90 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 28.07.16, 21:40 @_asil_ Nr.: 1 Antworten

Darbe Basarili Olsaydi..!
birinci siraya erdogan düsmanlarinin sevinc cigligini koyacaktin cok eksik baslamissin...
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 21:56 @davut-bey Nr.: 2 Antworten

bu darbe gerceklesseydi sizlerin neler yazacagini ac cok tahmin edebiliyorum..ben asil ve birkac arkadas disinda burda hepiniz,bizimle alay edecektiniz,cünkü erdogan gitsinde sizin icin ülke yansin hic önemli degil...bunu acik sekilde görüyorum erdogan düsmanligi yapanlarin hepsi hasta olmus kafayi siyirmis..darbeyi bile erdogan planladi demeye basladilar..bir cok kisinin üzüldügünüde biliyorum erdogani indiremedikleri icin.... darbe basarisiz olunca cogu yine vatan millet ayagina yattii
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:06 @davut-bey Nr.: 3 Antworten

dur bakalim bende sana bir soru sorum mhp den devlet bahceli yönetiminden ayrilip korsan kongre korsan miting yapip mhp tarihinde olmayan bir baskaldirisa imza atan muhalifler ( icersinde senin sinan oganda var ) peki bunlara bu gücü kim veriyo??? bunu cevaplarsan sanirim benim cevap vermeme gerek kalmiyacak
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:19 @davut-bey Nr.: 4 Antworten

sende erdogani tanimiyosun bilip bilmeden yorum yapma,,erdogan gücünü milletten,darbeylen dahi inmeyen bir cumhurbaskanimiz var bunuda yaz bir kenara ne kadar büyük bir güc oldugunu görün artik...bu direnisin ana kaynagi erdogan sevgisidir ve akp lilerin basi cektigi bir direnme hareketiydi
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:38 @davut-bey Nr.: 5 Antworten

davut-bey bence bugünlerde ne yazarsan yaz bir kiseye karsi yazacagin her yazini kinayacaklar......
bazen susma hakkimizi kullanalim daha iyi!!!
buyrun rahmetli Kamer Genc bazilarin gözlerini ,kulaklarini  ve dillerini kullanmalarini tavsiye ederdi fakat nerdeeeeeee??? söyledigi cümleler icin  dayaga maruz kaldi....peki neyi söylemisti buyrun:

selamlar

-----
insan olabilmek bir sanattir
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:39 @davut-bey Nr.: 6 Antworten

burda erdogan düsmanligi yapanlarin basinda sen geliyosun neden dersen...kendi partini baskanini bile erdogani destekliyo diyo sattiniz,burda erdogani elestiren pkk yandaslarina destek verdin,burda dinimize hakaretlerle gelen sonunu akp ye erdogana baglayan her yaziya alkis tuttun,,yani sen davut erdogan düsmanligi her yaziyi destekledin ucu nereye varirsa varsin...ben sizi kusura bakmayin samimi bulmuyorum darbe basarili olsaydida erdogan gitseydi düsüncesi hakim sizlerde benim görüsüm bu...
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:47 @pusu_vadi Nr.: 7 Antworten

selam pusu,
bence caddeye cikan yalniz akp yanlilari degil her halktan ve her partiden insanimiz cikti...simdi bazen baska fikirleri elestiriyorsak bizleri sakin O nun veya Bu nun fanatigi degiliz.

-----
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 22:53 @christian1 Nr.: 8 Antworten

darbenin ilk oldugu gece bana göre direnelerin hepsi akp liydi,daha sonradan chp miting yapti,mhp yaptimi bilmiyorum....erdogani elestirebiliriz darbeyi elestirebiliriz fetö olusumunda akp nin hatalari varmiydi konusabiliriz sorun yok..benim konuyla ilgili ilk tespitim erdogan düsmanligi yapanlarin darbeyi duyunca sevinc cigliklari attiklari yönünde,bunu ilk darbe günü bile allahim rüyadayim erdogan gidiyo diye konu acanlarda oldu biliyorum hepsini...
0

Beitrag gepostet am 28.07.16, 23:07 @pusu_vadi Nr.: 9 Antworten

bencede dogru tespit ettiniz eskiden Akp ve Fetö Gülenin yaptigi isbirligiden bahs eden yok...
Akp parti baskani ciksin desinki bu veya $u olay ve dolaylardan artik cemaatten ayrildik...
bakiniz diyelimki bir terörist veya saldiricinin gecmis hayatindaki hangi insanlarla kontakta oldugunu ve bununla olan gecmisi arastirilir...
iste bunu diyen merhum Kamer Genc icin normalde yakinlarina dogru aciklamalarindan  ONUR medalyasi verilmesi lazim...

