123 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:33 Nr.: 1 Antworten

Müslüman bir ülkede mi yasiyoruz ? Türban sorunu

Neden korkuyor bu insanlar ? Allaha yakin olmaktan mi ?

-----
Dogru olunuz cünkü dogruluk iyilige götürür,iyilikte cennete
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:34 @61lii Nr.: 2 Antworten

Insanlari o korkuyu niye veriyorlar sen hic düsündün mü?

0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:35 @61kafdagi Nr.: 3 Antworten

hangi korkudan bahsediyorsunuz anlamadim ?
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:36 @61kafdagi Nr.: 4 Antworten

kapali insanlardanmi korkuyorsunuz ?
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:47 @61lii Nr.: 5 Antworten

Toplumda türbana karsi neden bir koku ve endise hasil oldu.Bunu nasil cözmeyi düsünülüyor hic düsündün mü?
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 18:58 @novalist Nr.: 6 Antworten

bak hemen konuyu nasil tersten aliyor terse ceviriyorsun kardesim.. burda konu kapali insanlar ve karsiki taraflar korkularini acikliyor ben acik insanlarin Allaha uzaktir diye bir cümle kurdumu ??? benim iki tarafada saygim var BU ÜLKEDE NASIL INSANLAR BASI ACIK rahat bir sekilde her yere girip cika biliyorsa  ayni sekilde kapali insanlarda o rahatligi hisede bilmeli .. AMA MALESEF KONU Örtüye gelince geriye mi dönecez derler ama is soyunmaya gelince tas devrine dönmeyi iyi beceririz
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:04 @novalist Nr.: 7 Antworten

sen öyle diyorsan öyledir abi saygilarima

-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:15 @a-la-naz Nr.: 8 Antworten

naz haklisin ama türkiyedeki insanlarin düsüncesi söyle ..devlet basini örtmeyeceksin deyince ÖZÜRLÜK..devletbasini ister ört
ister örtme deyince diktatörlük oluyormus.. ortaögretimde basörtü
serbest olcak diye bir yasa cikarilmadi !!!! SADECE ÖGRENCILERIN BASI
ACIK OLACAK YASAGI KALDIRIRDI... ARADAKI FARKI BIR TÜRKLÜ ANLAMAYAN INSANLAR VAR !!! sigaraya baslama yasi 12ye inmis alkole baslama
yasi 13 olmus sana aleme takilma yasi 8..karsi cinsten arkadas bulma
yasi 14 BASÖRTÜ TAKMA YASI = O DAHA COCUKKK !!!! Namaz ?? O daha cocuk
TÜRKIYEYE HOSGELDINIZZZZZZZZZ -.- 9 yasindaki cocugun bikini giyinmesi
kendi iradesi 15 yasindaki kizin basörtü takmasi baba zoruyla öylemi
????????

-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:19 @-gulbeyaz- Nr.: 9 Antworten

Saglam bir cevap kadindan korkan onu saklar cocuk ile eve haps eder toplum ve medeniyetten uzaklastirir kapatma derdine girer.
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:20 @a-la-naz Nr.: 10 Antworten

üstelik benim korktugum, aile baskisi. basörtü sebest diye, kücük cocuklarini baski ile örten ve onlari öyle okula yollayan aile baskisi demisin ... bu konuda sana katiliyorum dinimizde hic bir sekilde zorlamak yoktur bu tür olaylara bende karsiyim  ama  komik olan ne biliyormusun neden konu turban olunca bu tür babalar  bu tür olaylar akla gelir ve ön plana sürülüyor oysaki kizini kötü yollara sokan satan ne babalar var bunlar hic söz konusu olmuyorken ..???
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:34 @-gulbeyaz- Nr.: 11 Antworten

Kadinin türbani kadini ilgilendirir demisin    dinimi savuna bilmek icin o bas örtüyü takma zorunda degilim yada bayan olmam gerekmiyor sonucda hayvan haklarini hayvan olduklari icin savunmuyor sanirim  bunca insanlar degilmi ??? kadini cinsel objekt olarak görmeyin demisiniz bu söz bu konulan ne alaka anlayamadim... o konuya o tür bakan kisilere bu yorumunuzu atarsaniz daha dogru olurdu saygilarimla...

