160 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 24.02.17, 22:49 @hayretya Nr.: 21 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
kötü söz sahibine aittir ben hiçte aptal biri deilim sadece at gözlüğüyle bakmadığım için gelecekten endişeliyim bu yüzdende HAYIR diyorum
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 22:55 @kumsallx Nr.: 22 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Haklisiniz zeki bir insana aptal yazmisim affola

-----
Bizde Sevgiliye Karanfil almasini bilirdik,Ac idik yedik Ka
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 22:56 @yandeligonlumm Nr.: 23 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
benim uslübüm atatürkün önüne birayı koyup  utanmadan onun arkasına saklananlaraydı
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:00 @yandeligonlumm Nr.: 24 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Biz hic maglup olmadik, biz insanin  güzeliyiz haksizlik yalakalik, hirsiz soyguncu olmadik hic  sizin aga babaniz gidecek biz hep kalacagiz

-----
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:16 @yandeligonlumm Nr.: 25 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
İnanın bu tartışmaya girmeyi hiç düşünmüyordum ama siz SAYGI dan söz edince tutamadım kendimi . Hangi saygıdır bu, bakın seçimde iki tercih var , biri evet, diğeri hayır,. Öyleyse hayır diyenler niçin yasal haklarını kullanacaklar diye TERÖRİST ilan ediliyor ? Tarafsızlık üzerine yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı nasıl mitimgler yapabiliyor ? Sizin saygıdan anladığınız nedir bilmiyorum ama ben gerçekten saygısızlığın, bu kadarına pes diyorum.

0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:21 @yandeligonlumm Nr.: 26 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
beni cok ilgilendirmiyor  CHP,MHP AKP ,ama vatanimi  soyan kim olursa olsun karsi cikarim  en büyük soyguncu sizin aga babaniz,demokrasi yazmissin  nerde demokrasi sizden olmayani iceri atmakmi demokrasi?

-----
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:26 @yandeligonlumm Nr.: 27 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
anlasabileceyimiz tek konu haklisin  sadece biri az diyeri cok caldi

-----
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:26 @yandeligonlumm Nr.: 28 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Öyleyse siz de yasal hakkını kullanarak oy verecek olanları, tek kendileri gibi evet demiyorlar diye terörist ilan eden ve her gün meydanlardan bunu dillendiren liderlerinizi de aynı saygıya davet edin lütfen.
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:38 @yandeligonlumm Nr.: 29 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Anayasa değişiyor, içeriğinin ne olduğu bilinmeyen ne getireceği belli olmayan bir değişim, ileride gerçekten zaaflarına yenik düşecek bir kişi başa gelirse , donatılmış bu yetki sarhoşluğuyla neler yapabileceğini düşünmek bile ürkütüyor insanı. Her hayır diyen o terör gurubuyla aynı tutuluyorsa vah ülkem vah diyorum sadece.
0

Beitrag gepostet am 24.02.17, 23:56 @yandeligonlumm Nr.: 30 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Son cümlenize gönülden katılıyorum , ancak neden 1982 ihtilal anayasasıyla kıyaslanıyor bunu anlayamıyorum. İhtilaller asla onaylanan bir durum değildir. Benim dediğim şey , güçler ayrılığına dayanan , daha demokratik, daha insan haklarıyla donatılmış bir anayasa olması, bir kişinin sınırsız yetkilerle ve denetimden uzak yetkiyle ihya edilmemesi.
0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 21:56 @yandeligonlumm Nr.: 31 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
CHP'li Milletvekilinin kullandigi Fatura Meclis tarafindan onaylanmistir vede bir Kurusu bile calinmamistir. Helede bizim Vergilerimizle o kastettigin CHP'li Milletvekili Umreyede sürüsüyle beraber gitmedi.
  Ama sen ilk önce TOPBAS ve GÖKCEGIN iki gün icinde Isvicreden geri getirdikleri 1,2 milyar Dolari nerden buldugunu sorgula.
  Acinacak durumdasiniz.
0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 23:37 @yandeligonlumm Nr.: 32 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Senin gibi sadece gözünün ucunu yani burnunun dibini bile göremeyen Kisilere göstermek icin. Yani sende sey gibi bilyiorsunki, bu Faturalarin hepsi Meclis tarafindan onayli Faturalar. Vede bunlarin hemen hemen hepside posta Ücreti.
  Peki su an Basbakanin 15 milyon Mektup gönderdigini veyahutta göndereceginide duymussundur. Yani Vatanimda yasayan bütün genclere mektup yollayacak. Sence bu Mektup Ücretini kendi cebindenmi verecek yoksa Vergilerimizdenmi??