-----
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 01:18 @_asil_ Nr.: 10 Antworten

alinti yaziyi begendim aynen dogrulari söylemis
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 12:11 @_asil_ Nr.: 11 Antworten

ben 80 darbesini bilmiyordum
yaşamadım ama birgün youtube,de ozamanlar basbakan olan erdoganın mecliste mustafa pehlivanoglu diye birinin ailesine yazdıgı mektubu aglayarak okudugunu gördüm sadece erdogan degil tüm meclis aglıyordu merak ettim acaba kim bu mustafa pehlivanoglu googleye yazdım ve 12 eylül darbesi magduru mustafa pehlivanoglunu ozaman gördum sadece mustafa pehlivanoglumu sagı solu her mezhepten olan sivil halkın ne işkencelere magdur kaldıgını ozaman gördüm merak ettim neler olmuş neler yaşanmış belgesellerini izledim ve darbenin nekadar kötü birşey oldugunu izledikten sonra anladım izledigim zaman allahım ne kötü günlermiş iykide ozamanlarda dünyada yokmuşum inşallah birdaha o kara günler yaşanmaz diye geçirmiştim içimden ama sanmıyorum ya olmaz böyle birşey daha ihtimal vermek istemedim ama malesef 15 temmuz 2016 gecesi darbenin en vahşisine şahit oldum allahım ne olacak şimdi yinemi binlerce insan ölecek yarına nasıl uyanacagız diye düşünürken bakdım camilerden ezanlar  selalar okunuyor ve tvde cumhurbaskanımızın konusmasını izledm ve halkı sokaga davet ediyordu heralde kimse cıkmaz sokaga diye düşündüm yine ozamanlardaki gibi herkes evlerine kapanır yarım saat sonra baktım herkes tüm türkiye hiç bir görüş ayrım gözetmeksizin sokaga dökülmüştü allahım sen ümmete sahıp cık diye dualar ettim ve cok kısa bir sürede darbe girişiminin başarısız oldugunu ögrendik sabah oldugunda bu vehşetin sonucları ortaya cıktı yüzlerce şehit binlerce yaralı neden bilmiyorum ama içimden şu gecti allahım bunada şükür dedim egerki darbe sonuclansaydı degil yüzler  binlerce kişinin hayatına maal olacakdı ve en önemlisi türkiyecumhuriyeti denen bir ülkede hiç birşey eskisi gibi olmayacakdı 
AMA ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ MİLLETİMİZ YÜZYILLAR BOYUNCA KONUŞULACAK BİR DESTAN YAZDI 

ALLAHIMDAN TEK DİLEGİM BU ÜLKE VE BU ÜMMET BİRDAHA BÖYLE VAHŞETLİGE MARUZ KALMASIN 

BUNA TEŞEBBÜS EDENLERE RABBİM FIRSAT VERMESİN VE HER İKİ CİHANDA HUZUR BULMASIN

0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 12:54 @davut-bey Nr.: 12 Antworten

darbe girişimi gerçekleşmeye teşebbüs edilirken bile tek derdi vatanına sahip çıkmak için sokaga dökülen masum sivil halka bomlara kurşunlar yagdırılıyorsa tankların altında parçalatılıyorsa Allah korusun eger gerçekleşseydi kimbilir daha neler olurdu okadar şerfszlkki bu yapılan kışladaki darbeye karşı cıkan emri altındaki erlere bile kurşun sıkacak kadar gözleri dönmüş düşünsene komutanım diyorsun saygı gösteriyorsun hizmetini görüyorsun ve o çok güvendigi komutan o askerleri öldürüyor en önemlisi vatanı emanet ettigimiz büyük baş pislkler halkını öldürüyor dünyanın hiç bir yerinde böyle bir terör saldırısı yaşanmamıştır ve hale bu girişimi şakşaklıyan meşru gösteren bazı kanı bozuklar var ben en çok buna sinir oluyorum VE LÜTFEN ARTIK SİZLERDE BIRAKIN AKP SUNU BUNU YAPMIŞ DEMEYİ ESKİDEN NE YAPMIŞSA YAPMIŞ ESKİDEN HERKES HERŞEYİ YAPTI KİMSE AKKAŞIK DEGİL BU MEMLEKETTE ARTIK ÖNÜMÜZE BAKMA ZAMANIDIR
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 12:55 @_asil_ Nr.: 13 Antworten

