gerçekten atılmadığım olaylarda başarısızlığımı kendime yükledim. başka kimde suç bulacaktım ki? tabiki bir güzel kendi şahsımı eleştirdim ve yetersiz olduğumu düşündüm. sonuç hem hayalimi bir kenara koydum, hem de kendime sağlam psikolojik baskı uyguladım... hak etmediğimi düşündüm, olmaması gerek diye düşündüm, “senin neyine” bunu yapmak, yaşamak, sahip olmak, değişime ön ayak olmak  diye düşündüm.... 
iç sesinizi dinleyin derler ya hep, bu durumda ters tepti. Yolumdan saptım, vazgeçtim, demotive oldum... 
şimdi bir düşün, sen de bunları hiç kendinle aynı şekilde konuşmuşluğun oldu mu? Çünkü her insan mutlaka kendiyle gün be gün konuşur...düşünceler ...aslında sadece birer monolog. ha senin ha başkalarının düşüncesi sadece birer monolog... 
Çözüm; kendinle iyi konuş! Başarabileceğini söyle, kendinin yeterliği olduğunu söyle, hak ettiğini söyle.. çok basit bir çözüm di mi?
Düşüncelerin evren döndükçe inanca dönüşeceğini, mutlaka seni bulacağını unutma. vazgeçme zaman herşeyi kemirir !!!

İsabella
---------------------------------------

Evet Isa, her zaman ki gibi gene hakli ciktin. Buraya gelmiyorsun ve burayi okumayacaksin da,
bilincindeyim, nedenleri malum belli. Sahte dünyalar icinde insan olmakta
zorlanan sahislar güddükleri amaclarina bir bir ulasiyorlar. Insanlari uzaklastirip, kendilerince sahte bir dünya yaratip o dünyada kisitli sahne
replikleri esliginde basrolü oynamaya calisiyorlar. Onlara iyi eglenceler
dilemekten demekten baska da bir sey diyesi gelmiyor zaten insanin. Umarim bir
gün geri döner ve insanlik asilamaya devam edersin burada seni seven ve senin
yazilarina, fikirlerine ve bizlere gösterdigin isiga deger ve önem veren insanlara. Burasi evet sanal ama gercek yasami bizlere yansittigi icin, elimizin altina kolayca tüm dünyayi sundugu icin burayi önemsiyor, insanlarin gelisimini dikkatle takip ediyoruz. Cünkü burada kime rastlarsak biliyoruz ki o gercek dünyada da karsimiza cikacak. Bi nevi antreman sahasi olarak kullaniyoruz aslina bakarsak burayi. Bu nedenle ki eksikligini senin hayli hayli hissediyoruz ve edecegiz de. Uzun lafin kisasi, insallah gün gelecek okuyacaksin burayi. Sana demek istedigim; hayallerinin pesinden kosmayi asla birakma..bizli veya bizsiz. Daha dün ben kendime yeni bir hayal kurdum ve ben bu hayalin pesinden kosacagim. Yazindan esinlenmis olarak. 

Sevgili isa'nin bu güzel yazisini buraya
ekleme sebebim aslinda cok basit. Sadece kurunun yaninda yas yanmasin
diye....Iyi okumalar. 

-----
31 cesit hobisi olan adam elbette ki heryere burnunu sokar
0

Beitrag gepostet am 14.03.21, 22:38 @facelook Nr.: 2 Antworten

Aynı sen gibiyim
isabella nerede  yawevlendimi acaba?niye gelmiyo
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 12:20 @-solyanim Nr.: 3 Antworten

Aynı sen gibiyim
kocaya kacti, bi daha zor gelir   
-----
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 12:30 @facelook Nr.: 4 Antworten

Aynı sen gibiyim
mrh eline emegine sagli cok guzel olmus
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 13:06 @facelook Nr.: 5 Antworten

Aynı sen gibiyim

özel deglse neden girmiyo kendisi ummarim saglik problem yoktur

clap:
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 13:26 @gelenekci Nr.: 6 Antworten

Aynı sen gibiyim
okudugun icin tesekkür ederim gelenekci....Iletirim kendisine
-----
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 13:27 @_asya59 Nr.: 7 Antworten

Aynı sen gibiyim
vaaaay asya, nerelerdeydin yahu.. epeydir yoktun piyasada kiz  iyi misin, hersey yolunda mi? Özlettin kendini haaa
-----
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 16:15 @facelook Nr.: 8 Antworten

Aynı sen gibiyim
iiim saol....forum dikkatliyim ama isabella merak ettim oyüzden yazdim....ins sen iisindir
kendine iii bak--
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 16:40 @_asya59 Nr.: 9 Antworten

Aynı sen gibiyim
güzel, güzel....ben de iyiyim...sen de merak etmeye devam et gayri artik   
-----
0

Beitrag gepostet am 15.03.21, 16:47 @facelook Nr.: 10 Antworten

Aynı sen gibiyim
burda catlak zaten cok var
benimde 99 nikim varmis güya.....sanal iste burasi fazla kafaya takmak mamak lazim
souk kanli olmak gerekiyor......
ama sen iii cevap veriyorsun catlaklara 
weiter so
0

Beitrag gepostet am 16.03.21, 21:57 @facelook Nr.: 11 Antworten

Aynı sen gibiyim

gitti gitti aslan emsom

0

Beitrag gepostet am 17.03.21, 18:30 @-solyanim Nr.: 12 Antworten

Aynı sen gibiyim
kafasini daha o cok taslara vuracak kocaya kactim diye   
-----
0

Beitrag gepostet am 17.03.21, 18:33 @turkyildizi Nr.: 13 Antworten

Aynı sen gibiyim
onun yapisinin öyle oldugunu iyi bildigine göre, bayagi bayagi iyi taniyorsun sen onu. Aksini iddia etmem yersiz kalacak sanirim.
-----
0

Beitrag gepostet am 17.03.21, 18:49 @ziyan_ Nr.: 14 Antworten

Aynı sen gibiyim
sen zaten silip silip duruyorsun ki kendini
-----
0

Beitrag gepostet am 17.03.21, 23:05 @ziyan_ Nr.: 15 Antworten

Aynı sen gibiyim
Bakalım...inşallah okur burayı bir gün
-----
0

Beitrag gepostet am 15.05.23, 19:54 @facelook Nr.: 16 Antworten

Aynı sen gibiyim

Güzelmis..
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Aynı sen gibiyim