159 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 28.04.16, 17:53 Nr.: 1 Antworten

Laiklik ve cumhuriyet düsmanlari
Vatandas,türkiye büyük millet meclisi baskani...
Eger balik hafizali degilsek,meclis baskanligina adayligi AKP tarafindan gösterilmis ve MHP tarafindan desteklenmis öylece meclis baskani secilmis,eski bir laiklik düsmani....
Simdi "benim sahsi düsüncem" diyor,  
Allah icin insan beynine hakaret eder gibi konusmayin,Sen ,seni oraya tasiyanlardan habersiz ve izinsiz nasil bu sekilde konusabilirsin???
Gec bu ayaklari gec...
AKP secmenine iletilmek istenen mesaj iletilmistir...Biz aslinda anayasada laikligin olmasini istemiyoruz..denilmistir...Islami veya dini devlet anlayisinin temelinde bu yatar..
Bakmayin basbakanin özgürlükcü bir laiklik sözünü telafuz ettigine...
Gündemde kalabilmek icin gündem degistirmek icin yapmayacaklari oyun söylemeyecekleri yalan yok...
O zaman madem ki laiklige ve cumhuriyete bu kadar düsmansin,cumhuriyetin sana saglamis oldugu tüm imkanlari geri ver...
Meclisteki sayisal üstünlügüne ragmen,tek basina iktidar olmana ragmen kaldirabiliyorsan laikligi kaldir...hodri meydan...
Lafi savsaklamadan,yan cizmeden dosdogru söyle korkmadan ürkmeden...
Yeterince sorunumuz var zaten yeni sorunlara ihtiyacimiz yok efendiiii....

-----
Gel,dedi bana,Gör,dedi bana,Öl,dedi,bana.Geldim,gördüm,Öldüm
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 19:52 @sesleni Nr.: 2 Antworten

Evet gözüm amac belli...
Saltanati kaldirdi diye Atatürk,e düsman olan ümmetci,seriatci bir kafa yapisinin amacini bilmemek icin cahil olmak gerek.
Milleti cahil yerine düsünemiyen kitle yerine koymalarina ragmen,seneryolarina ,yalanlarina inandirmalari ayri bir kabiliyet olsa gerek,veya aziz nesine hakvermek gerek...
Isin öteki garip tarafi,cumhuriyetin kadinlara sagladigi kazanimlari göremeyen kadinlarimiz var kölelesmeye hazir ve seriat isteyen kadinlarimiz...
Dünyada,eskiden daha modern olupta simdi cag disi kalmis baska bir toplum varmi acaba???

-----
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 20:02 @remix- Nr.: 3 Antworten

selam toni...
Maalesef toplum olarak ikiye bölündük,sevenler ve nefret edenler olarak...
Daha önce misal rahmetli demireli sevmezdik ama nefrette etmezdik,veya rahmetli özali yine öyle...ancak simdi durum daha farkli gibi...Bu durum da hic iyi degil.
Sevdigim veya sevmedigim hicbir siyasi kisilige ruhumu teslim etmem,Dogru isler yaptigi sürece alkislarim,veya yanlis isler yaparsa yerden yere vururum...
Kemalist,ler eger gercek anlamda kemalistseler ancak ve ancak kemalist olurlar,baska birine ihtiyac duymazlar,onu örnek alirlar...

-----
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 21:35 @twix Nr.: 4 Antworten

aynen öyle twix ...
Gitmek istemekten cok gittik zaten ve isin garip tarafi bütün bunlari din adina yapiyoruz...
Bu iktidardan memnun olanlar istatiklere baksinlar, son 10 yilda 250 bin cocuk istismari olmus,
uyusturucu kullanma yasi 10,a hatta 8,e düsmüs,kadina siddet,sapikliklar falan... Biz hala yasasin iktidar diyoruz...el insaf...Laikligin ne oldugunu bilmeyen bayan arkadaslar googleden cumhuriyet kadini ve seriat kadini resim ve yasam tarzlarini ögrensinler aradaki farki görsünler...

