170 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 11.10.14, 21:01 @kavgam Nr.: 21 Antworten

Al sana yeni türkiye
atatürk zamaninda kayseri ucak fabrikasi vardi..daha sonra yine yanilmiyorsam  1930 lu yillarda devrim arabalari üretildi ama daha sonra emperyalizm,in ayak calimlariyla üretime gecilmedi .
  en son MKE ordumuzun silah üretiminde epey yol aldi ürettigi tanklari dis pazarlara sattilar..
agir sanayi üretim politikasi yeni birsey degil.. üretilen ürünlerin kacta kaci türk mali bilmiyorum..
0

Beitrag gepostet am 11.10.14, 21:42 @dogaseverbiri Nr.: 22 Antworten

Al sana yeni türkiye
konumda da bunu yazmistim,ortadogu batakligina cekildik maalesef,kurtulmamiz cok zor olacak,sadece PKK degil,hizbullahtan tut cemaate kadar güzelim ülkemiz icin büyük tehdit olusturuyor...
 dogu bölgelerimiz terör örgütleri tarafindan idare edilir duruma gelmis,devlet degil halkin kendi personelinin bile can güvenligini saglayamaz olmus..böyle bir tabloda yarina baktigimiz zaman karanliktan baska ne görebilirizki.....
iceride ve disarida prestij kaybediyoruz, bu islerin bu gidisin sonu ne olacak diye düsünmeye basladik..
0

Beitrag gepostet am 11.10.14, 21:46 @babey Nr.: 23 Antworten

Al sana yeni türkiye
Yeni osmanli hayaliyle geldigimiz noktaya bakin...
0

Beitrag gepostet am 11.10.14, 23:54 @benj Nr.: 24 Antworten

Al sana yeni türkiye
sürekli Rabiacilar Filistinciler Kefenle gezen kahramanlar nerede? diye soryorsunya bende çok merak ediyorum sözde ülke için gezi parkında eylem yapanlar nerede eminim bu pkk onların mahallelerini yaşadıgı yerleride şuan yerle bir ediyordur neden çıkıpta onlara karşı gelmiyorlar ?

-----
Halden anlamayana Susarak sadaka verin...
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 00:37 @benj Nr.: 25 Antworten

Al sana yeni türkiye
yazmadıgın yada unuttugun bir detay var gezidekilerde şuan pkk neyapıyorsa aynısını yapmıştı ozamanda atatürk büstünü mahfettmişlerdi bugünde mahfettiler ozamanda yakıp yıktılar bugünde yani kısacası afedersiniz ama it itin kuyruguna basmaz.

-----
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 00:43 @aif Nr.: 26 Antworten

Al sana yeni türkiye
kargalarin kime güldügü belli zaten benim ayrica belirtmeme gerek yok,gerci konuda kargalardan bahsettim,kime güldükleri belli oldu zaten..
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 00:47 @kararsiz-esmer Nr.: 27 Antworten

Al sana yeni türkiye
selam kararsiz esmer...
gezi eylemleri demokratik gösteri ve yürüyüs mahiyeti tasiyordu.provakatörler olmasaydi,marjinal gruplar olmasaydi yikim olmayacakti diye düsünüyorum..
bence PKK ile ayni degerlendirilmemeli...
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 19:39 @yesil123 Nr.: 28 Antworten

Al sana yeni türkiye
vay beee... sen neymissin..
bu kadar aklin ve bilgin vardi da neden akil danisiyorsun,yazilarindan kurnazlik kokusu aldigim icin sana kafamda cözüm yolu yok dedim...
herkesin akli fikri kendine..baskasina danisma bence
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 19:46 @babey Nr.: 29 Antworten

Al sana yeni türkiye
hayır benim tam olarak demek istedigim hani nasıl o günki gezi olaylarının arasına içine pravakotrler karıştı bu olayların arasınada aynı kişiler karışıyor ayıklamak lazım bir topluluk bir işe kalkışacaksa aralarındaki çürükleri kendi elleriyle ayıklayacaklar bu işi devlet güçlerine bırakmayacaklar devlet güçleriyle omuz omuza verip bu işin içinden çıkacaklar ha ben karışmam devlet güçleri temizlesin diyorlarsa sonuçlarına katlanacaklar kurunun yanında yaşta yanar misali

-----
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 19:58 @kararsiz-esmer Nr.: 30 Antworten

Al sana yeni türkiye
haklisin da ayiklamak isi cok zor oluyor,zira gruplar halinde geliyorlar,müdahale ettinmi de ortalik karisiyor ve istedikleri oluyor..
sonra da fatura tertip komitesine kesiliyor..yani zor isler bunlar ...
öyle ortamlarda hersey olabiliyor..

