132 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 27.04.16, 15:56 Nr.: 1 Antworten

laiklik derken üniversiteli kızların başörtülerinden sürükleyip.....

"laiklik" derken üniversiteli kızları başörtülerinden sürükleyip kampüs dışına atmaktan bahsediyorlar, yanlış anlaşılmasın.

Resimdekiler sözde laikler.chpkk 23 nisan resepsiyon yorum sizin..

-----
kurşuna gerek yok bakışlarım varya..!
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 19:21 @ademalicli Nr.: 2 Antworten

Nerde dinsiz yobaz Hain Terrorist pararelci kesim varsa toplanmis. ..hemide hilton da ... niye amerikan usaklari olduklarindan da onun icin bunlar herseye Karsi kendilerinin dikili bi agaci yok... chp bu ülkeye heykel dik melden baska ne yapti... adam lar kurban kesip kerane aciyorlar dinlen anladiklari bu
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 19:39 @sesleni Nr.: 3 Antworten

sence resimdeki şahısların hangisinde vicdan merhamet var?
konu başlıgında cevap var.saygılar gözüm.

-----
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 19:51 @meleks Nr.: 4 Antworten

Laiklik bir Puttur.ve bugün bu Put sarsılıyor.
Elbet bir gün yıkılacak..!izlemeye devam edin.

-----
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 19:52 @_asil_ Nr.: 5 Antworten

aynen bacım. saygılarımla Allaha emanetsin

-----
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 19:56 @sesleni Nr.: 6 Antworten

biz ne zaman kimin hakkını yemişiz gözüm? yaradılanı yaradandan ötürü severiz. insan olsunlar insan.nankör olmasınlar kardeşim benim.

-----
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 21:20 @ademalicli Nr.: 7 Antworten

slm aga..laikligi malesef ülkeye getirenlerde uygulayanlarda yanlis bicimde algilamis yönetmislerdir...laiklik anlayisina göre üniversiteye herkez istedigi kiyafetle girecek basörtülü giremiyecek bu mudur laiklik  anlayisi...bizi önceden böyle seylerle uyuttular,böyle sorunlarla ugrasirken millet aya uzaya cikti....devlet anlayisi illaki LAIK kalmalidir,ama uygulanirkende,tarafsiz sekilde uygulanmaliydi,bu konuda yillarca egitim hakkini kaybeden kizlarimizin vebali üstlerine olacak bu kisilerin....laiklik kavrami devletin o ülkede yasayan inanc kesimlerine esit mesafede yaklasmasiyla ilgili,oysa biz diger inanc kesimlerini birak kendi inananlarimiza karsi konmus gibi uygulamalar yaptik...AKP yönetimi bu sorunlari asti,erdoganda yerinde güzel aciklama yapti,TÜRKIYE CUMHURIYETI LAIKTIR:böylede kalmali...
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 22:05 @_asil_ Nr.: 8 Antworten

bugün laikligi öyle kötü kullanmislarki dindar kesmi  hedef alarak bir kesmi bunu savunmus,yok yobazmis yok gericiymis,bu yüzdende bu haksizliga ugrayan kisilerde dogal olarak laiklige karsi cikmis...simdi laiklik bir kesmin tekelinde degildir,laiklik devletin bir demokrasi anlayisidir,eger bunu uygulayamassak bir devlet olamayiz...
0

Beitrag gepostet am 27.04.16, 22:19 @twix Nr.: 9 Antworten

yani bu daha önemli müslümanlikta kimsenin tekelinde degil,,bak ben laikligi nasil tanidim kücükken büyüklerime sorardim laiklik nedir,aldigim cevap DINSIZLIK,ama bunun bölye olmadigini sonradan örendim...peki müslanligi kimden öreniyoruz? asil sorun burda iste,müslümanligida birilerinden öreniyoz..ne diyolar kuran mealini okumayin anlamasiniz,ne diyolar bunu anlamak icin bir araci bulun kendinize( sehler gibi,tarikatlar)... suan en büyük sorun kim neyi nasil savundugunu bilmiyo,,,,,beyne ne depoladilarsa onla haydaaa yalllahhh vur parcala kir.....bir kere örendikja bir seyi,iste bunu hep doru kabul ediyoz ,örendigimiz o seyi ya arajtirmiyoz,yada yanlis örendimizi kabul etmiyoruz...
0

Beitrag gepostet am 28.04.16, 10:42 @xate Nr.: 10 Antworten

Bak sana gecen de dedim Madem o dediklerin türkiye de yok ozaman bi zahmet defolup git o ülke den biz memnunuz ülkemizden sen begenmesende olar
0

Beitrag gepostet am 29.04.16, 01:39 @xate Nr.: 11 Antworten

bu hükümet resmen akil saglinizi bozmus sizin baksana türkiye de sana kalsa hic bisey yok .... Sen anca tipta arastirma konusu olursun cidden  .... hatta az daha zorlasan bakirköyde ipi birinciligle zorlarsin yani gaygiyla izliyorum sizi endise ediyorum sizin icin sn cumhurbaskanimizi takip etmeye birakmanizi sagliginiz icin siddetle tavsiye ederim mazallah sagliniz gittimi gelmez geri
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 01:36 @_asil_ Nr.: 12 Antworten

zor durumdayiz ama ümitsiz degilim cünkü A,,Z ye her kesmin ne istedigini bilen kimlerin ne cikari var kimlerin ne oyunu var türkiye üzerinde bilen bir CUMHURBASKANIMIZ VAR...su an bazi konularda  canimiz aciyo belki ama bu sürekli olmayacak atlatacagiz bu günleri...olanlara isyan etmiyosak susup bazi seyleri icimize atiyosak sanmasinlarki caresizlikten,sabir ve gelecek güzel günler icindir burdaki tek ümidimiz RECEP TAYIPPPPP ERDOGANNNNNNNNNNNNNNNN
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 01:54 @twix Nr.: 13 Antworten

