126 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 21.11.14, 15:36 @_asil_ Nr.: 1 Antworten

Merak ettim...
konumuz politika degil,siyaset degil....ben kendi düsüncelerim dogrultusunda cevap vereyim sana o zaman : sana karsi olan antipatilik siyasi görüslerinden ziyade asiri derecede siyasi görüsüne bagli oldugundan dolayi olusuyor. siyasi görüsünü burada sanki ilahlastirircasina yasatmaya calistigindan ötürü olusuyor. siyasi görüsüne asla ve asla toz kondurtmadigindan ötürü olusuyor. baska fikirlerin,düsüncelerin de sayginlik cercevesinde karsilanmasi gerektigini bilmediginden ötürü olusuyor. sade ve sadece kendinle ayni siyasi görüsü paylasiyorsun diye diger küfürbazlara destek vermen, arka cikmaya calismandan ötürü olusuyor.....

bunlar sadece benim görüslerim asil....amacim kirici olmak,incitmek degil sadece soruna cevap vermeye calismakti....

-----
31 cesit hobisi olan adam elbette ki heryere burnunu sokar
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 15:52 @_asil_ Nr.: 2 Antworten

Merak ettim...
asil,yukarida ki aciklamamda da yazdigim gibi, siyasi görüsünden ziyade iste,yukarida saydigim nedenlerden ötürü...yazdiklarimi bir daha okursan belki daha iyi analiz edebilirsin ne demek istedigimi....
-----
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 16:01 @_asil_ Nr.: 3 Antworten

Merak ettim...
siyasi görüsünden ziyade = siyasi görüsünden baska

karekterinin,kisiliginin sergiledigi tavirlar itici geliyor insanlara.....seninle ayni fikirde,görüste diye küfürbaz insanlari alkislaman mesela.....baska insanlar sana karsit düsünceler sergilese bile onlarin düsüncelerine aldiris etmemen mesela.....bi kisiyi,bir kurumu ilahlastirman mesela....bu fanatiklik senin siyasi görüsünle alakali degil,karekterinle alakali asil.

umarim simdi az bucukta olsa anlatabilmisimdir.....

-----
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 16:18 @video Nr.: 4 Antworten

Merak ettim...
sence ben buna takacak biri miyim !?    
-----
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 16:39 @_asil_ Nr.: 5 Antworten

Merak ettim...
merhaba.   teknoloji   ve   sosyal  yasam   acisindan   gelismis  ülkelerin  en   basinda  gelen   ülkelerden  olan  Almanya'ya    anadolunun   farkli  yörelerinden   gelen   türk  vatandaslari    buradaki  farkliligin,  gelismisligin,  sosyal  yasam  icerisinde   sisteme   uyum  saglamanin   kenarindan  bile  gecememistir.  kurallara   uymayan,    dinlemesini  bilmeyen,   her  sorunu  kaba  kuvetle  cözmeye  calisan,    karsi  fikirleri   hazmedemeyen,   ideoloji   ile   egoyu  karistiran,   cikar  amacli  iliskileri  ön  planda  tutan,    kumar,   alkol,  zina   düskünlügü   olan,    kitap  okumayan,  gazeteyi   sadece  spor  sayfasi  icin  okuyan.   futbol    macini   bir   eglence  araci   olarak   görme  basiretinden  aciz   olan.   kin   ve   nefretten  beslenen,   milli   ve  manevi  degerlerinden  yoksun  olan,  okur  yazar   ama  okudugunu  anlamayan,   aile  kavrami   bakimindan  acz  icerisinde  olan,   evlenmeyi,   cocuk  yapmayi   gelenek  olarak   gören,   kadini  pek   cok  alanda  ikinci   plana  itip   cinsel  obje  olarak  gören,    yasam   gayesi   sadece   para,   para,   para,   ye ,  ic ,   s....c    olan    sürüden    ne   bekleyebilirsin.     

Not:   Amacim  kimseye  saygisizlik  yapmak  degil.    bu  tesbitlerim,    herkesin   bulundugu  cevrede   az  veya   cok   vardir.     burada   Asil   hanima  yapilan   tepkilerin   siyasi  görüsle  ilgisi    yok.   cogunlugu   marjinal   ve  ideolojik   tepkiler.   sosyal   insan   tepkisini   konunun   kavrami  icerisinde  yapar.   kendi  siyasi  görüsünü   ifade   etmek  icin   hakaret  ve  küfür  etmek   kisinin   ne   kadar    kin  ve   nefretten  beslendigini,   bunu   farkedemeyecek    kadarda  cahil      oldugunu   gösterir.   Asil   hanimin   siyasi   görüsüyle   benim   siyasi  görüsüm   tamamen  örtüsmemektedir.   bu  bana   Asil  hanim'a     saygisizca   yaklasma   hakki   vermez.   bilakis   cizgisini   korudugu   icin,   her  zaman   dik  durdugu   icin,     milli   ve  manevi  degerleri   önemsedigi   icin  saygi  duymami   gerektirir...    ici   bos,    slogan   deyimlerle   irkci   palavralarla,  siyaset   yapilmaz.   siyaset   bir   bilimdir,   kavramlar  üzerinden  yapilir.   sokak  jargonuyla  sloganla  siyaset   yapilmaz    yapanlarda   olumlu  sonuc  alamazlar...   insan  konu   ve  sartlar  ne  olursa   olsun   bilimsel  ve  sosyolojik   yaklasimlarla  kendini  ifade  etmekle  yükümlüdür.   insan  olma  erdemliligi   bunu  gerektirir..  anadolu   insani   milli   ve   manevi  degerlerinden   sinsice  koparildi...   gelenekci,   ezberci,   tarihinden  koparilmis  bir  nesil  yetistirildi.   bu   cürümüslügün   ve  kokusmuslugun   ortadan  kalkmasi  icin    zamana  ve   Asil  hanim   gibi   Annelere   ihtiyac   var...    