-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 19:46 @_toni_ Nr.: 12 Antworten

toni  benim annemde bas örtü takmiyor .. konu burda kim namuslu kim degil  DEGIL !!!!!! konu burda TÜRKIYEDE BAZI BAYANLAR  BASÖRTÜSÜNÜ TAKIYOR IGNESI BASKALARINA BATIYOR ilginc olan taraf burasi ve bu yüzden bu konuyu actim neden acik insanlardan rahatsiz olunmuyorda kapali insanlardan bu kadar korkar oluyor entiseli oluyor bu insanlar asil konu bu !!! BIRAKIN INSANLAR ÖZGÜRCE YASASIN
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 20:02 @-gulbeyaz- Nr.: 13 Antworten

tamam bende katiliyorum sana insan kapanacaksa Allah icin kapanmali biri istiyor zorluyor diye degil ... buraya kadar okey  ama neyi anlamiyorum ablacim biliyormusun sende dedinya  topuklu ayakabisi vardir makjasi vardir saygi duymam diye neden saygi duyulmuyor hangi birimiz 4-4 lüküz ???  ama karsi tarafda acik ojeli topuklu ayakabi giyen bir bayana saygi duyariz o kesin okumus bilgili diye bakariz öyle görüyoruz cünkü toplum olarak yalanmi ??  bak daha gecen münihdeyim H&M girdim iceriye girdigim gibi kassada calisan  kapali bir bayan gözüme carpti ve almanyada bu görüntüyü görmek bana  gercekten gurur verdi kassadayim kiyafetleri ödeyecem arkamdan gelen ses .. ayyy su kapalilarida hic sevmiyorum nasil almislar bu laneti buraya  arkami döndüm abla siz ne dediniz dedim yok birsey kizimla konusuyordum dedi .. yani bu durumdayiz artik  bir müslüman  bir müslümana hangi gözle bakiyor görüyorsunuz degilmi ???cok yazik insanlar isdedigi gibi yasaya bilmeli bence kim acik yasamak isdiyotsa yasasin kim kapali yasamak istiyorsa yasasin ARTIK TOPLUM OLARAK SU AT GÖZLÜKLERINI CIKARTMALIYIZ !!!!!!!!

-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 20:15 @-gulbeyaz- Nr.: 14 Antworten

Valla ben bu yasima kadar hic bir cumhurbaskaninin yada Basbakaninin ekranlara esleriyle cikdigini nereye giderseler gitsinler esleriyle yolla cikdigini bundan önce hic görmemistim ... ev hanimi olsun olmasin kadinin durusu ve rollü önemlidir her lider erkegin arkasinda saglam bir bayan vardir sonucda besik sallayan dünyayida sallar ... o yüzden MASALLAH diyor durmak yok Yollumuza devam ediyoruz diyorummmm ve sohbetimize burda son veriyorum herkese hayirli Aksamlar diliyorum 
-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 20:25 @61lii Nr.: 15 Antworten

Keske basörtüden korktuklari kadar allahtan korksaydi bazilarimiz. Bu kadar kan dökülmezdi dünyada....
-----
nutella esprisi yapan direkt olarak engellenecektir...
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 20:28 @-gulbeyaz- Nr.: 16 Antworten

burda herkesin Fikirlerini okuya bilmek güzel fikir alisverisi yapiyoruz ve benim herkesin düsüncelerine saygim var ama herkesde benim düsüncelerime saygi duymali ozaman sohbet ve bir konu hakinda tartismalarda güzel ve seviyeli olur .. bu sefer ama gercekten son veriyorum bu sohbete    sanada hayirli aksamlar ablacim Allaha emanetsiniz

-----
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 20:57 @61lii Nr.: 17 Antworten

Müslüman Ülkenin aciklamasini yapabilirmisin rica edersem?