0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 23:41 @bizimel Nr.: 33 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Aynen bu izni cikaran AKP:   Ortada calma cirpma yok, sadece izin verilmis Posta Ücreti.
  Ama bu Arkadas daha gecen hafta Melih Gökcek ve Kadir Topbasin iki gün icinde isvicreden 1,2 milyar Dolari getirdigini belki biliyordur ama sadece pislik olsun diye utandigindan konuya bile girmiyordur.
  Hadi namuslu olan AKP'liler sorun bakalim, bu iki Isci yani görevli yani Belediye Baskanlari bu kadar parayi nerden bulduda, Isvicre bankalarina aktardilar??  Peki bu calinan yani hirszilikla elde edilen Paranin yüzde ikisimiydi? 
+   Ama yerin kulagi var, eninde sonunda kimlerin Isvicrede ne kadar Para calipta yatirdigi prtaya cikacak.
0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 23:47 @yandeligonlumm Nr.: 34 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Abdullah Gül'ün eski
danışmanı olan Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugünkü
yazısında çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

15
Temmuz darbe girişimi hakkında açılan soruşturmalar hakkında
iddianameler tek tek çıkmaya başlarken, Meclis'te kurulan Darbe
Araştırma Komisyonu, darbenin siyasi ayağı hakkında neredeyse hiç bir
bilgi elde edemeden görevini tamamladı.

Darbe girişiminin siyasi
ayağı hkkında çeşitli spekülasyonlar yapılmaya devam edilirken, Abdullah
Gül'ün eski danışmanı olan Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet
Takan, isim vermeden Ankara ve İstanbul'daki iki belediye başkanı
hakkında çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı. 

Ankara'da bir
belediye başkanı ve oğlunun FETÖ operasyonu kapasamında MİT'te
sorgulandığını ve o başkanın yurt dışındaki paralarının Türkiye'ye
getirmesi talimatı verildiğini, başkanın da 650 milyon doları Türkiye'ye
getirdiğini iddia eden Takan, İstanbul'da ibr belediye başkanının da
400 milyon doları ülkeye getirdiğini yazdı.

İşte Ahmet Takan'ın tartışma yaratacak o yazısı:

ANKARA KULİSLERİ DURULMUYOR!..

Sizlerin
dikkatini çekti mi?.. Bilemem. Takvim yaprakları 26 Ocak Perşembe
gününü gösterdiğinde ülkemizin rutin gündeminde malum meselelerin yanı
sıra döviz kurunda hızlı yükseliş de vardı. Rutin gelişmeler(!) içinde
savrulur giderken, ajanslardan yine rutin bir haber düşmüştü gündeme;

"Türkiye
genelinde FETÖ yapılanmasına karşı gözaltılar devam ediyor. Ankara
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması
kapsamında haklarında yakalama kararı olan 17 kişi Ankara Emniyet
Müdürlüğü Mali Suç ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri
tarafından gözaltına alındı" diye.

Baktık geçtik habere. Unuttuk.
Güya gazeteciyiz, sonu ne oldu diye araştırmadık bile. Hikayenin
gerisini Maliye Bakanlığı'nda çalışan üst düzey bürokratın
anlattıklarından özetleyerek ve isim vermeden aktarayım:

O gün, bu
operasyonlar yapılırken, Ankara'da bir belediye başkanı ve oğluna
da operasyon yapılıyor. O Belediye Başkanı ve oğlu, ifadelerinin
alınacağı gerekçesiyle Emniyet'e değil de Yenimahalle'ye(MİT
kampusu-aht-) davet ediliyor. Belediye Başkanı Yenimahalle'ye geliyor.
Kendisinden yurt dışındaki paralarının bir bölümünü Türkiye'ye transfer
etmesi rica ediliyor. Belediye Başkanı ricayı kıramıyor!.. Oğluna
söylüyor ve 650 milyon dolar Türkiye'ye giriyor. Bu arada o belediye
başkanı 2 gün Yenimahalle'de misafir ediliyor. O sırada  S... şirketine
de operasyon devam ediyor. Operasyon, Ankara ile de sınırlı kalmıyor.
İstanbul'daki bir Belediye Başkanına da benzer talep iletiliyor. O da
hiç ikiletmeden 400 milyon dolarlık parayı Türkiye'ye sokuyor. Maliye
Bakanlığı'ndaki bürokratın anlatımına göre; 1 milyar dolar civarında
para gelir gelmez piyasa sürülüyor. Kaynağım diyor ki; "İşte o günlerde
dövizdeki kısmi düşüş bu sayede gerçekleşti. Piyasaları rahatlattık."

Anlattıklarının
çok ciddi olduğunu söyleyip kendisine bunun teyidini  araştıracağımı
söylediğimde tereddüt etmeden "istediğin yere sor" dedi. Başkentin en
derin koridorlarında hafta başından bu yana yoklamadığım kaynak
kalmadı. "Yenimahalle'de misafir edilme" operasyonunu yalanlayan olmadı.
Para operasyonu konusunda ise "yeni operasyonlara da hazır ol" deyip
bıyık altından güldüler..

Ankara gazeteciliği çok zordur ama bir kulis haber için bu kadar göbeğimin çatladığı bir anı hatırlamıyorum...

