218 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 23.10.16, 13:26 Nr.: 1 Antworten

kasaya git imzaya GIT
slm arkadaslar bu hafta konsolusluktaydim türkiyedeki devlet dairelerindeki isleyisin aynisini görüyoruz,bir görevliye varipta onun islemlerimizi hallettgini maleseff göremiyoruz dolastiriyolarda dolastiriyolar..kasaya git imzaya git sonra yine bana gel )))..bu sistemi inanin yillardir anliyamiyorum cözemiyorum...
0

Beitrag gepostet am 23.10.16, 13:36 @pusu_vadi Nr.: 2 Antworten

kasaya git imzaya GIT
Yillardir kendileri bi cözüm bulamadilarsa sen nasil anlicaksin...ayri ordnungsamt dada bi fark göremiyorum.gleiche system ist auch dort..zumindest in hessen...
-----
Bu dünyanin civisimi cikmis ne!!!
0

Beitrag gepostet am 23.10.16, 13:40 @mezig-ffm Nr.: 3 Antworten

kasaya git imzaya GIT
izindeyim devlet hastenesinden rapor alacam 10 tane yere girip cikilirmi ya o ona gönderiyor o ona gönderiyor...böyle sistemmi olur...almanyada cok basit sistem,ne bilim yabancilar dairesine gitsem vizeyi uzatmak istesem görevli kisi hem parayi aliyor hem imzasini atiyor hem mührünü vuruyor..böyle düzen türkiyede olsa imzaci ayri mühürcü ayri oluyor...sitemi birazdaha basitlestirmmiz gerek....
0

Beitrag gepostet am 23.10.16, 13:46 @pusu_vadi Nr.: 4 Antworten

kasaya git imzaya GIT

Bekçi

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir.   

Bir süre sonra düşünülür ;     
 ‘’Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak’’ 
Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır. 

Bir süre sonra
 ‘’İşleri
yapıp  yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz’’ diye düşünülerek,
1.000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri
raporları yazar .

Bir süre sonra
‘’ Bunların maaşları
hesaplanıp nasıl ödenecek ‘’ diye tartışılır ve 1.500’er TL maaşla, bir
malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.

Bir süre sonra ;
‘’Peki
bunlardan kim sorumlu olacak.’’ Diye düşünülür ve 5.000 TL maaşlı bir
müdür ve 3.000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.

Bir süre sonra,
ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 01:01 @davut-bey Nr.: 5 Antworten

kasaya git imzaya GIT
türkiyede anliyorumda burdada ayni sistem icindeler ayni zihniyetten gidiyolar...
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 01:04 @_asil_ Nr.: 6 Antworten

kasaya git imzaya GIT
benim sinirlerim geriliyor bu sistemin icine girince cocuk oyuncagi gibi ordan oraya ordan farkli bir islem olsa anlicam,....
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 01:43 @davut-bey Nr.: 7 Antworten

kasaya git imzaya GIT
aga ben genel isleyisten bahsettim hemen hemen her dairede bu var...yani 1 kisinin yapacagi isi 3 kisi yapiyor...artik bu zamanla devlett dairelerine yakinlarini aldirma bir masada öyle acalim gelenegindenmi geliyor anlamis degilim...hem vatandasa eziyet oluyor hem devletin kasasindan gereksiz para cikiyor...hemde zaman kaybimiz oluyorr....
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 06:20 @pusu_vadi Nr.: 8 Antworten

kasaya git imzaya GIT
slm pucucan bu gayet normal sen gidiyorsun kagitlarini veriyon onlara yapmaya calisiyor tamam biraz fazla bekliyon ve kagit eksikse söylüyor getirmek zorundasin ama hic görmedim burda türk konusulugunda musteriye cay kahve ikram etiklerini zaten orda otamatik var kahveni colani kendin aliyon hem biraz beklemisiniz ne olmus alman devlet dayresine gitimi ordada bekliyon sadece almanlarinki biraz daha düzenli hata konsulusta  yaziyorki alman yabacilar polisi sizlere kötü davranirsa bize sikayet edin alman dayresinde diyorki konsulus  size kötü davraniyorsa bize sikayet edin bu bizim miletde kendini bise sanip konsulugu  sikayet ediyor pes yani buyle insanlar
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 11:02 @mehriban Nr.: 9 Antworten

kasaya git imzaya GIT
slm mehriban ne var yani ben gidince bas köseye alsalar cayimi kahvemi ikram etseler bir iki kisi ben oturken hem islerimi halletseler sonraa cayin yaninda simitte iyi olur ha yaninda zeytin peynir ohhh kebabb
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 11:38 @pusu_vadi Nr.: 10 Antworten

kasaya git imzaya GIT
Sen fazla sey görmemssin.
Akp yeni sistem bulmus...
Iskur
Devlet dairesine 20kisi gönderiyor diyor.Onlara uygun is bulun diyor.Dairelerde yeni is kollari olusturuyor.
Hem issizlik azalyor.Hem yandaslar rahat ise giriyor.
Hem olmayan yeni is alanlari olusmus oluyor.
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 14:39 @pusu_vadi Nr.: 11 Antworten

kasaya git imzaya GIT
pucucan ve palabiyikli siz gidince hemen kapida karsilasinlar iki sandalya ve kahve cay sizler cayinizi yudumlarken onlar sip sap islerinizi yapsin demi birde orda kahvalti yapin tam olsun 
-----
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 14:47 @davut-bey Nr.: 12 Antworten

kasaya git imzaya GIT
palabiyikli paran olup olmasi önemli degil önemli olan insanliktir parasi olmiyan süründümü yani parasi olan karsindaki isini yapmasi icin rüsvet verirsen ona buna para yidirirsen tabi isini yaparlar eee  fakir fukara ne yapsin kapilarda sürünsün pes yani
-----
0

Beitrag gepostet am 24.10.16, 18:09 @davut-bey Nr.: 13 Antworten

kasaya git imzaya GIT
biyiklim tabiki alakasi var para yidir bak eyagina hersey gelir hic bise yidirme hic bise ayagina gelmez demi canim benim
-----
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

kasaya git imzaya GIT