-----
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 21:52 @babey Nr.: 5 Antworten

slm babey can                                                                                                                                                     AB-D nin uşaklığını yapanlara HAYIR Ülkeyi yabancılaştıranlara HAYIR Yargıyı kuşatma altına alanlara HAYIR Halkı fakirleştirenlere HAYIR... Çadır mahkemesi kuranlara HAYIR Yolsuzluk denizinde yüzenlere HAYIR Sendikasızlaşmayı teşvik edenlere HAYIR.Sözleşmeli ve ücretli öğretmenliği icat edenlere HAYIR Cumhuriyet karşıtı eylemlerin odağı olanlara HAYIR 
-----
ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 21:52 @babey Nr.: 6 Antworten

slm babey can                                                                                                                                                     AB-D nin uşaklığını yapanlara HAYIR Ülkeyi yabancılaştıranlara HAYIR Yargıyı kuşatma altına alanlara HAYIR Halkı fakirleştirenlere HAYIR... Çadır mahkemesi kuranlara HAYIR Yolsuzluk denizinde yüzenlere HAYIR Sendikasızlaşmayı teşvik edenlere HAYIR.Sözleşmeli ve ücretli öğretmenliği icat edenlere HAYIR Cumhuriyet karşıtı eylemlerin odağı olanlara HAYIR 
-----
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 21:53 @babey Nr.: 7 Antworten

yazim iki sefer gelmis özür
-----
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 00:16 @babey Nr.: 8 Antworten

Hilafetin kaldırılmasının sebeplerinin başında bu işin saltanat ile karıştırılmasını, tekrar sultanlığın getirilmesini önlemek ve devleti teokratik idareden tamamen kurtarmak geliyordu. Esasen halifeliğin bütün müslüman devletlerce de tanınmadığı bir gerçekti. Fas, İran, Afganistan gibi devletler Osmanlı Padişahlarının halifeliğini tanımamışlardır. Halifeliğin memlekete getirdiği siyasi bir fayda da zamanla kalmamıştı. 1961 ve 1982 tarihli Anayasalarımız da aynı prensiplerin korunmasını amirdir. Laiklik esasına aykırı hareketler men edilmiş, din istismarını önleyici tedbirler getirilmiş, laik Cumhuriyet ilkeleri hakim kılınmış, inkılap kanunlarının korunması ön görülmüştür.

-----
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 16:40 @mehriban Nr.: 9 Antworten

selam mehriban...
2002 den bu yana yapilanlara bakip öyle karar vermek gerek,köprü yaptik yol yaptikla örtülemeyecek kadar büyük yolsuzluklar,hirsizliklar,vurgunlara sahit olduk,kanunsuzluk ve hukuksuzluklari saymiyorum,Ergenekon adi altinda masum insanlar hapse atildi yillarca hapis yattilar,sindirme korkutma politikasi kismen ise yaramis olacakki secimler kazandilar,sonucta gelinen nokta millet ikiye bölündü...%50 isteyenler%50 nefret edenler olarak...milli bayramlarimizi bir bahaneyle kutlamak istemeyenler dini bayramlarimizda costular hizli adimlarla dini devlet yapilmasina dogru gidiyoruz.....
Baskanlik sistemi icin yeni bir anayasa,icinde laikligin olmadigi,Mustafa Kemal,in adinin gecmedigi bir anayasa....
Devlet vatandasin can ve mal güvenligini saglayamaz duruma gelmis,baskent Ankara bile güvensiz...Durum bundan ibaretken bile sistem degisikligi ve laikligi yoketme pesindeler..
yaziklar olsun diyorum...

-----
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 17:53 @babey Nr.: 10 Antworten

türkiye cumhuriyeti 2002 de mi kuruldu ,2002  ye kadar neler yapildi bir yaz,2002 den sonrasinida ben yazayim, iskembeden atmiyalim bilip de yazalim .

-----
arkandan konusana darilma onu insan yerine koyan sensin
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 17:56 @babey Nr.: 11 Antworten

laiklik insanmi asmak anlaminami geliyor yoksa darbemi ne anlama geliyor,,, sakina bana demokrasi deme,,,.cagdas deme,,, insanlik deme,,, ozgurluk sakina deme ,,,hadi soyle ne anlama geliyor

-----
arkandan konusana darilma onu insan yerine koyan sensin
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 19:09 @tuzlali34 Nr.: 12 Antworten

No 15 teki yaziyi tekrar oku...olmadi yine oku...
sonra neresini begenmedin gel konusalim...Türkiye cumhuriyetinin 2002 de kuruldugu nerede yazilmis,
Eger 2002 ye kadar neler yapildigini merak ediyorsan veya laikligin ne oldugunu merak ediyorsan elinin altinda bilgisayar var  gir googleye oradan ögren..
Ayrica konu hakkinda yorum yaparsan sevinirim carpitmadan ve senin gibi düsünmeyene saygili olarak..