0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 23:53 @yandeligonlumm Nr.: 35 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Beyefendi sen ve senin Zihniyetinin karistirdigi bir sey var. Bütün bu saydigin olumsuzluklar varya, hepsi sizin eseri.
  Yani CHP 1950'den sonra sadece 1974'de Ecevit yani Karaoglan zamaninda Iktidardaydi vede Demirelin Tüsiadin yani emperyalistlerin guduklugunu yapan Kisiler tarafindan ambargoyla indirildi.
  Geri kalan Menderes, Demirel, Evren, Özal, Ciller, Yilmaz ve Erdogan ayni Zihniyrtin ortaya attigi Kisilerdir. yani Sah Zihniyet.  Onun icinde kendi yediginiz haltlari sakin CHP'nin üstüne atma. Sence AKP Secemni uzaydanmi indi?  Yüzde yüzü Sag Partilere oy vermis Kisilerdir.
  Yani bütün olumsuzluklari sizler benim Milletime yasattiniz.
0

Beitrag gepostet am 25.02.17, 23:55 @bizimel Nr.: 36 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Bunun AKP'li CHP'li diye bir ilgisi yokki. Benim Milletimin parasini kim calarsa calsin, o Kisi benim gözümde aciz bir MAHLUKTUR.
0

Beitrag gepostet am 26.02.17, 00:09 @yandeligonlumm Nr.: 37 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Yine anlamak istemiyorsun vede kendi bildigini okuyorsun. Son 70 senede her daim Sag Partiler Iktidardaydi. Bunu unutma sakin!!!!! 
  Bütün olumsuzluklari gözlerinizi kapatarak CHP'ye yükleyemezsiniz.  CHP hic Iktidarda degildi. Senin Derilerini kime verecegine hic kimse karismadi simdiye kadar. Herkes istedigi yere verdi. Yani Camilere degilde, bazilari THK'na bazilarida Tarikatlara verdiler.
  Eminim sizlerin verdigi Deriler yani Tarikat vede cemaate verdiginiz Deriler har vurup harcandi. Yani sizlere defalarca KAZIK attilar ama inan sizler uyanmazsiniz.
    Bence sacma bir savunma senin yaptigin.
0

Beitrag gepostet am 26.02.17, 00:16 @bizimel Nr.: 38 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
bende cikiyorum. Arkadasin CHP yani Cumhuriyet yani Atatürkle bir Problemi var. Yani sadece AKP agzi ile yaziyor.  Var´sada yoksada CHP yine CHP.  Ya CHP hic Iktidara gelmediki, kötü seyler yapsin. Daima kendileri iktidardaydi. Onlarin sayesinde benim Vatanim batmanin esiginde.

Benim Kuzenimin Kayinbabasida MHP´li ve konusuyorduk. Dediki ben ve Sülalem asla CHPye oy vermeyiz. Tabii bizde destik ve sorduk nedenini.  Bize dediki zamaninda Inönü dedesinin Kardesini dövdürmüs. Onun icinde asla CHP'ye oy vermezlermis.
  Devam sordugumuzda, KITLIK zamaninda Askerler dolasip Köylülerin hasilatlarini mühürlüyorlarmis vede Vergi topluyorlarmis. Sonra bunun Dedesinin Bugdaylarinin mühürünü Kedi Köpek acmis. Askerlerde gelince bunun Dedesini dövmüsler .
 Bizde ona dedikki, Amca mühürleri Kediler bozmadi, senin Deden hirsizlik yapmis, mühürleri sökmüs vede Vergi kacirmis. Onun icinde cezasini vermislerdir.
  iste cahilce CHP yani Atatürk düsmanligi bu,
  iyi geceler.,
0

Beitrag gepostet am 26.02.17, 00:18 @yandeligonlumm Nr.: 39 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
DSP'nin basinda kim vardi sence??  Karaoglanmi yoksa Karaoglanin Hayaletimi??  ecevite kimse laf söyleyemez. Onun gibi namuslu Politikaci sen senelerce arasan bir tane bulamazsin.
0

Beitrag gepostet am 26.02.17, 00:24 @yandeligonlumm Nr.: 40 Antworten

16 Nisan Evetmi Hayirmi
Senin yaptigin AKP agzi ile yazma. Her iki lafin birisi CHP, yine CHP!!!
  iste bunu ya temiz kalpli ve saf birisisin ve bunu göremiyorsun, yada asiri art niyetli birisisin.
  Onun icinde bu attiginiz iftirtalarin sonucundada referanduma giriyoruz.
  Atatürkün Cumhuriyetinimi istiyoruz, yoksa tek Kisilik Diktatörlükmü istiyoruz.l
  Aynen Aliyevin Avradini ikinci Baska ilan ettigi bir yere gitmek istiyorsunuz yani.   Kusura bakmayin ama su an bile sayisiz Cumhuriyetine bagli ve atatürkü seven Milletim var. Seninle aylarca yazissak bos, en iyisi bekleyelim vede 16 Nisanda ne olacak ona bakalim.
  Bye ve iyi geceler
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

16 Nisan Evetmi Hayirmi