140 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 30.01.19, 14:06 Nr.: 1 Antworten

Saygı ve özlemle anıyoruz...
Türk Müziği'ne yaptığı eşsiz katkılarıyla efsaneye dönüştüren...”al beni” si olan Anadolu rockın tarihini başlatanlardan...  çok hızlı konuşan, enerjisi yüksek, renkli ve tarz kişilik...akan damarlarında müziği çocukluktan hissedip hedeflerine doğru koşan...sanata ve değişik ırklara açık olup, onlardan eğitim de alan...5 dili ana dili gibi konuşup örnek olan aydın insan...her zaman  kendi gibi, yaşama sımsıkı tutunup, tarzını ilerleyen yaşına rağmen asla değiştirmeyen... azmi ve hırsıyla “dağlar dağlar” şarkısı ile yeri göğü inletip, sonunda altın plak ödülünü almayı başaran...sayısız ülkelerde konserler verip, televizyon programlarına davet edilip onlarında sevgisini kazanan...7 den 77 e diyip aile, eğitim ve kültürümüzün önemini hatırlatıp, çocuklara eğlenceli şekilde aşılayan ...yetişkinlere, bile “ bugün bayram” sözleriyle hala her yıl mutluluk hissettiren ..”arkadaşım eşek” “ayı”ile hayvan sevgisinin önemini vurgulayan ve gurbetçiliği anlatan...”domates- biber-patlıcan” ile muhteşem üçlüyü sevdiren..”gamzedeyim” de süzülen yaşların ardından, üzgün günlerde “gül bebeğim” diyerek yeniden motive eden...”Seher vakti” ile Ekvatordan Kutuplar’a 100 den fazla yöre gezip, kilometrelerce yol katederek bizlere tanıtan...” nick the chopper” ile yurtdışını sallayıp, haftalarca listelerde 1 numara kalmayı başarıp, ülkesinde elton johnu bile geride bırakan..yaptığı şarkı ve bestelerinin bir çok kez Yunanca, Bulgarca, Arapça, Farsça, Kürtçe, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce vs. olarak yorumlandırılmasına öncü olup, bizleri gururlandıran.. Metallica ile sahneyi paylaşıp, ortalığı kasıp, kavuran... dış ülkelerde kendi ülkesinden daha çok albüm sattıran... ..“ işte Hendek işte deve”, “ Ali yazar, Veli bozar” ile tatlı, sert eleştiren...”ben bilirim” - “gülpembe”, “kara sevda”, “ gibi gibi” sözleri ile aşkın tarifini değiştiren...”yolla yarim” ile bazen sitem eden...”nazar eyle”-meden, Dünyanın bir çok yerinde teknoloji, barış, kültür ve edebiyat ödülleri alıp, birde ‘Sir’ ünvanına laik görülüp bizleri “allayıp pullayan”.. unutulmuş “halhal” ı kültürümüze ait olan ayak bilekliğini “aynalı kemeri” hatırlatıp moda rüzgari estiren...“dönence“ ile umut vaat eden...bizleri “ Halil İbrahim sofrası” na oturtup “ eğri büğrü”, “ sarı çizmeli Mehmet ağa “ ların da hayatta var olduklarını unutturmayan.. bir çift “ kol düğmeleri” ile hasret ve özlemi bu kadar güzel anlatabilen.. büyük usta, devlet sanatçımız...” müsadenizle çocuklar” diyip 31. Ocak 1999 da yumdun gözlerini...”beyhude geçti yıllar “ be Barış abi “anlıyorsun degilmi”, “bal böceği “, bu “ can bedenden çıkmayınca” gözlerimde yaş, kalbimde sızı seni “unutamadım” unutmadık, unutmayacağız ....

-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 30.01.19, 14:29 @isabella Nr.: 2 Antworten

ALLAH gani gani rahmet eylesin.
büyük  müzisyendi

-----
sevda başdan gitmiyoorr sarılıp yatmayınccaa
0

Beitrag gepostet am 30.01.19, 17:58 @isabella Nr.: 3 Antworten

allah rahmet eylesin,
 nur icinde yatsin, 
büyük sanaatcimiz

aslan hemserim ,
seninde ellerine saglik,
hep böyle güzel faydali bilgilendirici animsatici forumlarinin devamini bekleriz.

-----
SoLyAnIm
0

Beitrag gepostet am 30.01.19, 19:24 @isabella Nr.: 4 Antworten

mekani cennet olsun....

-----
31 cesit hobisi olan adam elbette ki heryere burnunu sokar
0

Beitrag gepostet am 30.01.19, 21:56 @isabella Nr.: 5 Antworten

Allah rahmet eylesin büyük bir üstad ,iyi bir sanatciydi.
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 09:02 @isabella Nr.: 6 Antworten

allah rahmet eylesin
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 13:29 @massmavi Nr.: 7 Antworten

Amin inşallah ...

-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 13:31 @massmavi Nr.: 8 Antworten

Çok dikkatli okuduğunu düşünüyorum massmavi.. eklediğin güzel eseri ben nasıl unutmuşum ya hatırlattığın için çok teşekkür ederim
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 13:33 @-solyanim Nr.: 9 Antworten

Sağolasın hemşom kısmet
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 13:35 @-maho Nr.: 10 Antworten

Zevkler tartışılmaz tabiki belki bundan sonra dinlersin  

-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 13:54 @isabella Nr.: 11 Antworten

-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 21:24 @-maho Nr.: 12 Antworten

Müslüm baba da iyidi ya allah rahmet eylesin
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 31.01.19, 21:26 @massmavi Nr.: 13 Antworten

Oyy kıyamam sana  kocaman  bazen eser böyle yazarım ama inanırmısın kendimde okuyunca hüzünlendim ...
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 01.02.19, 12:36 @baygolge_06 Nr.: 14 Antworten

Sağolasın gölge abı katkından dolayı teşekkürler
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 02.02.19, 08:58 @kurtbeyi Nr.: 15 Antworten

Teşekkür ederim kurtbeyi haklısın ün bozmadı Barış abımızı
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 02.02.19, 08:59 @isabella Nr.: 16 Antworten

-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 02.02.19, 11:51 @zamir Nr.: 17 Antworten

Sen ne yere bakan, yürek yakansın diyeceğim ama uyumlu olmayacak  teşekkür ederim cancan anını paylaştığın için
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 02.02.19, 18:56 @zamir Nr.: 18 Antworten

Bu hikayenin ince detaylarını bekliyorum ona göre
-----
Favete linguis!
0

Beitrag gepostet am 03.02.19, 01:35 @isabella Nr.: 19 Antworten

Bir resmin kalmis Ben de tam ortadan yirtilmis hani siyah kazakli görüyorsun degil mi.?
Aman ne dinlerdim bu parcayi,
Baris Manco yu rahmetli annem sevdirmisti bize.
.O Türk müzigine cok degisik nuanslar katmis  ve bu sentez de cok basarili olmus cooooook büyük sanatcilarin önde gidenidir.
Huzur  icinde yat güzel insan,insanlari seven insan..

-----
Bir gün kalem diyecek ki,bu kadar yazdigin yeter,SIL GITSIN!
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!