158 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 24.04.15, 20:05 Nr.: 1 Antworten

Bu iş bitmiştir...
1915 yılında Ermenilerin yaşadığı trajedinin soykırım olup olmadığı meselesine Almanya'nın son noktayı koyması gerektiği aşikardı. Ve o, bugün, yani yüzyıl sonra gerçekleşti. Almanya'nın bu tavrından sonra Ermeni soykırımı konusunda kimin ne söyleyeceğinin hiç bir anlamı kalmıyor. Çünkü Almanya 1915 Ermeni soykırımının indirekt suç ortağıdır. Tam da bu nedenden dolayı Almanya cumhurbaşkanı Gauck ""Ermenilere soykırımla ilgili biz Almanların da genel olarak ortak sorumluluğu, belki de suç ortaklığı olup olmadığı konusundaki değerlendirmelerle yüzleşmemiz gerekiyor" dedi. Ayrıca Almanya Federal Meclisinin bugünkü oturumunda 1915 Ermeni kıyımını 'soykırım' olarak nitelendirilmesi Ermeni soykırımı konusunda tarihi bir dönemeçtir. Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin soykırımı kabul etmesi için birtakım yaptırımlarla karşı karşıya kalması pek uzak bir ihtimal değil.
0

Beitrag gepostet am 24.04.15, 22:54 @afaroz Nr.: 2 Antworten

Bu iş bitmiştir...
Adolf Hitler askeri kurmaylarına askeri planlarını anlatıyor; ( ... )  "Leh kökenli ve leh dilini konuşan erkek kadın, çocuk yaşlı her kim varsa hepsini gözlerini kırpmadan ve acımadan öldürmek için emir aldılar. Bize gereken yaşama alanını, ancak bu şekilde ele geçirebiliriz. Tüm olanlara rağmen bugün Ermenilerin imhasından bahseden kim kaldı ki" 
Soykırımı planlayan Osmanlı
Soykrımı yapanlar Türkler ve Kürtler
Göz yuman ve altan destek veren Prusya
Bu soykırımdan cesaret alıp başta yahudiler olamak üzere milyonlarca insanı katleden Hitler
...
Kürtler kabul etti.
Almanlar katliama zımni destek verdiklerini görüyor.
Türkler... pek yakında

0

Beitrag gepostet am 25.04.15, 00:22 @mutluca1 Nr.: 3 Antworten

Bu iş bitmiştir...
"Sen Türkleri ve Türkiyeyinin gücünü ve etkinliğini tanımıyorsun kripto"

Türklerin ve Türkiye'nin refleksleri senin bedeninde mi cisimleşmişki bir omuzun yukarda yan yan yürüyüp efeleniyorsun. Türklerin senin gibi ırkçılara temsiliyet hakkı verdiğini ben duymadım. Sen burada bayağı bayağı kendini gaza getirmişsin gibi gözüküyor. Arkanda birilerinin olmasına öyle teşne olmuşsunki bütün milleti orada sanıyorsun. 
Tamam anladık; Vatikan, Rusya, Amerika, Almanya hepisi birden soykırım deyince kimyan bayağı bozuldu. Başında kalmış bir kaç kırçıl saçı yolasın var. Ama bu herkesin adına konuşmalar bayağı bir iğreti duruyor amca. 
0

Beitrag gepostet am 25.04.15, 06:02 @kasparsky Nr.: 4 Antworten

Bu iş bitmiştir...
dinozarlar milyonlarca yıl önce yaşamışlar  tarih öncesi yaşamış hayvanları en iyi hayvan bilimiyle ugraşan profösörler bilir,,,, eger böyle bişey varsa soykırım  olup olmadıgını en iyi tarih profösörleri bilir ben türkiyenin soy kırım yapmadıgına  inanıyorum türklere  soy kırım yapan  asıl  ermenilerdir  örnek olarak kıprıs savaşında ermeniler türklere  vahşet uygulamışlardır  buna nazaran  sivasta  da yaşanmıştır şöyle  tarihhe bakıldıgında   azerbeycanda  soy kırım yapan  yine ermenilerdir...bosna hersekde de  bu olay  yaşanmıştır...kendi pisliklerini  türklerin yüzüne bulaştırmaya çalışıyolar.. hepsi bu..
0