-----
insan bitki hayvan
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 19:27 @_asil_ Nr.: 6 Antworten

Merak ettim...
Burada begendiklerimn disinda veto vermiyorum.Onun icin sanada eksi veto vermemisimdir.
Ama putlastirdigin siyasi görüsünün nefret ediyorum.
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 19:36 @-tuna- Nr.: 7 Antworten

Merak ettim...
Nerden yalan söyledigimi söylüyorsun,eksi versem bunu kimden saklama iktiyaci duyacagim.
Benimde bir nikim var ne kadarda hic haketmedigim halde silinsede ayni niki kullanmaktan seref duyarim.
0

Beitrag gepostet am 21.11.14, 20:26 @-azad- Nr.: 8 Antworten

Merak ettim...

Aynalar türlü türlüdür
Yüzünü görmek isteyen cama bakar
Özünü görmek isteyen cana bakar

Mevlana

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 15:44 @_asil_ Nr.: 9 Antworten

Merak ettim...
Hırsızlığı kanıtlanmış insanları bu kadar savunmanın nedenini nasıl acıklarsın.
İster Kuran ile ister insani yönden.
Aramızda o kadar fark var ki.
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 16:27 @_asil_ Nr.: 10 Antworten

Merak ettim...
Ben basından değil içinden gördüğüm için yanılma gibi bir düşünçem olmadı.
Sizlerde zamanla göreceksınız.
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 19:06 @_asil_ Nr.: 11 Antworten

Merak ettim...
Senin siyasi  görüsün neki?
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 20:15 @_asil_ Nr.: 12 Antworten

Merak ettim...
siyasi fikir ne olursa olsun insana saygı duymak gerekir diye düsünüyorum bunlar sadece linç kampanyası düzenleme gereği duymuşlar. orta çağ avrupadaki engizisyon mahkemlerindeki gibi yargısız infaz yapmak ancak orta çağ insanına mahsus sanirdim daha o ortaçağ kafası devam ediyor demmekki..
-----
Yurek Yanmadikca GOZ Yasarmaz - Gozyasimsin..
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 21:24 @cenaaa Nr.: 13 Antworten

Merak ettim...
sizinle yazistigimizi hatirlamiyorum demekki sözleim sizede batmis anlasilan.. yarasi olan gocunsun fark yapmaz..
-----
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 21:29 @cenaaa Nr.: 14 Antworten

Merak ettim...
cok güldüm sadece sizin ufak olan gelisememis beyinleriniz tarihtede bu ülkenin gelisiminin önünde engeldi biz gelip süpürene kadar. halen biraktigim yerde otlayanlar var. bu da bir kader sanirim..
-----
0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 22:17 @mizah Nr.: 15 Antworten

Merak ettim...

Selam

Neden konulari bu kadar dagitmayi seviyorsunuz anlamiyorum

bunlari özellerinizdede yazisabilirsiniz

sadece Bravo diyorum gercekten,harikasiniz

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 22:21 @mizah Nr.: 16 Antworten

Merak ettim...

Olmus degil,aynende öyle.

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 22:25 @mizah Nr.: 17 Antworten

Merak ettim...

Varmis olsaniz yapmazsiniz bunlari.

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 22:31 @mizah Nr.: 18 Antworten

Merak ettim...

Dobra oldugum icin kusuruma bakmayin

gayem sizi üzmek degil,sadece bu konuda degil,hangi konu olursa olsun,illaki sonunda bir karisiklik yani konuyu konusunda birakamiyoruz.

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 22:35 @mizah Nr.: 19 Antworten

Merak ettim...

Özel muhabbeti sizin yazdiginizi gördügüm icin.

0

Beitrag gepostet am 22.11.14, 23:10 @_asil_ Nr.: 20 Antworten

Merak ettim...
onlarca nick acip eksi verip ortami bozan denyolar yüzünden zaten eksi oy olayini kaldiricam. isteyen arti verir istemeyen vermez.
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Merak ettim...