burda aslinda benim sitemim birazda bu darbe anlayisina isik tutanlaraydi..bir ülkenin cumhurbaskani bu sekilde elestirilmez bu kadar düsman olunmaz..sen ülkenin cumhurbaskanina her firsatta kötüler karalar,dini kullaniyo laiklik gidiyo,ülkeyi bölüyo,ülkeyi satiyo,gibi sacma kavramlarlarla doldurursan darbeye zemin hazirlarsin ve bu zihniyete güc verirsin...
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 13:12 @pusu_vadi Nr.: 14 Antworten

degrelerimize sahip cikmaliyiz,güneydoguda olaylarda bizim aydinlar basta olmak üzere akp yi ve erdogani elestirmek adina pkk ya bir tane laf söylemeden devleti kinadilar,basin medya ayrimciligin  en alasini yaptilar erdogani kötülemek icin olmayan haberleri günlük sayfa sayfa bastilar,,tecavüz olaylari yasandi,,diyanet fetva verdi bu yözden yapiyolar dendi,din adina en olmaz cirkinlikleri sundular kutsal dinimizle bile alay ettiler bunun üzerinden erdogana yüklendiler...toplumu ayristirma adina gazetelerde tv lerde malesef bunari fazlasiyla yasadik..
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 13:47 @davut-bey Nr.: 15 Antworten

abicim gezi olaylarının baş aktörü mehmet ali alaboranın attıgı tivitte bile mesele gezi parkındaki iki agaç meselesi degil siz hala anlamadınızmı ? hadi gelin. diyerek ozamanda ülkede kaos yaratılmadımı millet hala sunu anlamıyor yada anlamak istemiyor zaten mesele erdoğan değil asıl mesele tarihi tekerrür ettirmesinden korkuyor olmaları asıl mesele postundan kırk tilkiye kürk diktikleri kafirler osmanlının elhamdülillah yeniden koşarak geliyor olmasından korkmasından dolayı yaşanıyor bunlar dört bir yandan islama saldırı var ama başaramayacaklar islamın sahibi ALLAH islamın sahibi TÜRKİYE inşallah gün gelecek islam yeryüzüne hakim olacak..
0

Beitrag gepostet am 29.07.16, 16:39 @_asil_ Nr.: 16 Antworten

evet kimse kimseyi sevmek zorunda dergil hayran olmakta zorunda degil vefakat bizler nasılki heryerde cumhurbaşkanına saygı bekliyorsak kaldıkı aynı saygıyı kat be kat türkiyecumhuriyeti kurucusu olan ulu önder atatürk içinde göstermeliyiz hiç kimse atatükten putmuş gibi bahsedemez dinsiz olarakta bahsedemez kimin imanlı kimin ımansız oldugunu ALLAHtan baska kimse bilemez evet yıllarca bu ülkede atatürk ilke ve inkılaplarını yanlış uygulayarak mühafazakar kesime zulum edildi ama bu demek olmuyorki atatürk islama karşıdır lütfen atatürkten bahsederken daha dikkatli bahsedilsin.
0

Beitrag gepostet am 30.07.16, 07:55 @_asil_ Nr.: 17 Antworten

hiç birşeyden habersiz askerin tankı darbe yaparmı
0

Beitrag gepostet am 30.07.16, 21:15 @kararsiz-esmer Nr.: 18 Antworten

kararsizim bazi AKP militani gibi davranan ark.lara sorayim,bu kalkismayi ordunun %1.5 yapmaya calisti yani yüzde olarak öle deniyo 1inci ordu komutani ve diger komutanlar tv.lere cikip bu darbe girisimi emir-komuta zincirinde degil biz ordu olarak darbeye karsiyiz demeseydi ve ordu ciksaydi ne olurdu acaba.? hani bazi ark.lar konusuyo benim icin bos konusuyo yok akpliler meydanlara cikmista söle olmusta böle olmusta burda parti militanligi yapiyo O GECE TÜRK MILLETI SOKAKLARA CIKTI TEK YUMRUK OLARAK DOSTA DÜSMANA gerektigi zaman akp.lisi-mhplisi-chplisi ve diger partiden insanlar tek yumruk olur cevap verilmesi gereken yerlere en güzel cevabi verir diye mesajini verdi 2x2=4 o militan ark.lar bunu böle bile.

darbe basarili olsa ne olurdu sorusuna nacizane cevabim,bir kac gün icinde feto tr.getirilip tr.de halife ilan edilecekti 1979 iranina bak anlarsin ne demek istedigimi.

not: polemik konusu olmasin die sana yazdim canim 
0

Beitrag gepostet am 30.07.16, 21:26 @alster Nr.: 19 Antworten

ona yazmissin lafi bize atmissin ben ne anladim bu isten
0

Beitrag gepostet am 30.07.16, 21:28 @pusu_vadi Nr.: 20 Antworten

bazen olur o kadar 
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!