0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 20:03 @yesil123 Nr.: 31 Antworten

Al sana yeni türkiye
neyin dogru oldugu konusunda benim fikrim var beni bu sekilde elestiremezsin..
cözüm konusunda birinci derece sorumlu olanlar bile saskinken,bu meselenin nasil cözülecegini bilmiyorum dedim..carpitmadan tekrar oku istersen
haa birde aklinizin ermedigi islere karismayin diyorsun..emrin olur  tatlilardan ne istersiniz..
senin aklin eriyorsa buyur cözümü senden ögrenelim..
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 22:09 @yesil123 Nr.: 32 Antworten

Al sana yeni türkiye
Kardes..
Benim elestirilerim ortadogu batakligina girmemiz icin degil,tam tersine izlenen yanlis ve istikrarsiz politika..bir yandan isid denilen terör örgütlerini destekle,silah ver,öte yandan küresel güclerin baskisiyla isid,e cephe al..
Dogudaki yangin izlenen yanlis politikanin eseri degilmi.??
secilmis olmak yanlis politika izlemeni gerektirmez,iktidari dogru calismaya zorlamak icin elestirmek gerek..
Ne ortadogu batakligina girelim nede oradaki terör örgütlerini destekleyelim dogrusu bu degilmi..
ama bu saatten sonra mümkünmüdür??? o da sorulmasi gereken bir soru...
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 23:04 @babey Nr.: 33 Antworten

Al sana yeni türkiye
Selam dostuma,
Ya Devlet başa, yada kuzgun leşe diye bit Atasözü var 
ve umuyorumki duymuşsunuzdur.

Ben ülkemi seviyorum; 
hakkımı hukukta arar fikrimi sandıkta beyan ederim. 
Gerisi sokak terörizmidir.

Sen yıllardır benim kutsalıma saldır küfür et ve şimdi gel 
beni kurtar nidaları.
Dış güçlerin ortdoğuyu karıştırmas ve sonuç itibari ile
iki milyon mülteci benim yurdumda.
Bunun ötesinde bu millettin dini ile alay eden ve 
onsekiz yıl tanrı uludur diye okutup, darbeleri özleminse
orasını bilemicem.

Günümüzde muhalefeti izleyince özlemini anlıyabiliyorum.
Anamuhalefet olan CHP nin komedisi ayrı bir trajedikomik.
Kamera şakası gibisin Kemal Bey! 
BM, Kobani'de sivil kalmadığını açıkladı. 
Ne yapacaksın Kobani tezkeresi ile? 
Binaları mı kurtaracaksın?

Senin özlemini sana bırakarak, iki ayyaş her kimse
onlara emanetsin diyerek eyvallah.

Efe Kaptan

-----
BEYİNDE; zihin FUKÂRÂ olunca, ZİKİRDE; akıl UKÂLÂ olurmuş.
0

Beitrag gepostet am 12.10.14, 23:19 @kavgam Nr.: 34 Antworten

Al sana yeni türkiye
Bak neler yapmis neler 
Ayyaslar 30 li yillarda savastan cikip ancak bunlari yapabilmisler

Demiryolu İnşaatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kurtuluş Savaşı’ndan bağımsız bir devlet olarak çıkan Türkiye Cumhuriyeti, ülkenin ulaşım sorununa demiryolları ile el atmıştı; amaç, en kısa sürede demiryolu ağını genişletmekti[7].1926’da Samsun-Sivas demiryolu yapımını üstlenen Fransız şirketi işi bırakınca ilk etapta yapılacak yedi kilometrelik kısım için açılan ihaleye giren Mehmet Nuri Bey, çok düşük bir fiyat vererek ihaleyi aldı. İşin geri kalan kısmı da denemek üzere kendisine verildi[3]. Tapu dairesinde mühendis olan kardeşi Abdurrahman Naci Bey’i de memuriyetinden istifa ettirip kendisine ortak yapan Mehmet Nuri Bey artık Türkiye Cumhuriyetinin ilk demiryolu müteahhidi olmuştu. Kardeşi ile birlikte çalışarak Samsun-Erzurum, Sivas-Erzurum ve Afyon-Dinar hattını 1012 kilometrelik demiryolunu bir yıl gibi kısa bir sürede tamamladı. Çok dağlık ve kayalık arazide balyozlarla dağları delerek tünel açmak zorunda kalmalarına rağmen işlerini zamanında tamamladılar. Başarılarından ötürü 1934 yılında Atatürk kendisine ve kardeşi Abdurrahman Naci Bey’e Demirağ soyadı verdi.

Boğaz Köprüsü Projesi[değiştir | kaynağı değiştir]

1931 yılında İstanbul Boğazı’na köprü inşası projesini başlattı. Yurtdışından uzmanlar getirerek incelemeler yaptırdı; San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü ile aynı sistemde bir köprü inşa etmeleri için Golden Gate’i inşa eden firmayla anlaştı[6]. Tüm hazırlıkları bitmiş olan projeyi 1934’te cumhurbaşkanı Atatürk’e sundu. Cumhurbaşkanı tarafından beğenilse de proje hükümetten onay alamadı ve proje gerçekleşmedi. Bu, Nuri Demirağ’da çok büyük bir hayalkırıklığı yarattı.

