55 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 11.09.17, 17:24 Nr.: 1 Antworten

ilişki durumu:karışık!...
-ne onunla,nede onsuz...
ne demektir sizce?
...
0

Beitrag gepostet am 11.09.17, 18:31 @neela Nr.: 2 Antworten

belkide ayrılmamıştır,yürümüyordur belki ama bi sebepten ayrılamıyorlardırda...
0

Beitrag gepostet am 12.09.17, 18:46 @asri Nr.: 3 Antworten

ağır bir teşhis değilmi bu Asri?
neden şizofreni?
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 02:21 @dilaraaaaaa Nr.: 4 Antworten

sevgi ve nefret bir arada insanı perişan eder gibi sanki?..
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 14:03 @gezgin256 Nr.: 5 Antworten

Eskiden platonik denilirdi şimdilerde ise iliski durumu karışık bu yüzden ne onunla ne de onsuz, kendi kendine gelin güvey olursan böyle oluyor sanırsam
-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 19:21 @gezgin256 Nr.: 6 Antworten

selam can öncelikle actigin forumun anlamini pek anlayamadik sen düsünceni fikrini yazmamisin bizlerde pek anlamadik
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 19:42 @gezgin256 Nr.: 7 Antworten

ben sunu söylim iki insan eger birbirini seviyorsa 
Sevgi insanların ruhunda bulunan degerli ve olumlu bir yetenektir 
Fakat insanlar bu yeteneklerini her zaman ideale yakın bir deger olarak kullanamamaktadırlar. Yani insanlar birbirlerini gerektigi gibi sevememektedirler 
Sevgi her seyden önce fedakarlıktır  yani hicbir karsılık beklemeden baskasına kendinden bir seyler vermek esasına dayanır insanlar ve toplum sevgi ask insanlara bagla olan iki insan arasinda ulusandir kendini gösterir bazi asklar var parali bazi sevgi var insanlikli bazi ask sevgi herseyi birbirine katar yani ask sevgi hersey birbirine karismis ne sevgi ne ask kalmis oyuncak gebi oynar gebi asklar olmus bir kusere bir barisir yani bu ask degil sevgil degil bu sadece bir cocuga seker verirsinya  sekeri elinde alirsin onun gebi bisi 

-----
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 20:35 @mehriban Nr.: 8 Antworten

selam Mehriban,farklı dünyaların insanlarını sevgi veya aşk bir araya getirebilirmi,bir arada tutabilirmi demek istemiştim ben,
bir başka ifadeyle,
dünya görüşleri ve karakterleri farklı hatta zıt insanlar bir arada olabilirmi yoksa beraber olacağımız insan ruh eşimizmi olmalı,bizemi benzemeli?
bir diğer ifadeyle,zıt kutuplar birbirini çeker derler aslı varmıdır yoksa bu çekim meselesi sadece mıknatıs içinmi geçerlidir?
bir diğer ifadeyle,
bizden farklı bir insan bizden farklı bir dünya demektir,yani bir bilinmeze,gizeme yolculuk demektir,böyle bir gizem cazip gelebilirmi insana?,
yoksa mutlaka bizimle aynı dünya görüşüne sahip tıpkı kendimiz gibi biriylemi olabiliriz,olmalıyız sadece?..
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 20:38 @dilaraaaaaa Nr.: 9 Antworten

nede olsa ondan ayrılıp yeni bir hayata başlamanında riskleri var değilmi Dilara?ama öyle bir ilişkide bir noktadan sonra o riske girmek gerekir gibi geliyor bana...
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 20:42 @isabella Nr.: 10 Antworten

kendi kendine gelin güvey olma değildi benim bahsettiğim şey ama yorumun için teşekkürler isabella
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 21:18 @dilaraaaaaa Nr.: 11 Antworten

ben derim,bencede o şansı kullanmak gerekir ama nedense bazı insanlar o  mutluluğu bir türlü bulamıyor yada her seferinde yanlış insana rastlıyorlar...
bazan giden geleni aratabiliyorda,her türlüsünden tanıdıklarım var...
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 21:18 @dilaraaaaaa Nr.: 12 Antworten

ben derim,bencede o şansı kullanmak gerekir ama nedense bazı insanlar o  mutluluğu bir türlü bulamıyor yada her seferinde yanlış insana rastlıyorlar...
bazan giden geleni aratabiliyorda,her türlüsünden tanıdıklarım var...
0