-----
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 19:11 @twix Nr.: 13 Antworten

Sen kendi yerini belirledinmi????
Önce kendi yerini belirle derim sana...
Konuyu okuyup yorum yapmani beklerdim..sacmalani degil.

-----
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 21:54 @babey Nr.: 14 Antworten

selamlar babey,
yemin coktandir bu forumlarda cumhuriyet laiklik icin yazdiklarin gibi tam anlayisli bir forum daha görmedim :&
cok guzel anlattin ellerine saglik 
millet meclisinin baskani hangi cesaretle bu laflari söyler? bence ona söylettiren var!!!
hatirlarmisiniz son on yilda Türkiyede neler degistigini heppimiz sahit olduk...bu akp hükümeti alt siralardan biri bir laf atar ortaya diyelimki Atatürke, laiklige,insanliga ve buna benzer seylere...sifirdan arastirirlar bakarlardi türk silahli kuvvetleri nasil bir tepki gösterecek? 
tepki gösterilmesse kendi yollarina devam ederler... tepki fazlaysa partinin yukaridan birisi derki  "ya hemen alinmayin bir deli birseyler ortaya atti..adam zaten deli" sonra birkac gün sonra hersey unutulur taki askeriyenin cogunu elde ettiler... tabiki tabi sirasiyla diyanet isleri zaten daima onlardi, bazi hukuk ve milli egitimide elde ettiler...
buna inaniyorumki Türkiyenin gidisi cok vahim....
baksaniza 50-60 yil önce türk filimlerine ... ben o milleti ariyorum.
o sosyal anlayisli insanlar 
evet babey bir meclisin baskanindan laiklige karsi öyle sacma sapan sözler söylenirse artik bicagin burak kemige dayanmasini galiba kemigi bile kesmeye baslamistir 

-----
insan olabilmek bir sanattir
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 22:01 @babey Nr.: 15 Antworten

ha bunuda unutmadan söyleyim. inanki bizim türk kadinin seriat kadinini kiskandigina hic anlam veremiyorum.
normalde  Türkiyede yasayan her kadin Atatürkün cumhuriyetini onlara bu iyiligi gösteren o LAIK insanlari sabah ve aksam dualarinda sükürlerini eksitmemeli

-----
insan olabilmek bir sanattir
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 00:19 @christian1 Nr.: 16 Antworten

Selam christian..
Herseyi cok güzel özetlemissin zaten...
Senin yorumlarina ekleyecek sey bulamiyorum,aklin yolu birdir zaten...
her cümlene katiliyorum yorumun icin cok tesekkür ederim...

-----
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 09:20 @69atilla25 Nr.: 17 Antworten

Aynen öyledir Atilla bey kardesim..
Onlar anlama zorlugu cekiyor,biz anlatma zorlugu cekiyoruz...
Aslinda sorun anlamak isteyip istememekten kaynaklaniyor,zira ögrenmek ve anlamak isteyen acar bilgisayarini ögrenir...bu kadar basit..
Bazi kesimlerin laiklige ve cumhuriyete düsmanligi hilafetin ,saltanatin kaldirmis olmasidir...
Nasil ki hiristiyan aleminin bir papasi var,Islam aleminin bir halifesi neden olmasin düsüncesi icerisindeler,Oysa biraz tarihi bilgileri olsa osmanli zamaninin halifesini tanimayan islam ülkelerinin de oldugunu bileceklerdir..

-----
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 09:24 @twix Nr.: 18 Antworten

Demekki sorun daha net ve anlasilir bir sekilde anlatabilmekmis...
Yol uzun ve dolambacli olunca anlamak ta zorlasiyor
                                                      kal saglicakla...

-----
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 09:28 @twix Nr.: 19 Antworten

Kadinin secme ve secilme hakki,avrupa ülkelerinden önce Atatürk tarafindan türk kadinina verilmistir...Laikligi ve cumhuriyeti yok etmeye calisan partinin kadin milletvekillerine sesleniyorum....Önce istifa etmelisiniz zira orada olmanizi da cumhuriyete ve laiklige borclusunuz...
-----
0

Beitrag gepostet am 02.05.16, 01:10 @sesleni Nr.: 20 Antworten

Cumhuriyet derse iki gözüm etrafina akrabalarina ters düsecek...
Seriat derse isine gelmez neyle karsilasacagini bilir...
Yani asagi tükürsen sakal yukari tükürsen biyik....

-----
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!