öyle deme gardas niye iniyo o inerse türkiye denen bisey kalmaz inan ona suan cok ihtiyacimiz var..
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 02:00 @twix Nr.: 14 Antworten

eyvallah zaten 80 milyon severse tek tip millet olur...illaki muhalefette olacak
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 02:25 @_asil_ Nr.: 15 Antworten

pasa pasa masallah ......
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 08:44 @_asil_ Nr.: 16 Antworten

Asil bunlarin hertarafi egitimli olsa nolur ... bunlar türkiye yi kendi vatan lari olarak bile görmüyor. ... senin ülken söyle böyle diyor benim ülkemden onlara neyse artik Madem begenmiyorlar defolup gitsinler ermenistan. ... zaten bu ülke ne cektiyse kürt görünümlü ermeniler den yada türk görünümlü yahudillerden cekti... ama artik onlara bu ülke de ekmek yok .... Kim hainlik ediyorsa cezasini cekecek... pkk da hdp de bitecek! !!!
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 11:32 @_asil_ Nr.: 17 Antworten

Istedikleri kadar havlasinlar bu yoldan dönüs yok artik... köpeklerin das Kabul olsa gökden kemik yagardi ama bunlarin bedduasi da Kabul olmaz zaten Allah seveydi böyle mi yaratirdi iclerindeki pislik adeta yüzüne vurmus beter olsunlar kudursun catlasin hatta patlasinlar
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 14:16 @_asil_ Nr.: 18 Antworten

Bak görüyon mu ortaya bi tas atiyom hemen birileri üzerine aliniyor. .... demekki yaralari var gocunuyorlar. .. bide kendileri cok zeki olduklarini saniyorlar ya Gelde inanma. ... gercekler acidir tabi ama kabullenmezler padalojik bi vaka olduklari icin kafalari basmiyor
0

Beitrag gepostet am 30.04.16, 19:16 @sesleni Nr.: 19 Antworten

slm bu videoyu daha önce izlemistim,,evet cumhurbaskanimiz seriatci,inanan tüm müslümanlar seriatcidir,cünkü seriat islam hükmüdür islam kanunudur....ama bu demek degildirki devlet anlayisi seriat olsun,adam 10 kere videoda devlet anlayisimiz LAIKLIKTIR,diyo.bugünde laikliktir diyo,bende laiklik diyorum..bu vidodan sen ne anladin ben cok merak ettim..sanirim koyarken dinleseydin ne konustuklarini eklemezdin ve koymazdin sadece basliga bakip koymusun,yada ne konustuklarini anlamamisin...
0

Beitrag gepostet am 01.05.16, 12:30 @ademalicli Nr.: 20 Antworten

Nedir laiklik? Atatürk, laikligi söyle anlatıyor:

“Laiklik, asla dinsizlik olmadıgı gibi, sahte dindarlık
ve büyücülükle mücadele kapısını actıgı icin, gercek dindarlıgın
gelismesi imkanını temin etmistir. Laikligi dinsizlikle karıstırmak
isteyenler, ilerleme ve canlılıgın düsmanları ile gözlerinden perde
kalkmamıs dogu kavimlerinin fanatiklerinden baska kimse olamaz. Laiklik,
yalnız din ve dünya islerinin ayrılması demek degildir. Bütün
yurttasların vicdan, ibadet ve din hürriyeti demektir.”

Yurtta tecavüz: Bir kereden bir sey olmaz!Okulda tecavüz.: Okulun, ögretmenin itibarı….Babanın, esin dostun tecavüzü: psikolojisi bozulmadı.

Liste uzayıp gidiyor. Her gün en az bir tane cocuk istismarı haberi.
Bir seyler yapılıyordur, diye düsünülebilir. Ama maalesef o da yok.
Canla kanla kurulan mecliste cocuk istismarına karsı yasada bile
maalesef kalkamadı eller. Tarih yazdı, biz yerin dibine girdik. Ve bugün cıkmıs birileri "Laikligi kaldiralim"diyor.

Her sey aslında bu kadar acık ve netken neden laikligin kaldırılması
istenir ki? Cevabı da aslında bu kadar acık ve net. Gecen zamanla
beraber nasıl ki Kemalizm’in ici bosaltıldıysa aynı sekilde dinin ve
inancların da ici bosaltılarak, gercek din uzaklastırılmıs onun yerine seyhler, dervislerin oldugu yönlendirilmis inanc ve dinler olusturulmaya
baslandı.

Yönlendirilmis ideolojiler nasıl ki daha kolay yönetimi saglıyorsa,
yönlendirilmis inanclar da aynı sekilde yönetimi kolaylastırıyordu. İste
bu yüzden cıkıp birileri "Laikligi kaldıralım" cümlelerini sarf ediyor.

0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

laiklik derken üniversiteli kızların ba...