Örtüye gelince genel olarak konusacagim. Bizleri Yaratan bize bunu emretmi$ken bunun üzerine fikir beyan etmek haddimiz degildir. Islam (e$ittir) Teslimiyet!

Her koyun kendi bacagindan asilir; Müslüman kimse icin durum böyle degildir. Baskalari icinde sorumlulugun var. Inanan kimselere Nasihat, Inanmayan kimselere Teblig.

So das war es für's erste
0

Beitrag gepostet am 01.02.15, 22:14 @61lii Nr.: 18 Antworten

Nufus cüzdanı verirken Müslümanmisin diye sormuyorlar,

Direk ( islam ) yazıyorlar ozaman bütün suç Nufus memurunun.

-----
{ Bir musibet, bin nasihatten iyidir }
0

Beitrag gepostet am 02.02.15, 14:37 @61lii Nr.: 19 Antworten

nedense bu tarz röportajları hep aynı yerlerde nişantaşında felan yapıyorlar videoyu izledimde nekadar cahil saçma sapan konuşan insanlarımız varmış demokratik bir ülkede yaşıyoruz diyorlar ama türban iyi olmadı diyede ekliyorlar avrupaya özeniyorlar ama avrupa kadar demokratik düşünemiyorlar muhafazekarlaşıyormuyuz diye soruldugunda hepsi evet demiş ve ben asla diyorum türkiye cumhuriyeti müslüman bir ülke olmasına ragmen  bu ülkede herkes diledigi gibi yaşıyor bütün dinlerin hürce yaşandıgı bir ülkeyiz  ve muhafezakarlaşıyoruz diyenler yazları tatil beldelerinde ve yazları milletin sokaklarda nasıl giyindiklerini gece cluplerinde nasıl eylendiklerini tvlerde yayınlanan programları hiç görmüyorlarmı muhafezekar bir ülke olsak bunlar olabilirmi ve bu ülkede türbanlı vatandaşların çekdigi sıkıntıları hiç bir kesim çekmemiştir insan nasıl isterse öyle yaşamalı ve yaşıyoruzda umarım insanlar birbirlerini ötekileştirmeden yaşamasını ögrenirler.

-----
Feinne meal usri yüsra İnne meal usri yüsra..
0

Beitrag gepostet am 02.02.15, 15:42 @61lii Nr.: 20 Antworten

Oooho!!!
Memleket türban tartışmasını geçeli epey oldu. O tartışma yaşandı ve bitti. Ve muhafazakar Kemalistler muhafazakar dinciler karşısında o konuda çoktan sınıfta kaldılar. Olması gereken oldu. Olduğuyla kalsaydı iyiydi. Fakat kalmadı. Çünkü dinci zevat bu konuda çıtayı yükseltti. Artık çıplak mı yoksa giyinik mi banyo yapmak lazım onu tartışıyoruz. Daha doğrusu tarışmıyoruz. Fetva vericilerden biri (Bu seferki Nihat Hatipoğlu) banyo yaparken çıplak olmayı mekruh saymıştır. Banyoya don-kilotla girmenin faydaları tam olarak nedir, insan vucuduna, ruhuna ne tür yararları vardır tartışma konusu bile olamaz. Çünkü fetva böyle. Bütün sorunlar bunlar olsa neyse bir şekilde üstesinden gelinir. Ama "karı koca yakınlaşırken çırılçıplak olunmayacak, çıplak olsalar da üzerlerinde bir örtü olacak..."  fetvasından sonra bırak türban üzerine konuşmayı  aşktan konuşmak bile anlamsızdır.
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Müslüman bir ülkede mi yasiyoruz ? Türb...