Uçak fabrikası

Beşiktaş’taki uçak fabrikasında üretilecek uçak ve planörlerin planını Türkiye’nin ilk uçak mühendislerinden Selahattin Reşit Alan çizdi. 1936’da ilk tek motorlu uçak üretildi ve Nu.D-36 adı verildi. 1938’de Nu.D-38 adlı çift motorlu 6 kişilik yolcu uçağı yapıldı. NuD-38, 1944 yılında dünya havacılığı yolcu uçakları A sınıfına alındı. İlk uçak siparişini 1938 yılında Türk Hava Kurumu THK) verdi.

-----
"KIYAMET GELSEDE KOPSAK"
0

Beitrag gepostet am 13.10.14, 00:01 @efe_1903 Nr.: 35 Antworten

Al sana yeni türkiye
Selam dostum...
   Evet o sözü bilirim,elbette devlet basa...bunu söylerken tüm ülke icin diyorum..
Sence dogu bölgelerimiz terör örgütlerinin denetiminde degilmidir.???
  Sandik, elbette önemlidir,ancak demokrasinin sadece sandiktan ibaret olmadigini vurgulamak gerekir..
    Hicbir halkin,kendi degerlerini bir baska halkin degerleri üzerine insaa edemiyecegi konusunda hemfikiriz,
 Ancak...Bir partinin darbe özlemi icerisinde olmasi ve milletin degerleriyle alay etmis olmasini
iddia etmek,gafletten öteye gecmez...
Ezanin türkce okunmasi vaya kuranin türkceye cevirilmesi böyle bir iddiayi dogrulamaz
Beni bana birakarak sizin deyiminizle iki ayyasa emanet etmen ise senin talihsizligindir,zira iki ayyas yakistirmasi bana degil,her secimde senin oyunun rengini belirleyenlere aittir.
                                   Dilerim gaflet ve delalet icerisinde degilsindir...
                                                                                                              kal saglicakla..
0

Beitrag gepostet am 13.10.14, 00:08 @cilgln Nr.: 36 Antworten

Al sana yeni türkiye
Cok güzel bir anlatim,ellerine saglik,ayrica tesekkürler
0

Beitrag gepostet am 13.10.14, 00:15 @-tuna- Nr.: 37 Antworten

Al sana yeni türkiye
Isid adli cani örgüt icimizde zaten..istanbulda gösteri bile yaptilar..
sebep ne olursa olsun ortadogu batakligina saplanmamaliyiz,ancak ülke topraklari tehdit ve tehlike altinda olursa TSK devreye girmelidir
0

Beitrag gepostet am 13.10.14, 00:23 @davut-bey Nr.: 38 Antworten

Al sana yeni türkiye
herzaman her dönemde iktidarin alternatifi vardir olmalidir,
yok diyerek yanlis politika yapana oy vermek...
benzetmek gibi olmasin...evlenecek kari yok deyip homoyla evlenmeye benzer...
Zaten bu partinin üst üste secim kazanmasi dogru oldugundan degil muhalefetin yetersizligindendir.
0

Beitrag gepostet am 15.10.14, 10:50 @davut-bey Nr.: 39 Antworten

Al sana yeni türkiye
Kendim ettim kendim buldum sarkisini hep bir agizdan söylemeliyiz...
Nasil  ki  kürt vatandaslarimizin bazi seylerden sikayet etmeye hakki yoksa bizim de öyle...
Bu Isid denilen canavari biz yarattik...
Taaa 1970 li yillardan itibaren dinci bir generasyon yaratmaya calisanlar ektiklerini biciyorlar.
camileri bir partinin arka bahcesi diye adlandiranlar,camilerde siyasi vaaz verenler eserleriyle övünsünler..
Silah yardimindan tut tibbi yardimlarimiz cabasi ülkemin hastahanelerinde tedavi gördüler...
tüm bu sartlarda nasil sikayetci olabiliriz..
zam,aninda yardim edenler küresel güclerin baskilariyla,kivirtmaya basladilar..
yani anlayacagin...binlerce dansöz var...
0

Beitrag gepostet am 15.10.14, 22:06 @yesil123 Nr.: 40 Antworten

Al sana yeni türkiye
O dedigin yillarda küylü milletin efendisiydi,yine o dedigin yillarda ülkenin dis itibari hicbir dönemde olmadigi kadar saglamdi,
Bu milllet CHP,yi iktidara tasimaz diyorsun,simdiye kadar istisna haric ülke hep sag partilerince yöneltildi,gelinen noktayi sen tahlil et...
B u millet eger CHP.yi iktidara tasimaz ise neden hep CHP,yi suclariz anlamis degilim,ve neden hep CHP,den korkariz...
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

Al sana yeni türkiye