Beitrag gepostet am 25.04.15, 06:08 @athirsizi Nr.: 5 Antworten

Bu iş bitmiştir...
0

Beitrag gepostet am 26.04.15, 03:17 @mutluca1 Nr.: 6 Antworten

Bu iş bitmiştir...
1915 yılına kadar birbucuk milyon kadar Ermeni bu topraklarda yaşıyordu. Bugün sayıları binlerle ifade edilen çok az Ermeni nüfusunun olması senin gibi ırkçılara pek birşey ifade etmediğini biliyorum. Faşizm öyle ilettirki yaptığı insanlık dışı şeylerin suç olduğunu hep reddeder. Çünkü bunu devletin ve milletin yüksek çıkarları için yaptığını iddia eder. Tamda burda senin yaptığın gibi. Ama artık Türkler ve Kürtler bu işe uyanıyorlar. Birkaç katilin ve onların bugünkü suç ortaklarının hamasi yalanlarını yutmuyorlar.
0

Beitrag gepostet am 26.04.15, 10:04 @mutluca1 Nr.: 7 Antworten

Bu iş bitmiştir...
İtaat ve Terakki ziyniyetinde olan sen ve senin gibiler yaptığı katliamları inkar ederek Türklere hakaret ediyor. Yediği tabağa etme meselesine gelince, kimse bu topraklarda senin gibi ırkçıların lütfuyla yaşamıyor. Uzak diyarlardan gelip soframızdan yemek tabağını çalan sensin. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış derler. Seninki o hesap.
0

Beitrag gepostet am 26.04.15, 19:43 @akpak Nr.: 8 Antworten

Bu iş bitmiştir...
Bundan sonra ne olacak o bellide, bundan önce başka şeyler olmuş ben onu bilmiyordum. Onuda az önce Olak'tan öğrendim diyor ki; "Hatta Bülent Arınç ın ecdadının da aralarında olduğu Yunan askerlerini eğe bölgesinden kovarken denize  döktünüz,"
Doğru mu bu Akpak, böyle birşey var mı, yoksa olak atıp tutuyor mu?
0

Beitrag gepostet am 26.04.15, 19:46 @-tuna- Nr.: 9 Antworten

Bu iş bitmiştir...
Arkadaş bu ne arşivmiş böyle açmak isteyipte birtürlü açamadılar. Yahu madem bu arşivlere bu kadar güveniyorsun kimseye sormadan aç gitsin. Sanırsın gelin bohçası ancak düğünden sonra açılabilecek.
0

Beitrag gepostet am 26.04.15, 20:02 @athirsizi Nr.: 10 Antworten

Bu iş bitmiştir...
"Türkiye, 'Dünyanın en iyi kınayan' ülkesidir.
Çok iyi bir kınaba stratejimiz var
Çok derin.
Çok yönlü.
Çok proaktif.
Çok uyanık.
Çok taktiksel.

Mesela Avusturya soykırım deeğinde...
Çekiyoruz hemen bizim elçiyi

Ama sıra Rusya'ya geldiğinde...
Elçi çekmeyi bir tarafa bırakıp
'Sana laflar hazırladım bay Putin' edasıyla atarlanıyoruz ve 'sen kenine bak be' demekle yetiniyoruz.

Obama'ya kibarca 'çok seçici ve çok tarafgrsiniz bay başkan' demekle yetinirken..
Alman Cumhurbaşkanı'na bu yaptığını asla unutmayacağız' diye bir tık fazla tepki gösteriyoruz. Fakat ne hikmetse...
Ne ABD'den, ne de Almanya'dan elçi çekiyoruz.

Avuç içi kadar Vatikan'dan anında elçi çekiyoruz. Ama sıra Fransa'ya gelince...
Sadece kınamakla yetiniyoruz.

Ülkelerin gücüne göre koyuyoruz tepkimizi...
Büyük ve güçlü olana sitem ediyoruz, orta büyüklükte olana 'yakışmadı ama' diyoruz, küçük ve güçsüz olana ise basıyoruz Osmanlı tokadını..."
Ahmet Hakan
Velhasıl Amerika, Almanya ve Fransa gibi ülkeler olunca sıkıyor tabiyatıyla. Ama biraz güçsüz olunca bir babalanmalar bir efelenmelerki sorma gitsin...

0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Bu iş bitmiştir...