Beitrag gepostet am 19.09.17, 21:48 @dilaraaaaaa Nr.: 13 Antworten

insan herkesle mutlu olamaz ama değilmi?olabilirmi?
o halde seçici olmak gerekli değilmi Dilara?
sorun nerde?
0

Beitrag gepostet am 20.09.17, 16:38 @gezgin256 Nr.: 14 Antworten

Konuyu anlamadım mı  bir daha deneyeyim Can Dündar'ın bir lafı vardı .. bazen ne omunla yapabilirsiniz, ne de onsuz, ne terkedebilirsiniz ne de yeniden sevebilirsiniz, sürünüp gidersiniz .. acaba bu mudur sorguladığını şey? 
Bence net olmakta fayda var tartmak gerek varlığı mı yokluğu mu ağır basıyor diye sonrasında kararın arkasında durmak düşer insana, ya onunla mutlu, mutsuz devam eder yada yokluğu ile yasamayı öğrenirsin zamanla bellide kurtuluşun Sevinç'ini yasarsın kim bilir bellide tamda bu dur mutluluğu yakalamanın formülü 

-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 20.09.17, 19:24 @isabella Nr.: 15 Antworten

evet ama bazan terketmeye engel tek şey sevgidir,bazanda kendini mecbur hissetme durumu vardır...
bazı şeyler için imnsanın kendine güveni olması lazım ama o özgüvenin olabilmesi için bir alt yapı olmalı bence...
0

Beitrag gepostet am 21.09.17, 08:31 @gezgin256 Nr.: 16 Antworten

Sevgi yüzünden ayrılamıyor demişsin tek taraflı olunca o zaten sevgi olmaktan çıkıyor bence yanı bana göre sevmek mutluluktur hüzün değil. Muhtaç ve mecbur hissetme de ters geliyor sağlık, sıhhat olduktan sonra kimse kimseye muhtaç değildir. Can abının şiiri gibi bağlanmayacaksın öyle körü körüne 

-----
viva la vida ...
0

Beitrag gepostet am 21.09.17, 18:23 @isabella Nr.: 17 Antworten

zıt karakterlerdir,birbirine hiç benzemiyorlardır,hemen her konuda birbirleriyle çatışıyorlardır bu yüzden yıpranıyorlardır,birbirlerini yıpratıyorlardır ama insan kime aşık olacağını kimi seveceğini kendisi bilinçli seçemez ki,en azından herkes aklıyla ve mantığıyla seçemez,insan böyle kendisine zıt bir karakteri sevemezmi?bence sevebilir,işte bence tamda bu tür ilişkiler ne onunla ne onsuz denecek türden ilişkilerdir...
kendini mecbur hissetme,başka bir şans görememe durumlarıda var ben biliyorum tanıyorum....
0

Beitrag gepostet am 22.09.17, 07:54 @gezgin256 Nr.: 18 Antworten

cok güzel yazi                                                                                                                                                                                                                                                                                   
-----
0

Beitrag gepostet am 23.09.17, 00:17 @dilaraaaaaa Nr.: 19 Antworten

kriterler ne kadar yüksekse o kriterlere uyan insanı bulmakta o kadar zor olur elbet...birde tam o insanı bulduğumuzda,biz o insanın kriterlerine uymuyor olabiliriz,buda var tabi...
0

Beitrag gepostet am 23.09.17, 00:19 @mehriban Nr.: 20 Antworten

güzel söz ama mihriban şimdi sevgiler yürekten çok daha fazlasını istiyor gibi sanki...
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!