166 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 28.01.14, 20:21 Nr.: 1 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
istatistiklere göre,gecen yil meydana gelen,136 bin 360 trafik kazasinda 2555 kisi hayataini kaybederken,221 bin kiside yaralandi..ve dünyada bu alanda ilk siralarda yer alan bir ülkeyizz,,,sizde ülkemizde neden bu kadar kaza oluyorr ??
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 20:27 @pusu_vadi Nr.: 2 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
benim türkiyeden nasil ehliyet aldigimi anlatmak isterim,,bize sinava girmeden cevaplari verdiler,,ve direksiyon testimize lise ögretmenlerimiz girdi sadece 5 dakka sürdük,oda dur kalk olayiydi ve ehliyeti aldikk,,100 kisiydik al sana yüz tane trafik canavari )))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 20:30 @-tuna- Nr.: 3 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
arabayi sürmeyi bilmediklerine ve yollarin yetersizligine katiliyom,,ama inan cezalar avrupadan fazla en kücük radar cezasi gecen sene 220 tl idi burdan kat kat fazla
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 20:37 @-tuna- Nr.: 4 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
ben türkiyeye girince araba sürmeye korkuyom,,abi hicmi kural tanimazlar ja..köprüye yaklasiyon adamlar yeterki bosluk görsün sagdan soldan daliyolar burnunu,,arkadakide bana kornaya basiyo neden yer veriyon diye,vermezem kaza olacak,,zor bela cikiyoz ordan bakiyomki 3 seritt yol 3 ünü de kamyonlar kaplamis))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 21:19 @digital Nr.: 5 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
araba kullanmasini öretmiyolarki ben söyledim nasil ehliyet aldimi resmen bakkladan aldimm,,
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 21:25 @digital Nr.: 6 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
kullaniyolarda isine geldikleri gibi kullaniyolar yola cikan yollar benden sorulur diyoo,,ona yoll verecen onu sollamiyacan,,haha cok haberlerele cikmadimi sollama davasi yüzünden adamlar silahli kavgaya giriyo )))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 21:56 @adayollari Nr.: 7 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
maleseff saygi hic yok trafikte
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:11 @pusu_vadi Nr.: 8 Antworten

trafikkk canavariiyizzz

slm pusu_vadi vallahi sana sadece ufak bir örnek verem ben tatilde olunca ve lambalar yayadan gecen kisiler icin yesilse ve ben  bir ayagmi öne atinca babamin beni kolumdan tutup kizim sagina soluna bakmadan gecme burasini almanya sandin galiba demesi bile yetiyor herseyi acikliyor   yahu yesilde durcan kirmizida geciden gibi bisey sanki trde bir türlü olayi cözemedim ne zaman durcam ne zaman gecicem kala kaliyom yeminle bazen ortada.

-----
SURATINA RECEL SÜRDE TATLANSIN :)
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:13 @sushi Nr.: 9 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
valla sushi yoll bos olunca gececen yoksa valla koyunca uzatirlar yesill falan dinlemezler )))))))))))))))))))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:19 @pusu_vadi Nr.: 10 Antworten

trafikkk canavariiyizzz

ahaha bidaha yolda kalirsam ordan gelir yazarim suracikta kaldim yine diye

-----
SURATINA RECEL SÜRDE TATLANSIN :)
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:22 @sushi Nr.: 11 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
baska caren yok sanirim hani vurduklari neyse,yarali kurtulma sansin belki olabilir kötü olan coguda durmuyo,,dursa dayak derim diye düsünüyo durmasa baska sey gecen haberlerde araba cocuga carpiyo adami dövmek icin 2 kattan arabanin üstüne atliyolar )))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:30 @pusu_vadi Nr.: 12 Antworten

trafikkk canavariiyizzz

Istatik dogru yanlis olan ise Turkiye nin ilk sirada yer almasi,

Almanya nin basi cektigini unutmayalim ...

-----
Benim de bir adým var,Ezan ile okundu Sela ile bitecek...
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:36 @devrialem Nr.: 13 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
yanliz su bilgiyidde sunum almanyada 50 milyon araba 92 milyon kisi.türkiyede 5.5 milyon araba 72 milyon insan var
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:40 @pusu_vadi Nr.: 14 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
Hangi etkenler bu kadar çok insanın trafik kazasında hayatını kaybetmesine neden oluyor? 

- Araçlar (bakımsızlık, tedbirsizlik, kabak lastik, bozuk fren, yanmayan lambalar, sinyal/fren yok...) 

- Yollar (çukur, bozuk, hatalı yapım, kör nokta, ölüm virajı, dar, dik, bölünmemiş-3 şeritli/tek şeritli) 

- İnsanlar (aşırı hız yapanlar, kemer takmayanlar, dikkatsizlik, alkol, fevri kullanım, joyriding, yarış 

- Sosyal (trafik sıkışıklığı, bilgi eksikliği, çarpıp kaçma, saygısızlık, dayak, sözlü sataşma, silah çekme)
Paylaş  

0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:41 @pusu_vadi Nr.: 15 Antworten

trafikkk canavariiyizzz

Arac sayisi olarakmi araba sayisi olarak mi orayi es gecmissin,

Yalniz arabada arabada olsa bu kaza oranlarinin istatiksel sayisini degistirmeyecegine gore,

Almanya Listenin Ilk Sirasinda diyebilirmiyiz ? ...

-----
Benim de bir adým var,Ezan ile okundu Sela ile bitecek...
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:43 @devrialem Nr.: 16 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
araj sayisi olarak bu bilgi ama almanyadada yillik 4_5 bin kisinin trafik kazasindan hayatini kaybettini biliyorum
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:48 @surprise Nr.: 17 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
mallesef öyle alkollü araba sürmek ne kadar tehlikeli adam yolda yan ciziyo icince arbaya binince ne cizdini siz düsünün )))
0

Beitrag gepostet am 28.01.14, 22:52 @surprise Nr.: 18 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
zaten alkollü arabaya binmek yasak,,genel satisinida yasaklayamiyosun iste,,sigara gibi sigara öldürür yazisi koyular pakete ama satiyolarr
0

Beitrag gepostet am 06.04.14, 07:50 @pusu_vadi Nr.: 19 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
kazaya engel olamazsınız
0

Beitrag gepostet am 06.04.14, 10:05 @pusu_vadi Nr.: 20 Antworten

trafikkk canavariiyizzz
gani müjde abime sor O bilir ben bilemedim...

ama du bi aklima türkiyede araba kullandigim anim geldi aklima..

simdi ben kirmizi isikta durdugum halde
-türk sürücülerinden küfür isitiyosam vardir bi hikmet bunda dimi...

-ya komsumuzun oglu babasina kizgin evden firliyo arabasina biniyo...100 m gitmeden diger komsumuzun cocuguna carparak ölüyo..

pusula-vadi öfkelerine hakim olamiyolanlar...
0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!

trafikkk canavariiyizzz